Кучето мрази да го снимаат додека си ја „работи“ женската

Кучето мрази да го снимаат додека си ја „работи“ женската

Гледајте ја реакцијата на шизикот, кога забележа дека сопственикот го снима со телефонот :).

Бебето носорог кое мисли дека е коза

Бебето носорог кое мисли дека е коза

Откако се родиле, малото носорогче и јаренцето постојано се заедно. Тоа необично пријателство е објаснување за смешното однесување на носорогчето кое мисли дека е јаре :). Позитив на денот!

Што прави мојот булдог кога ќе види друг моторџија додека се возиме со моторот?

Што прави мојот булдог кога ќе види друг моторџија додека се возиме со моторот?

Позитив на денот! Кучето самоиницијативно го прави ова, секогаш кога ќе види друг мотор како поминува во спротивна насока.

Ова куче нема поим што прави, но многу е послушно

Ова талентирано и стрпливо куче се вика Бејли. Не знаеме многу за Бејли, освен дека многу спие. Сопственикот вели дека спие над дваесет часа дневно. Се започна со оваа слика, која сопственикот ја објави на интернет: Откако добри преубави коментари, фотографирањето на Бејли му стана хоби.

Мравките се насекаде… Но дали сте ги знаеле овие луди факти за нив?

Мравките се интересни суштества кои градат интересни градби и постојано се нешто зафатени. Но дали сте ги знаеле овие нешта за нив?

Хрчакот ги помешал апчињата :)

Хрчакот ги помешал апчињата :)

Ало, мали, не се прави тоа така!

Да му се каже „збогум“ на најдобриот пријател никогаш не е лесно – фото сторија за една девојка и нејзиното куче на умирање

Збогувањето со саканото суштество ја растревожува и најсилната личност. Кога животот на Чаби, кучето на Марија Шарп со кое таа живеела 16 години, дошол при крај, таа нејзиното збогување со Чаби да го направи помалку тажно, така што со серија фотографии ќе ги овековечи нивните последни заеднички моменти.

Јако: Што му направи птицата на човекот кој си седеше во дворот?

Јако: Што му направи птицата на човекот кој си седеше во дворот?

Личи како другарите да му ја пратиле да му го направи ова :).

Куче влезе на фудбалскиот терен за малку галење и чешкање

Куче влезе на фудбалскиот терен за малку галење и чешкање

Му се заарни, утре пак ќе влезе :). Позитивниот инцидент се случи на натпреварот Белграно – Килмес од Првата аргентинска лига.

Ефикасна заштита на женското деколте од палавите машки раце

Ефикасна заштита на женското деколте од палавите машки раце

Штом некој ќе се обиде да фати нешто од забранетата територија, заштитата веднаш се активира :).

Малото девојче си игра криенка со своето огромно куче

Малото девојче си игра криенка со своето огромно куче

Позитив на денот! Гледајте дали кучето ќе успее да ја најде малата и слатка Сиера.

Рибарите фатија нешто неочекувано во својата мрежа

Рибарите фатија нешто неочекувано во својата мрежа

Кучето на 0:58 реши да продушка малку, да види што е, но морскиот лав е малку нервозен…

Смешното будење на еден Германски Овчар од длабок сон

Кучево е како излезено од цртан филм. Позитив на денот!

Неверојатната трансформација на некогашното исплашено кутре

Не многу одамна, ова исплашено кутре било само на неколку моменти од еутаназија, кога некои добри луѓе го спасиле. Го нарекле Јуменосуке. Неговите нови сопственици помогнале Јуменосуке да се трансформира во сосема ново животно. Порано бил исплашено кутре кое мокрело кога ќе се исплаши. А сега? Речиси не може да се препознае. Неговото патешествие од преплашено кутре до КУЧЕ СПАСИТЕЛ е нешто што мора да го видите.

Моето куче Френки има уникатен стил на вршење нужда :)

Моето куче Френки има уникатен стил на вршење нужда :)

Кучето сака да го прави тоа како човек, но малку ги помешало работите.

Секси родео со магариња :)

Секси родео со магариња :)

Зошто трките со магариња не се добра идеја? Затоа што трката лесно може да се претвори во секси родео :).

Куче тепа мало маче, но мачето има тајно оружје

Куче тепа мало маче, но мачето има тајно оружје

Мајката е секогаш во близина и спремна за акција. Кога децата се во прашање, ниту еден противник не е доволно силен да го спречи родителот!

Жената си го покани своето пријателче дома на шише топло млеко

Ова се случува секој ден и нивното пријателство и доверба од ден на ден станува се поголема. Дневна доза позитивна енергија!

Страшната приказна на семејството кое во 1971 живеело со вистински лав

Низата интимни фотографии од 70-те со лавот Нил носи страшна приказна која би требало да не потсети дека без разлика колку може да ги сакаме или чувствуваме блиски, никогаш нема да можеме навистина да го разбереме умот на дивото животно.

Што направил овој пајак за да ја исткае некогавата мрежа… Неверојатно!!!

Подобро внимавајте, бидејќи во светот постојат и вешти пајаци способни да решаваат сложени архитектонски проблеми. Наместо да се задоволи со обична мрежа, овој амбициозен пајак нашол начин да ја направи најшироката мрежа којашто ќе може да ја исткае.

Како го направил тоа?

Чудно морско суштество, кое како да е излезено од пеколот

Чудно морско суштество, кое како да е излезено од пеколот

Ова морничаво суштество е извадено од морето во Сингапур, а живее на длабочина од 2000 метри. Телото му е во форма на петокрака и од секој крак излегуваат по 2 екстремитети долги по 70 сантиметри.

Еве како изгледа под вода.

Спасувањето на слаткото мало маче заглавено во автомобилскиот амортизер

Спасувањето на слаткото мало маче заглавено во автомобилскиот амортизер

Среќа што прво го слушнале мачето пред да ја запалат колата. Позитив на денот!

Куче дресирано да го штити својот господар

Тренерот на кучиња Џон Хедли демонстрира како се однесува куче кое тој специјално го дресирал за заштита на сојот господар. Кучето извршува неколку команди, меѓу кои и само лаење без акција, но и напад на противникот.

Кучето ја буди газдарицата која сонуваше љубовен сон

Кутрата, може си го замислува Бред Пит :).

Белгискиот син бик е вистински билдер во светот на животните!

Нивните мускули се двојно поголеми од мускулите на обичните бикови, а возрасните мажјаци тежат и по 1 тон! Расата има зголемена способност да ја претвора храната во чист мускул и има минимална количина на сало. Оваа раса на крави и бикови е позната уште и како „двојно-мускулна“, поради тоа што наместо поединечниот мускул да расте, […]

Не можете секој ден да видите некој да шета вакво нешто на улица…

Сите сакаме миленичиња. Ги сакаме толку многу што трошиме за нив како за уште еден член во семејството. Но кога би живееле во Пакистан и би го виделе миленичето на овој човек како ви доаѓа во пресрет, веднаш би се стрчале во спротивниот правец, врескајќи.

Улична тепачка на австралиски начин: Наместо луѓе се тепаат кенгури

Улична тепачка на австралиски начин: Наместо луѓе се тепаат кенгури

Најјак им е потегот кога ќе се потпрат со опашката и удираат со двете нозе истовремено.

Запознајте го Гарфи, најлутиот мачор на светот

Замислете си се будите во два часот ноќе, мачоров ви седнал на гради и ве гледа со тој зол поглед. Морничаво малку, нели? Персискиот мачор Гарфи може да се опише како „лут“, или „гневен“ или „кове план да те убие“. Но, иако изгледа како ладнокрвен злосторник, Гарфи всушност е една од најслатките мачки воопшто. Само погледнете како […]

Не пипкај таму бе!

Не пипкај таму бе!

Кучето добро си ја чува газдарицата :).

Добро утро мопси!

Добро утро мопси!

Убав утрински ритуал на еден Русин со неговите мали слатки кученца. Позитив на денот!

+