Смешни свадбени моменти (70 слики)

Моменти кои се раскажуваат и ги прават венчавките и свадбите незаборавни.

Како професорките од едно руско средно училиште го одбележаа „Денот на наставниците“?

Како што доликува, со пригодна кореографија во ходникот на училиштето :).

Како се забавуваат младите Руси? (2 ДЕЛ)

Ако мислевте дека ќе се соберат во друштво и секој зјапа во својот мобилен телефон, СЕ ЛАЖЕТЕ! Руската младина сѐ уште знае како да се забавува и тоа јако.

Девојката го запросува својот дечко среде улица, на најпатетичен можен начин

Од километар се гледа дека на типот не му е до женење, а девојката е упорна и гласна и очајна.

Со голем трактор против полицискиот кордон

Интересна битка на земјоделецот кому му дошло преку глава и специјалците. Тракторот се чини ништо не може да го запре.

Е ова е полициска акција: Американски маршали пронашле повеќе од 120 исчезнати деца во ЕДЕН ДЕН

Повеќе од 120 исчезнати деца се пронајдени за само еден ден за време на голема операција за спроведување на законот во Мичиген. Службата на американските маршали соопшти дека операцијата MISafeKid става акцент на лоцирање на исчезнатите деца кои биле жртви на трговија со луѓе.

Руси на Фејсбук (28 слики)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Девојката му се одмаздува на бившиот дечко, а овој снима и собира докази

Секој човек мора да се почитува себе си барем толку, да си замине од оние кои го повредуваат.

Маж ја продава својата „половна“ девојка за „делови“ на eBay, која испушта „постојана лелекава бучава“

Дејл Ликс од Англија решил да ја стави својата девојка на eBay и да види колку луѓето ќе понудат на аукцијата. Но, тој не очекувал дека приказната ќе се одвива во овој правец.

Како да се нахраниш на -60 степени?

На 60 степени под нулата, сѐ зарзнува веднаш штом ќе дојде во допир со надворешниот воздух. Така, секој обид да јадете нешто изгледа вака некако :).

Како се гласа во Бразил?

Земјата на уличниот криминал има посебен систем за електронско гласање на избирачките места, без ливчиња, без дополнителни трошоци и без дополнителни ризици за полнење кутии.

Што не е во ред со оваа реклама? Хотел е принуден да ја повлече „сексистичката“ реклама откако добиле жестоки реакции од интернет корисниците

Хотелот „Софител“ во Бризбејн, Австралија објавил реклама во која се прикажани маж и жена кои уживаат во појадокот во кревет. Тие не се надевале дека оваа навидум безопасна реклама за малку ќе им гу уништела угледот.

12 милионери кои се збогатиле благодарение на една единствена идеја

Не постои универзален начин да се збогатиме. Понекогаш дури и најпознатите глупави идеи можат да станат навистина успешни, додека генијалните не им носат ништо на нивните творци.

Паметен зајак или глупи ловџии?

Кучињата си ја завршија работата и го натераа зајакот да им дојде на ловџиите право в раце.

17 смешни коментари кои ни во сон не би ги очекувале на веб страна од ваков тип

Луѓето денес можат да го изразат своето мислење на секаков начин, но најчесто го прават преку оставање на коментари. Сепак луѓето не очекуваат да пронајдат коментари од ваков тип на веб страна која има поинаква „намена“. Да, станува збор за најчудните и најсмешните коментари на една од најпознатите  веб страници за возрасни, коишто мора да […]

Жената повеќе се срами да мириса под мишки во возот, отколку да го реши тоа на лице место на еколошки начин

Друго прашање е дали и колку лимонот делува во вакви ситуации.

12 „басни“ кои покажуваат колку мажите се сменија во изминатите неколку децении

Нашиот свет многу се смени во текот на изминатите неколку децении и ние се сменивме исто така. И однесувањето на мажите и жените, стандардите, целите и изгледот се различни сега. Денес, би сакале да ги споредиме модерните мажи со оние кои живееле во минатото.

Необична услуга на големите кинески трговски центри: „Придружник за пазарување“

Богатите дами можат да си одберат еден од згодните придружници, кој ќе им прави друштво додека пазаруваат, а освен тоа тие се специјално обучени и да им даваат совети на дамите во врска со производите кои сакаат или не сакаат да ги купат. Ова задоволство ќе ги чини дамите 370 евра. Времето на „користење“ на […]

Кинез оди да си купи нова кола КАКО ГАЗДА

Никому до сега не му текнало да си купи нов автомобил на ваков начин :).

Ваков маневар не очекувавме од „Роналдо“

Необичниот тореадор со дрес на Роналдо комплетно го збуни бикот и тоа го направи во последниот можен момент.

Спасена од дрон: 16-годишно девојче се јавило во полиција за да пријави силување, а модерната технологија ѝ го спасила животот

Полицијата од Линколншир, Англија примила повик од 16-годишно девојче, кое се водело како исчезнато. Девојчето им кажало дека е силувано и дека моментално е сѐ уште со нејзиниот напаѓач, но не ја знае точната локација каде се наоѓа.

Кога големината е важна (33 слики)

Избор фотографии од навистина гигантски работи, што не сме навикнати да ги гледаме во такви димензии. Огромна плишана мечка, снешко со големина на куќа, револвер со должина од еден метар и многу други навистина големи работи.

Херојско спасување за време на улична тепачка со столови

Кога бесот завладеал со здравиот разум на луѓето, добро е што има некој кој размислува за најважните работи во животот.

Застрашувачкиот момент кога цунами удира во мало индонезиско гратче

Снимателот на видеото снима од висока и поцврста зграда и ги предупредува луѓето да се спасуваат.

Изум на месецот, кој ќе реши многу семејни проблеми, особено во зимскиот период!

Имате ли идеја за што служи ова чудо?

8-годишно девојче од Шведска пронашло необично „стапче“ додека се капело во езерото

Малата Сага Ванечек, со своето семејство, отишла на езерото Видетерн во Шведска. Вадејќи камења од езерото, таа нашла чуден предмет, што веднаш им го однела на своите родители. Нивото на водата во езерото во текот на изминатата година во голема мера се намалило, па девојчето лесно можело да вади камчиња од дното. Под камењата на […]

Мајсторот за мобилни телефони ја добил најнеобичната искрена порака во животот под батеријата на еден телефон

Очајниот сопственик на телефонот му напишал: „Ве молам кажете ѝ на жена ми дека телефонот не може да се поправи. Таа сака да ми ја провери историјата на повици. 100-те долари се ваши!“

40 работи кои сите нè нервираат

Која од овие најмногу ве нервира? Aко некоја сме испуштиле, дополнете нè во коментари.

Фатен на дело: Фраерот гледа слики од неговата бивша девојка, но заборави дека има огледало позади него

Кога сегашната девојка ќе го праша што гледа на телефонот, тој веднаш и покажува, затоа што е многу вешт и увежбан за прикривање вакви работи.

До каде стигнала светската кинематографија: Што се случува зад сцената на нашите омилени серии?

Неверојатно е колку луѓето се синхронизирани и како секој професионално си ја работи својата работа.

+