Кога одите на венчавка очекувате традиционално облечена невеста, класична забава, фрлање на бидермаер, но не и „напушени“ младенци. Невестата и младоженецот ги кажаа заветите откако прво повлекоа од специјално направените бонгови „Господин“ и „Госпоѓа“.

Корал Рифер и нејзиниот сопруг Мио решија да ја комбинираат нивната љубов кој канабис, така што ќе си порачаат специјални бонгови за нивната венчавка. Фотографката Рејчел изјавила дека ова ѝ е најнеобичната венчавка досега. Сепак тревата е легална во Калифорнија, така што нема да имаат проблеми со законот.

Сподели на Facebook
пати видено