Животот во заборавеното село во Хаити (20 слики)

Големите поплави кои ги зафатија Хаити пред 15 години го однеле и единствениот пат што го поврзувал селото Букан Фердинанд со остатокот од светот. Дел од селаните се иселиле во поголемите градови, дел во попросперитетната Доминиканска република, а оние малкумина што останале, од тогаш живеат во целосна изолација. Целото село функционира како едно големо семејство. […]

Казната за злобниот возач, кој со автомобилот го уништил огромниот снешко, дошла од неочекуван правец

Неколку жители на американската држава Кентаки си направиле огромен снешко во маалото, а некој злонамерен возач, очигледно од друго маало се обидел да им го разруши. Погледнете што го снајде.

Руси на Фејсбук (37 слики)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

11 очекувани филмски премиери од 2019 година, кои дефинитивно вреди да се видат

Доколку со нетрпение очекувате да ги слушнете филмските наслови за оваа година одлично ве сфаќаме. Заедно со сензационалните филмови од Дизни и Марвел има многу други ремек-дела кои не се помалку достојни за вниманието на гледачот. Ние ги одбравме најочекуваните премиери за оваа година и се надеваме дека и вам ќе ви се допаднат. Ни останува само да ги чекаме премиерите во Македонија.

Живото новороденче најдено во контејнер во Јужна Африка веднаш доби 420 барања за посвојување на Фејсбук

Новороденчето го пронашле ѓубреџиите непосредно пред да го испразнат контејнерот во камионот за ѓубре. Бебето било завиткано во фармерки, ставено во кеса за ѓубре и фрлено во контејнерот. Полицијата на Јужна Африка успеа да ја пронајде мајката, која сега е уапсена и обвинета за обид за убиство. Откако полицијата ги објави фотографиите на Фејсбук, во […]

Експертите направија рејтинг на 20 земји во кои живеат најубавите девојки во светот

Како да дознаете во која земја живеат најубавите девојки кога има толку многу атрактивни девојки на нашата планета? На порталот Missosology се најде одговор на ова прашање: по анализирањето на сите главни натпревари за убавина до 2018 година, беа идентификувани претставнички од различни земји, кои биле најчести победнички. Во оваа статија, ќе видите целосна ранг на земји и девојки кои гордо ја носат титулата за најубави во светот.

Полицијата од Мелбурн, Австралија откри голема љубов под едно ќебе во центарот на градот

Минувачите гледале дека под ќебето се движи нешто, а храбрите полицајци открија за што се работи.

Додека ние мрзнеме од студ, Австралија си има свои проблеми: Погледнете како Австралијците деновиве печат месо! (3 слики)

Дневните температури таму се 46 степени во сенка, а еден жител на градот Милдура смисли креативен начин да покаже колку навистина е жешко во Австралија. Тој само зеде едно парче и го остави во заклучениот автомобил 3 часа. Видете го резултатот!

Можете ли да погодите каква професија има оваа слаба, симпатична девојка од Јапонија?

На прв поглед можеби ви изгледа дека работи како фото-модел или како хостеса, но вие сте километри далеку од точниот одговор.

Модата и студот не одат заедно, но има решение!

Фотографијата е направена на -12. Да претпоставиме дека немал избор и морал да оди со велосипед на ладното, но ова долу е направено чисто од естетски причини.

Македонија никој не може да ја победи во најновиот интернет предизвик наречен „10 години“ (#10yearchallenge)

Предизвикот се состои од објавување 2 свои фотограафии од пред 10 години и сега, за да се види неверојатната трансформација што ви се случила. Нашите се на крајот од постот.  

Некој мора да ги врши и валканите работи, како човеков на пример… А вие се жалите дека ви е тешко во животот…

Неговиот опис на работните задачи е од време на време да го промешува базенот од фекалии, за да не се создаде цврст слој на дното.

Рибарот си уловил огромна риба, ја ставил во ранец, но рибата уште не се дава

Ако веќе решил да ја пржи, барем да ја запамти :).

Е ова ти се вика гаража, а не твојата!

Жената ја покажува својата гаража, која од надвор изгледа сосема обично, со тоа што се приметува дека се работи за неколку споени гаражи. Но, погледнете што се случува внатре.

12 факти за времето кои можат да ги изненадат дури и историчарите

Научниците открија дека колку повеќе универзумот се намалува, толку повеќе времето се забрзува. Ова значи дека денови кои брзо поминуваат не се субјективни сензации, туку објективна реалност. Напредокот ги тера годините и вековите да поминуваат уште побрзо – она за ​​што на луѓето им биле потребни векови за да го постигнат, сега се постигнува за само неколку години. И нашето разбирање на времето и историјата е искривено под влијание на овие фактори.

Крадци на снег фатени на дело?!

Дури и кога го има во изобилие, тие го крадат :). Сепак се работи за луѓе кои не сакаат снегот само да го преместуваат од едно месно на друго, туку да го исчистат еднаш засекогаш.

Бургер Кинг Русија почна да дава сок во неограничени количини и на смешките им нема крај

Секој муштерија може сам да си наточи сок колку му душа сака. А Русите си доаѓаат подготвени, со туби од по 10 литри :).

Родителите за празниците чекале да им дојдат синот и ќерката, а им дошле две ќерки

Првата фотографија е направена пред 3 години, после што децата заминале и контактирале со родителите само преку телефон. Изразот на лицето на таткото на втората фотографија кажува сѐ.

Постојат само 3 типа на мажи во светот! На дамите останува да го пронајдат идеалниот за нив

Психолозите ги делат мажите во оние кои се идеални за брак, а оние со кои, напротив, нема да може да се создаде силна и сериозна врска. Но, нашата статија не е за тоа. Ова се илустрации на сите стереотипи па и вистини за мажите во нивните „три основни“ форми. Се надеваме дека добро ќе ве расположат и насмеат.

Прошетка во Број 1 хотелот во светот, каде 1 ноќевање чини 15.000 долари

Хотелот „4 сезони Бали“ нуди луксуз и спокој, каков што ретко кој човек на планетата може да си дозволи. Повелете на една видео прошетка и оценете сами дали вреди за парите.

Јапонците направија многу забегани реклами во 2018 година, а ова е избор од најзабеганите

Уживајте во креативноста на нацијата со смисла за хумор, која најчесто другите луѓе од светот не ја разбираат.

Жена успеала да сокрие 4 украдени Ролекс часовници, вредни 108.000 $, на место каде што никој не бара

Делаџуреа Брукинс се запознала со маж во клуб во Мајами и откако отишле во неговата соба таа успеала да му украде 5 Ролекс часовници вредни над 108.000 долари. Откако 46-годишниот Рамон Рамирез сфатил дека му ги нема часовниците решил да се соочи со 29-годишната Делаџуреа.

19 ситуации во кои светот заглавил во „матрицата“ на начини кои не би се случиле и во видео игра

Неодамна, идејата дека живееме во компјутерска симулација станува се повеќе популарна. Некои луѓе веруваат дека реалноста околу нас е само компјутерска програма дизајнирана од понапредна цивилизација. И има толку многу работи во светот што само ја докажуваат оваа теорија! Откако ќе ги погледнете овие фотографии ќе сфатите колку може да биде чуден светот во кој живееме.

Девојка го избола 13 пати со нож, но на судењето наместо оптужби тој и поставил едно многу романтично прашање

Маж по име Шакур бил скоро убиен во суров напад со нож, од страна на неговата девојка. Тој преживеал бидејќи успеал да избега од местото на настанот, во Нижнекамск, Русија. На човекот му биле потребни 3 недели за да закрепне и да може да сведочи на суд против неговата девојка, која се изјаснила како виновна за нанесените 13 убодни рани. Сепак во судницата се случил пресврт кој никој не го очекувал.

Како да им го уништиш најважниот момент во живото на двајца заљубени?

Дечкото подготвил романтично изненадување, договорил камерата да го снима додека ја запросува својата девојка на спортски натпревар. Но, некои работи, како што е на пример однесувањето на овој тип, не можеш да ги предвидиш.

Тинејџерот е најголемиот баксуз меѓу сите криминалци

Додека се обидуваше да ограби автомобил, му дојдоа двајца полицајци, но тоа е само почетокот на неговите маки.

Кога оваа девојка почнува да вежба, останатите во салата само гледаат без да трепнат

Ова е нејзината серија од вежби која остава без зборови.

Евтин начин на одење на работа во Филипини

Наместо со воз, многу Филипинци одат на работа со импровизираните шински колички кои ги туркаат бездомници. Ова е многу поевтино од возот, но на места како на пример премин преку мост е многу опасно. Бидејќи количките возат по шините по кои возат и возовите, а на мостовите нема каде да се тргнат. Еден бездомник – […]

Професионален ловец на лилјаци во трговски центар

Кутриот лилјак залутал во трговскиот центар и не знае како да излезе, а мачето доброволно се јави да му го покаже патот.

Со еден пост на социјалните мрежи, девојката ги однесе во болница мажите од половина град

Ах, социјалните медиуми, толку многу работи можете да направите со нив, можете да споделите слики од вашата вечера, да ги потсетите сите колку сакате да пиете кафе, со објавување на фотографии со кафе секој Божји ден или како дамата подоле можете да им соопштите на сите дека имате гонореја. Повторно. Големо благодарам, до социјалните медиуми.

+