Австралиски пар најде огромно и прилично непријатно изненадување во својот дом

Според нивната реакција, навикнати се на вакви неканети гости и знаат како да се справат со нив.

Козите се најдобрите алпинисти меѓу животните! Погледнете како се качуваат на вертикално дрво!

Дури и кога се работи за речиси вертикално дрво, козата може со помош на своите копита да се искачи и да се симне без проблем. Да погледнеме како изгледа една ваква авантура.

Овој рибар со помош на бисквит си фатил златна рипка каква што нема ниту во приказните

Рибарите се познати по раскажување на невистинити приказни, но еден страствен рибар од Кентаки инсистира дека уловил златна рипка и има фотографија за да го докаже тоа. Хантер Андерсон, уловил риба тешка 10 килограми која најверојатно некогаш била домашно милениче. Тој на јадицата ставил само бисквит додека риболовел во приватно езерце во округот Бојл за време на викендот.

Како да го дресираш својот човек?

Кучето сака човекот да го гали, но мора прво да го дресира за да научи како да го прави тоа.

Залутан неканет гостин на маалската лизгалка

Децата од маалото си направиле дури и рампа за скокање од снегот, а ова е една од случките што ќе се раскажуваат.

5 исклучително чудни факти од животинскиот свет

Природата постојано нѐ изненадува. Ако немаше научни докази за многу од работите што се случуваат во животинското царство, тешко дека ќе поверувавме во нив. Колку неверојатно звучи дека срцето на ракчињата се наоѓа во главата? И додека малиот полжав има 14.000 заби, кај други видови бројот може да достигне 20.000? Навистина. Животните имаат многу откачени карактеристики кои звучат неверојатно. Еве неколку факти кои ќе ви го докажат тоа.

Кога долго време не сте се виделе со својот најдобар пријател…

Позитив на денот! Трогателна средба со многу солзи и рикање како магаре :).

18 животни кои изгледаат исто како некои познати личности

Велат дека имаме најмалку 7 двојници во светот, и овие луѓе можат да живеат во било кој агол од планетата, но изгледаат скоро исто како нас. Сепак можеме да си ги запознаеме двојниците и во животинскиот свет, а овие познати личности сосема ја потврдуваат оваа изјава. Погледнете како животните, благодарение на неверојатната природа целосно се вклопуваат во изгледот на ѕвездите.

Јарецот гледал филм со Брус Ли

Сопственикот не очекуваше ваков пречек кога влезе во трлото.

Папагалот не е сигурен во искрените намери на својот нов другар – камелеон

Чекајте да дојде моментот!

Бикот го промаши килимот, но го погоди тореадорот

Глумата пред другарите не тргна според планот.

Што е ова?

Искусен ловец на морски животни ќе ви покаже колку е лесно да се пронајде добар улов.

Делфинот знае што се прави со девојките

Девојката мислеше дека само ќе се гушкаат, но шизикот отиде еден чекор подалеку :).

Генијалец направил машина за галење на своето куче

Ако луѓето имаат фотелји за масирање, зошто миленичињата да немаат машини за галење?

Глутница волци напаѓаат стадо итри елени во снегот

Иако волците беа двојно повеќе на број, сепак во длабокиот снег не се трча со кратки нозе.

Делфинот е поголем фраер од тебе!

Мајстор за фаќање девојки и тоа две наеднаш.

Кучињата отидоа да повикаат помош и ѝ го спасија животот на сопственчката која добила мозочен удар

Ова е снимката од камерата поставена на влезот од куќата во Сент Августин, Флорида, САД, на која се фатени моментите кога кучињата трчаат да ги повикаат соседите и моментот кога комшивката дојде да помогне.

Кај ми е кучето?

Откако цела ноќ паѓал снег во сибирскиот град Кузбас, сопственикот наредното утро се сетил дека неговото куче останало врзано со синџир во дворот.

Ова е омилениот муштерија на продавачката на кафе во Старбакс

„Овој човек е редовен муштерија во „Старбакс“ каде што работам во Спрингфилд, Охајо. Името на неговото куче е Бер. Уште првиот пат кога дојде, тој ми објасни дека пред да му го дадам капучиното, треба да му дадам една чаша на неговото куче, кое редовно му прави друштво со кафето. Од тогаш Бер ни е […]

Дедото им покажува на соселаните колку е јак неговиот овен

Она што е уште поимпресивно е колку е јак дедото. Тебе еднаш вака да те бувне овенот, сите коски ќе ти ги искрши, а дедото лета два метри назад и пак го провоцира.

Маче, насмеј се! Некој би дал сѐ за да биде на твоето место!

Некои животни едноставно не знаат да го ценат она што го имаат :). Кој би сакал да се менува со мачето?

Ништо необично, човекот само си го капе домашното милениче

Пред секое капење задолжително треба да го нахрани, да не случајно му се пријаде на сред капење :).

Куче под висок притисок

Се насмеа ли денес?

Видео кое ќе ве остави целите со прашалници

Мажиштето снима, а девојката стои на надворешната страна од оградата на скалите. Тогаш девојката праша: „Сите ли се тргнавте од патот?“

Тарзан се забавува во дворот со своето маченце

Има ли позабавно нешто од борба во дворот со домашното милениче?

Искрен водич за раси на кучиња раскажан во прво лице

Мали, средни, големи, со педигре, без педигре, сите заслужуваат внимание, љубезен став и љубезен сопственик. Станува збор, секако, за кучињата. Секое куче е различно на свој начин, но сепак расите си имаат некои заеднички карактеристики кои секој сопственик ќе може да ги потврди. Овие забавни илустрации ќе ви ги претстават кучињата во „прво лице“.

Како НЕ се буди лавица? (Важи и за жена ти!)

Лавот доби идеја како да ја изненади лавицата, но веќе во наредниот момент зажали за својата одлука.

Кога најдобриот другар ти е многу јак, никој нема да смее да те закача

Само ќе имаш малку повеќе мака да го држиш под контрола.

Младиот бездомник после цела недела барање, повторно го најде својот единствен пријател на светот

24-годишен бездомник Ли од Лидс, Велика Британија, не можеше да ги задржи емоциите кога конечно ја пронајде својата единствена искрена пријателка на светот Кристал.

Културно куче поминува улица на пешачки премин

Така треба Џони, а не како луѓето, поминуваат каде што ќе им текне!

+