Тематски хотел, Нутела ќе се отвори во долината Напа, во Калифорнија за да внесе сладост во зимата.

Да, колку и да звучи чудно, всушност можете да го посетите Hotella Nutella, кој може да се пофали со многу чоколадни искуства, плус хотелски производи инспирирани од Нутела и појадок „поголем од животот“.

Очигледно, ќе има многу слатки третмани што ќе се нудат во Hotella Nutella, како и интерактивни сесии за појадок со „тим од готвачи за појадок викенди Нутела“ за време на викенд престој.

Познатиот готвач Џефри Закаријан ќе им покаже на гостите како да направат идеален појадок за вечера, додека ТВ-личноста Тања Холанд ќе биде подготвена да ги послужи нејзините појадоци инспирирани од југ, очигледно сите со нутела.

Уметниците за палачинки Данкејк исто така ќе ги научат посетителите како да создадат „незаборавни“ палачинки со мисија да докажат дека појадокот навистина е најважниот оброк во денот. Хотела Хутела ќе се отвори на 10-ти јануари, но не може секој да стане гостин во овој хотел. За да престојувате во хотелот треба да испратите видео во кое се докажува зошто Нутела ги прави вашите утра толку посебни, за да покажете дека ја заслужувате можноста над секој друг.

Сподели на Facebook
пати видено