Чудно морско суштество, кое како да е излезено од пеколот

Чудно морско суштество, кое како да е излезено од пеколот

Ова морничаво суштество е извадено од морето во Сингапур, а живее на длабочина од 2000 метри. Телото му е во форма на петокрака и од секој крак излегуваат по 2 екстремитети долги по 70 сантиметри.

Еве како изгледа под вода.

Спасувањето на слаткото мало маче заглавено во автомобилскиот амортизер

Спасувањето на слаткото мало маче заглавено во автомобилскиот амортизер

Среќа што прво го слушнале мачето пред да ја запалат колата. Позитив на денот!

Куче дресирано да го штити својот господар

Тренерот на кучиња Џон Хедли демонстрира како се однесува куче кое тој специјално го дресирал за заштита на сојот господар. Кучето извршува неколку команди, меѓу кои и само лаење без акција, но и напад на противникот.

Кучето ја буди газдарицата која сонуваше љубовен сон

Кутрата, може си го замислува Бред Пит :).

Белгискиот син бик е вистински билдер во светот на животните!

Нивните мускули се двојно поголеми од мускулите на обичните бикови, а возрасните мажјаци тежат и по 1 тон! Расата има зголемена способност да ја претвора храната во чист мускул и има минимална количина на сало. Оваа раса на крави и бикови е позната уште и како „двојно-мускулна“, поради тоа што наместо поединечниот мускул да расте, […]

Не можете секој ден да видите некој да шета вакво нешто на улица…

Сите сакаме миленичиња. Ги сакаме толку многу што трошиме за нив како за уште еден член во семејството. Но кога би живееле во Пакистан и би го виделе миленичето на овој човек како ви доаѓа во пресрет, веднаш би се стрчале во спротивниот правец, врескајќи.

Улична тепачка на австралиски начин: Наместо луѓе се тепаат кенгури

Улична тепачка на австралиски начин: Наместо луѓе се тепаат кенгури

Најјак им е потегот кога ќе се потпрат со опашката и удираат со двете нозе истовремено.

Запознајте го Гарфи, најлутиот мачор на светот

Замислете си се будите во два часот ноќе, мачоров ви седнал на гради и ве гледа со тој зол поглед. Морничаво малку, нели? Персискиот мачор Гарфи може да се опише како „лут“, или „гневен“ или „кове план да те убие“. Но, иако изгледа како ладнокрвен злосторник, Гарфи всушност е една од најслатките мачки воопшто. Само погледнете како […]

Не пипкај таму бе!

Не пипкај таму бе!

Кучето добро си ја чува газдарицата :).

Добро утро мопси!

Добро утро мопси!

Убав утрински ритуал на еден Русин со неговите мали слатки кученца. Позитив на денот!

Маче домаќинче му донесе на сопственикот вистински деликатес дома

Ако мислевте дека мачките дома може да донесат само глувци или болви, се лажете!

Човекот се обидува да ги шета своите мачки како кучиња

Човекот се обидува да ги шета своите мачки како кучиња

Но, Сем е многу горд и не сака да соработува :).

Гледајте ја реакцијата на родителите, кога малото слонче се лизна и падна на грбот!

Гледајте ја реакцијата на родителите, кога малото слонче се лизна и падна на грбот!

Интересна случка од зоолошката градина во Цирих, Швајцарија.

Специјална мисија: Спасување на мачето на комшијата

Специјална мисија: Спасување на мачето на комшијата

Несреќното маче се закачило на жиците за сушење алишта и не знае што понатаму. Ова е акцијата на двата соседи кои ги здружија силите за да го спасат кутрото животно.

Прериено со катран, без да може да се движи… Чудесното спасување на животот на едно куче!

Прериено со катран, без да може да се движи… Чудесното спасување на животот на едно куче!

Видео кое го стоплува срцето и ја враќа вербата во човештвото. Кучето паднало во жежок катран и ако не го најдеа луѓево, сигурно ќе беше мртво.

Барајќи ја Ирис, бездомното повредено куче, наидовме на неочекувано изненадување!!!

Барајќи ја Ирис, бездомното повредено куче, наидовме на неочекувано изненадување!!!

Спасувачите од еден центар за згрижување бездомни животни добиле повик во ноќта за едно повредено бездомно куче и излегоа на терен да му помогнат. Но Ирис криеше едно неочекувано изненадување.

Домашно магаре, ама ептен домашно…

Бат и Крис Вегенер од Мисури, САД имаа повеќе љубов во срцата отколку што може да издржи нивното куче, па ја посвоија Џоплин.

Малото мече му бега на своето поголемо другарче

Прашање: Што ќе направите ако во шума почне да ве брка мечка? Пред да одговорите дека ќе се качите на дрво, погледнете го видеото :).

Позитив: Нема да ме измамиш пак, знам дека пак си ги чистела стаклата

Позитив: Нема да ме измамиш пак, знам дека пак си ги чистела стаклата

Кој еднаш се изгорел од жешко млеко, дува и во матеницата. Кученцево мисли дека стаклената врата е затворена :).

Моите мали јазовичарчиња се преслатки кога трчаат и скокаат во тревата

Моите мали јазовичарчиња се преслатки кога трчаат и скокаат во тревата

Позитив на денот!

Како малото кученце Софи, постојано се снаоѓа да излезе од кафезот?

Како малото кученце Софи, постојано се снаоѓа да излезе од кафезот?

Кога сопственичката ја видела Софи надвор од кафезот, прво помислила дека не ја затворила добро, но подоцна открила што е финтата. Постави камера и снимаше за да ги потврди своите сомнежи.

Запознајте ја Естер, необичниот домашен љубимец (40 фото)

Кога сопственикот ја посвоил Естер, таа имала само 2 килограми и му кажале дека естер е од сортата минијатурни прасиња, кои не растат големи и се чуваат дома. Но како што поминувало времето, се испоставило дека Естер е обично прасе со голем апетит. Така Естер стана она што е денес. Естер сега има 2 години.

Смешни свињи (46 фото)

Дали сте знаеле дека 98% од генетскиот код на свињите е ист со човечкиот? Во одредени ситуации овој податок и не изгледа така чуден :).

Секој пат кога ќе ја искористам машината за мраз, моето куче ја напаѓа мачката

Секој пат кога ќе ја искористам машината за мраз, моето куче ја напаѓа мачката

Кутрата мачка, редовно ја тепаат, а не знае зошто :).

Како сокол лови врана?

Како сокол лови врана?

Акција снимена со камера монтирана на главата на соколот.

Како кучето на Златко си игра со мачки?

Како кучето на Златко си игра со мачки?

Кучето на Златко не е како резилот на Жарко од пред неколку дена :).

Кога кит-ајкула ќе ти се прикраде од зад грб

Кога кит-ајкула ќе ти се прикраде од зад грб

Иако кит-ајкулите не се опасни затоа што се хранат само со планктон и со мали риби, сепак тоа е најголемата риба во светот, а устата и е толку голема што лесно може да собере човек внатре.

Фаќањето на 5 метри долгата анаконда која го изела кучето на комшијата

Фаќањето на 5 метри долгата анаконда која го изела кучето на комшијата

Човеков има 39 години, од Француска Гвајана е и цел живот се справува со змии и влекачи. Анакондата ја фатил за да ја однесе на побезбедно место, подалеку од луѓето, за да не си пречат едни на други.

Пијан маж јаваше овен и ја плати цената

Пијан маж јаваше овен и ја плати цената

Овенот стрпливо ја планираше својата одмазда и го чекаше моментот.

Необичен натпревар во јадење: Кобајаши против Хрчакот

Необичен натпревар во јадење: Кобајаши против Хрчакот

Такеру Кобајаши е еден од најбрзите натпреварувачи во брзо јадење во светот, но до сега не се соочил со вистинска конкуренција. Следува необичниот натпревар во брзо јадење хот дог.

+