Уште еден доказ дека кучето е најдобриот пријател на човекот

Човекот и кучето биле најдобри пријатели уште од дамнешни времиња. Според научниците, припитомувањето започнало уште за време на доцниот палеолит (пред 32-26 илјади години). Оттогаш, кучето го придружувало човекот и...

Тинејџер се бори со јарец на негов терен, на негов начин

Целта му беше да ги насмее другарите и успеа во...

Фаќач на змии е нормална професија во Австралија, а вака изгледаат работните денови на професионалците

Во Австралија многу често змиите влегуваат во дворовите, бараките и куќите на локалните жители, кои не се многу среќни затоа што имаат вакви соседи. Така во Австралија се наметнала потребата...

Русинот си прави домашна забава со своето милениче

Колку време треба да си на водка, па ова да ти изгледа...

После ова видео гасете интернет! Доста е за денес!

По цела вечер ќе го терате да ви го прави истиот магионичрски трик...

Една обична плажа во Русија, каде што една жена го донела и своето милениче на капење

Од миленичето да те полазат морници, а Русите мува не ги лази. Очигледно ова им е...

Позитив на денот: Куче спасува мало кученце кое останало само на чамецот во езерото

Светот ќе беше многу поубаво место за живеење ако и луѓето се однесуваа вака еден со...

Виетнамец го брка неканетиот гостин од овоштарникот во дворот (Жестоко!)

Се ќе беше помалку тензично, ако гостинот не беше огромна...

Оваа „урбана“ лисица не се срами да си побара малку нежност од човекот во пабот

Гери Синс си седел во паб во Англија со партнерката и си пиел пиво, кога во еден момент забележал нешто во што првин не му се...

Додека ние се пржиме на +40, кенгурите во Австралија имаат други „проблеми“ – им заврна снег и тоа многу!

Падна многу снег во Австралија. Фотографот Стефан Гренфел успеа да фати неколку десетици кенгури кои се забавуваа скокајќи на свежо паднатот снег во Нов Јужен Велс. Ваква ретка глетка не...

Еве зошто кравите не е паметно да ги чувате заедно со коњите!

Човекот сакаше да ѝ ја врзе ногата, кога наеднаш сфати дека кравата научила една финта од...

Кучиња МИИИРНО!!!

Чекај, чекај, да не се ова препарирани...

Човек од Луизијана, САД не го користел автомобилот некое време, па кога се вратил го нашол ова внатре

Со неговиот другар решиле да ја прикажат катастрофата на духовит начин, демек едниот викнал такси, а таксито е автомобилот со...

Парот сакаше да си направи романтична пред-свадбена фотосесија со нивното куче, но малиот немирко си има свои планови

Кога станува збор за свадби, пред-свадбената фотосесија стана тренд кој многу парови не го пропуштаат. За брачна двојка од Кампо Гранде, Бразил, нивната фотосесија не само што тие ќе ја...

15 интересни факти за домашните миленици поради кои ќе ги сакате уште повеќе

Миленичињата се толку интегрален дел од нашите животи што, тешко е да се замисли времето пред кое луѓето не добиле идеја да се дружат со овие крзнени, четириножни...

Идиотка која работи како тренер за делфини се изживува врз кутрото животно, кое нема друг избор освен да ја трпи

Видео од жена која работи како тренер во „Делфинариум“ во Дубаи предизвика гнев кај луѓето. Вработената без милост и емпатија кон животното го малтретира така што се качува врз него...

Колку кучиња има жената?

Внимавајте, имате доста добра деконцентрација при...

Што се однесува кога во природата ќе се сретнат богомолка и гуштер?

Богомолката е бестрашна, многу силна и со огромен апетит. На гуштерот пак од друга страна, омилено јадење му се...

Двајца пијани заспале на планинската ливада, кога наеднаш слаткиот сон им се претвори во ноќна мора

Прашањето кое се наметнува после гледањето на видеото е кој беше поисплашен, пијаните или љубопитното...

Овој делфин посвои необично бебе и ова е прв случај од ваков вид

Мајчинските инстикти на делфините се добро познати, бидејќи тие со години се грижат за своите најмили додека да ги подготват за „возрасниот живот“. Еден делфин покажа колку е грижлив и...

Лавицата изгледа е гладна, па тргна во лов на мали деца

Што ќе кажете за реакцијата на мајката, која ја донесе и ќеркичката пред канџите на...

Поднапиениот човек реши да ја јава жирафата во зоолошката и готово

Жирафата се погоди многу кротка, па му дозволи на човекот да прави што сака. Инцидентот се случи во зоолошка градина во...

Ако те нервираат инсектите што ти се лепат за шофершајбната, не треба да одиш во Австралија!

Возачите во Австралија имаат малку поголеми проблеми од...

Бидејќи нема место во автомобилот за кучето, тоа може и преку прозорецот да се влече за вратот низ прометните градски улици

Овој жител на кинескиот град Лижоу, со право ја доби титулата „Идиот на денот!“ Полицијата го забележала инцидентот и ја казниле жената-возач со смешни 100 јуани (800...

Чејсер – Најпаметното куче во светот кое знаеше над 1.000 зборови, почина на 15-годишна возраст

Кучето од расата бордер коли по име Чејсер, кое беше прогласено за „Најпаметното куче во светот“, поради нејзиниот импресивен талент да препознае над 1.000 зборови, почина во домот на нејзиното...

Девојката чува многу необично, лигаво домашно милениче

Барем не треба да се грижи за хидратација на кожата на целото тело....

Бамби пораснал и станал фудбалер

Обратете внимание на прославата на...

Камперот во природа ги наполни гаќите, кога виде кој му влегол во автомобилот

Дури и кога сте во природа, паметно е да си го заклучувате автомобилот, затоа што и вакви работи се...

Кучето на неверојатен начин бега од затворот

Нема невозможни работи ако знаеш што сакаш да направиш и ако си доволно...

На коњот денес му е премногу жешко за јавање

Особено не му е мерак некој почетник да се учи да јава на...

+