Сопственикот се враќа од шетање на кучињата, ама некако личи како да е разочаран од животот

Понекогаш миленичињата знаат да ти приредат и вакви моменти, кога ти доаѓа да се откажеш од се.

Кога со нетрпение чекаш да дојде викенд, да се изнаспиеш

Тежок е животот со домашно милениче, а уште потежок без него.

Биковите што си ги одмеруваа силите на улица, наеднаш решија да отидат малку на шопинг

Сето тоа благодарение на генијалната идеја на еден од гледачите, да ги избрка со помош на ладна вода.

Спиеш ли мирно Гарфилд? Овој огромен мачор си бара свој дом и луѓето се заљубија во него

Многу луѓе сакаат да чуваат мачки, тие се мали, мили суштества, кои само сакаат да се чешкаат да ве топлат и понекогаш да ви направат „реновирање“ на домот. Сепак излезе дека не сите мачки се толку мали. Мачорот наречен Би Џеј дефинитивно може да изеде повеќе лазањи од Гарфилд и воопшто не му е срам за тоа.

Необичен крадец го грабна пакетот од пред врата, а сопственците некако немаа желба да се побунат

Поштарите и доставувачите имаат навика да ги оставаат пакетите пред врата или на тремот, но ова може да биде лошо затоа што доколку некој лаком крадец ги види нема да размисли два пати пред да ги грабне. Семејството Њуман е една од жртвите на ваквите кражби, само за „нијанса“ понеобична.

Трио фантастико: Газдата на саксофон, а неговите двајца најдобри другари пеат

Дневна доза позитивна енергија!

Уште еден доказ дека кучето е најдобриот пријател на човекот

Човекот и кучето биле најдобри пријатели уште од дамнешни времиња. Според научниците, припитомувањето започнало уште за време на доцниот палеолит (пред 32-26 илјади години). Оттогаш, кучето го придружувало човекот и му помагало во многу области од животот. 2019 година е на календарот и ситуацијата не се смени. На пример, ова мало куче со одлични актерски […]

Тинејџер се бори со јарец на негов терен, на негов начин

Целта му беше да ги насмее другарите и успеа во тоа.

Фаќач на змии е нормална професија во Австралија, а вака изгледаат работните денови на професионалците

Во Австралија многу често змиите влегуваат во дворовите, бараките и куќите на локалните жители, кои не се многу среќни затоа што имаат вакви соседи. Така во Австралија се наметнала потребата од обучени луѓе кои знаат како да се справат со влекачите и да ги однесат на побезбедно место заа живеење и за нив и за […]

Русинот си прави домашна забава со своето милениче

Колку време треба да си на водка, па ова да ти изгледа нормално?

После ова видео гасете интернет! Доста е за денес!

По цела вечер ќе го терате да ви го прави истиот магионичрски трик :).

Една обична плажа во Русија, каде што една жена го донела и своето милениче на капење

Од миленичето да те полазат морници, а Русите мува не ги лази. Очигледно ова им е секојдневие.

Позитив на денот: Куче спасува мало кученце кое останало само на чамецот во езерото

Светот ќе беше многу поубаво место за живеење ако и луѓето се однесуваа вака еден со друг.

Виетнамец го брка неканетиот гостин од овоштарникот во дворот (Жестоко!)

Се ќе беше помалку тензично, ако гостинот не беше огромна кобра.

Оваа „урбана“ лисица не се срами да си побара малку нежност од човекот во пабот

Гери Синс си седел во паб во Англија со партнерката и си пиел пиво, кога во еден момент забележал нешто во што првин не му се верувало.

Додека ние се пржиме на +40, кенгурите во Австралија имаат други „проблеми“ – им заврна снег и тоа многу!

Падна многу снег во Австралија. Фотографот Стефан Гренфел успеа да фати неколку десетици кенгури кои се забавуваа скокајќи на свежо паднатот снег во Нов Јужен Велс. Ваква ретка глетка не се гледа секој ден.

Еве зошто кравите не е паметно да ги чувате заедно со коњите!

Човекот сакаше да ѝ ја врзе ногата, кога наеднаш сфати дека кравата научила една финта од коњот.

Кучиња МИИИРНО!!!

Чекај, чекај, да не се ова препарирани кучиња?

Човек од Луизијана, САД не го користел автомобилот некое време, па кога се вратил го нашол ова внатре

Со неговиот другар решиле да ја прикажат катастрофата на духовит начин, демек едниот викнал такси, а таксито е автомобилот со осите.

Парот сакаше да си направи романтична пред-свадбена фотосесија со нивното куче, но малиот немирко си има свои планови

Кога станува збор за свадби, пред-свадбената фотосесија стана тренд кој многу парови не го пропуштаат. За брачна двојка од Кампо Гранде, Бразил, нивната фотосесија не само што тие ќе ја паметат до крајот на животот туку и сите луѓе низ светот.

15 интересни факти за домашните миленици поради кои ќе ги сакате уште повеќе

Миленичињата се толку интегрален дел од нашите животи што, тешко е да се замисли времето пред кое луѓето не добиле идеја да се дружат со овие крзнени, четириножни суштества.

Идиотка која работи како тренер за делфини се изживува врз кутрото животно, кое нема друг избор освен да ја трпи

Видео од жена која работи како тренер во „Делфинариум“ во Дубаи предизвика гнев кај луѓето. Вработената без милост и емпатија кон животното го малтретира така што се качува врз него додека делфинот е сѐ уште на суво.

Колку кучиња има жената?

Внимавајте, имате доста добра деконцентрација при броењето!

Што се однесува кога во природата ќе се сретнат богомолка и гуштер?

Богомолката е бестрашна, многу силна и со огромен апетит. На гуштерот пак од друга страна, омилено јадење му се инсектите.

Двајца пијани заспале на планинската ливада, кога наеднаш слаткиот сон им се претвори во ноќна мора

Прашањето кое се наметнува после гледањето на видеото е кој беше поисплашен, пијаните или љубопитното мече?

Овој делфин посвои необично бебе и ова е прв случај од ваков вид

Мајчинските инстикти на делфините се добро познати, бидејќи тие со години се грижат за своите најмили додека да ги подготват за „возрасниот живот“. Еден делфин покажа колку е грижлив и мајчински овој вид, прифаќајќи едно необично сираче, кое останало само на овој свет.

Лавицата изгледа е гладна, па тргна во лов на мали деца

Што ќе кажете за реакцијата на мајката, која ја донесе и ќеркичката пред канџите на ѕверот.

Поднапиениот човек реши да ја јава жирафата во зоолошката и готово

Жирафата се погоди многу кротка, па му дозволи на човекот да прави што сака. Инцидентот се случи во зоолошка градина во Казахстан.

Ако те нервираат инсектите што ти се лепат за шофершајбната, не треба да одиш во Австралија!

Возачите во Австралија имаат малку поголеми проблеми од инсектите.

Бидејќи нема место во автомобилот за кучето, тоа може и преку прозорецот да се влече за вратот низ прометните градски улици

Овој жител на кинескиот град Лижоу, со право ја доби титулата „Идиот на денот!“ Полицијата го забележала инцидентот и ја казниле жената-возач со смешни 100 јуани (800 денари).

+