Грабежот на златара среде бел ден во центарот на Париз имаше многу интересна завршница

Кога се вклучи алармот, надвор пред златарата почнаа да се собираат луѓе кои снимаа со мобилните телефони. Интересниот дел започна во моментот кога крадците излегоа од златарата со торбите полни накит.

Сопственикот на овој бар не можел да одбере поубаво име „Бар свртен кон иднината“

Името на прв поглед изгледа чудно, но кога ќе ја погледнете целата слика, името на барот добива смисла.

Има ли кандидати за сочна и вкусна скара во природа?

Конечно дочекавме сончев викенд, па ред е да ги запалиме и скарите. Ако немате идеја што да печете, еве ви!

Еве како изгледаат симпатичните Азијатки кога ќе ги соблечат своите костимчиња и ќе ја избришат шминката

Брзиот раст на бројот на луѓе кои се облекуваат во костими на херои и фиктивни ликови од 1990-тите го направија феноменот значаен дел од поп-културата во повеќето места низ светот. Но, оваа веќе „традиција“ е секако напозната во Јапонија и земјите низ Азија. Сепак станува збор за маски зад кои се кријат вистински луѓе, но како тие изгледаат тогаш? Некои се толку драстични, што слатката Азијка во костимче е всушност Азиец или обратно.

Оваа жена е во затвор затоа што сакала да пее караоке и решила да го направи тоа по секоја цена

Дорис Валејо очигледно имала огромна желба за пеење штом поради тоа завршила во затвор. 41-годишната жена чекала да дојде на ред во бар, во Тексас, за време на караоке вечер. Сепак еден маж сакал да пее пред неа, а на Дорис тоа не ѝ се допаднало па започнале вербална расправија.

Луксузен хотел на Малдивите нуди работно место на кое сите трошоци се платени, а ќе имате само една релаксирачка задача

Хотелот Коко Палм Дуни Колху ја нуди работата од соништата. Можност да се ужива во прекрасните песочни плажи и убавите води со сите трошоци платени и само една задача за која нема да мора да „брзате“. Ова е можност да се отиде во рајот, а и да се направат неколку фотографии за социјалните мрежи. Еве зошто се нуди бесплатен одмор на Малдивите.

Ефектот ПРЕПИЛЕ (40 слики)

Ред Бул ти дава крилја, а ракијата ти го дава ова:

Првиот ден на работа како келнер се памети цел живот!

Дечково гарант ќе го запамети својот прв ден од келнерската кариера, затоа што ќе се врти на интернет долго време.

Шпанските полицајци пронајдоа 1 тон кокаин скриен во магацин на многу необичен начин, не виден до сега!

Во магацин во Мадрид шпанската полиција успеа да пронајде 785 добро скриени пакети со кокаин со вкупна тежина од околу 1 тон. Шверцерите биле многу креативни, но полицијата сепак успеала да ги фати. При ваквите акции, секогаш прашање е колку кокаин поминал до сега на истиов начин. Веројатно десетици пати по толку колку што фатија. […]

Типот си се сонча на мостот „Тауер Бриџ“ во Лондон, дури и прави нешто повеќе од тоа

Според очевидците, типот не само што се сончал, туку и правел некои срамотни работи, а после 1 час скокнал од мостот во реката за да се излади малку.

Генијален дизајн на клуб масичка која не ви зафаќа простор во домот кога не ја користите

Како што растат цените на квадратен метар простор за живеење, ваквиот мебел на расклопување ќе станува сѐ попопуларен.

Девојката претера со правењето мечкин скок на ливадата

Ливадата е на ритче и надолу лесно е да ти тргне превртувањето.

12 нови психолошки трилери за викенд исполнет со адреналин

Доколку мислите дека повеќе нема добри трилери тогаш разгледајте ја нашата компилација. Трилерите повторно се враќаат на сцената со голема врева. Овие филмови ќе ви дозволат да патувате во Индија, да се чувствувате потресени од терористички напади, да ги посетите Флананските острови каде што луѓето исчезнуваат и да се спротивставите на Англија во 19-тиот век и САД во 1970-тите. Можете да почувствувате како е да работите како полициски диспечер, или да работите како партнер на комесар за истражување на исчезнувањето на тинејџер.

Овој цртеж на 5-годишно дете ги вознемири психолозите во детската градинка, но приказната има поинаква позадина

Авторот на овие фотографии пишува дека пред некој ден на неговиот петгодишен син му била зададена задача во градинка да нацрта цртеж на слободна тема. Младиот уметник веднаш не разбрал што се барало од него и откако повторно прашал, учителката му рекла „Нацртај нешто што го сакаш“. Кога детето го нацртало „ова“ – учителката го […]

Плавушата научи зошто не треба да се лизга на ескалаторот во минич

Непознатиот дечко не издржа и го искористи моментот, после што работата тргна удолу.

Вработените во погребалното претпријатие имаат мали технички проблеми

Кој работи и греши, но некој не мора многу да внимава, затоа што неговите грешки тешко дека некој може да ги открие. Но, во времето на мобилните телефони со добар зум, се е можно.

Прошетката на планина може да се претвори во вистинска авантура кога си пијан

А кога цело друштво сте се начукале, тогаш ќе морате да го гледате видеото кога ќе отрезните, за да ви стане јасно како сте се нашле во таква безизлезна ситуација.

Во овој трговски центар најпаметен бизнис е да отвориш продавница за чевли, а еве и зошто!

Локацијата на продавницата треба да биде веднаш наспроти ескалаторот.

74-годишна баксуз баба се повредила додека шетала по планината. Дојде спасувачкиот хеликоптер, а подобро да не доаѓаше!

Откако добро ја врзале за носилката, хеликоптерот почнал да ја крева, но бабата почнала да се врти. Пилотот се обиде да ја намали висината, за да го забави вртењето, но тоа уште толку ја влоши ситуацијата. Слободно можете да се смеете, затоа што бабата сепак го преживеа хеликоптерот и се чувствува добро.

Од сите патници во автобусот, човекот најде баш на вештерката да не ѝ дозволува да го погали кучето (Видео + Анкета)

Жената тргнала да го гали, а човекот ја предупредил да не го прави тоа. Потоа следеа ред магии, ред тешки клетви. Тема за дискусија: Верувате ли во магии и дали имате некоја комшивка што прави такви работи?

„Ние сме угнетувано мнозинство“: Мажи во Бостон аплицираат за „Стрејт парада на гордоста“, а имаат и свои знамиња

Откако Битолчани решија да си напрвата своја парада на гордоста и мажи од Бостон решиле да добијат право на своја парада на гордоста.

15 фасцинирачки факти кои откриваат многу нови работи за светот

Светот понекогаш сака да нѐ изненади за да се потсетиме дека сѐ уште постојат нешта кои можат да нѐ фасцинираат. Некои од вас не можат да замислат еден ден без кафе, но веројатно не знаете дека кофеинот всушност не ви дава енергија. Дури и ако мислите дека добро го познавате вашето тело, понекогаш се прашувате зошто само една ноздра е полна кога ќе настинете.

Заљубен пар авантуристи во автомобил среде бел ден во центарот на градот

Не мора да ви нагласуваме што прават и ич око не им трепнува дали некој ги гледа или пак можеби дали деца шетаат наоколу. Видеото е снимено во американскиот град Џерси Сити.

Австриските полицајци не се разбраа и за малку ќе му ја смачкаа главата на демонстрантот

Дали е до униформата или не знам до што е, но полицајците во секоја држава ги оправдуваат сите вицови смислени на нивна сметка.

„Одиме на венчавка, сите на скејтборди!“ Идејата не се покажа баш практична.

Веројатно цело друштво се скејтери, но исто така е веројатно дека невестата-скејтер прв пат во животот облекла фустан.

Новиот бизарен „вакум предизвик“ во кој родители си ги ставаат децата во кеси за ѓубре може да биде смртоносен

Експертите предупредија луѓето да престанат да ги изведуваат „Вакум предизвикот“, бидејќи може да доведе до задушување. Предизвикот се шири на интернет, бидејќи корисниците на социјалните медиуми – од Велика Британија и од целиот свет – ги споделуваат видеата каде деца, најчесто тинејџери се сместуваат во кеса за ѓубре, со што родителите или пријателите го извлекуваат воздухот со правосмукалка.

Бесплатна обука за космонаути на селскиот панаѓур

Ако го преживеат ова, тогаш летањето во вселената ќе им изгледа како игра за мали деца.

7 апсурдни методи за одгледување на деца, кои ги следеа нашите предци

Пред неколку векови, децата растеле сосема поинаку: пораснале многу порано, работеле многу, а нивните родители следеле сосема различни правила во воспитувањето отколку сега. Не сите овие практики биле хумани и корисни, па затоа не е изненадувачки што малкумина од нив преживеале до ден-денес.

Бабата што живее на 5-ти најде полесен начин да отиде на кафе кај бабата од другиот влез

Наместо да се симнува по скалите цели 5 ката, па потоа да се качува до 5-ти во другиот влез, бабата реши да преземе ризик. Подвигот е снимен во Санкт-Петербург.

7 случаи кога промената на чувството на вкус зборува за опасна болест

Нашите рецептори се способни да разликуваат 5 основни вкусови: кисело, слатко, солено, горчливо и умами (солено, пикантно, поблиску до месото). Сè друго е само сензација, блиску до вкус. Но, изобличувањето или губењето на овие вкусови и чувства може да биде знак за сериозни болести и инфекции.

+