Дали сте виделе толку голем број мачки на едно место? Станува збор за „луда тетка со мачки“ во вистиска смисла на зборот

Единицата за спасување на мачки во Торонто добила повик од соседите дека нивната сосетка чува голем број на мачки. Им било кажано дека можеби има над 50. Во Торонто е дозволено сопствениците да чуваат најмногу 6 мачки. Иако и бројката 50 е огромна, како за толку мал стан, спасувачите не ја очекувале ситуацијата во која што се нашле откако влегле во станот.

Фраерот покажува на камера дека фатил две змии, но и едната змија го фатила него и тоа јако

Го фатила така што не смее да мрдне :).

Полицајците добија неочекувана помош при фаќањето на криминалецот

Џеки е дресиран и точно знае на кое место да фати :).

Ладнокрвен убиец со кој никој не би сакал да се соочи! Успеал да усмрти 8 гуштери иако е видно „послаб“ од нив

Сопственик на дом во Аделаида, Јужна Австралија, споделил неверојатна и страшна фотографија на која се гледаат 8 мртви гуштери. Оваа фотографија не би била толку страшна доколку човекот не го открил и нивниот ладнокрвен убиец.

Овој пар само сакал да се релаксира во своето џакузи, но не очекувале ваков пар да го заземе нивното место

Елизабет Стрикленд и нејзиното момче Тревис, од Ноксвил, Тенеси, решиле да изнајмат колиба во шумата во близина на Апалачките Планини за да релаксиран и романтичен викенд. Но, наместо релаксација станале дел од страшно-комична ситуација, која покажува дека поговорката „Не за кого е печено, туку за кого е речено“ важи буквално за сите.

И титулата мајка на годината оди за… Златка!

Кога Златка го виде своето кученце како се гушнало со газдарицата, му донесе перниче, а она што се случи потоа ѝ ја обезбеди титулата „мајка на годината“ од животинскиот свет.

Вака изгледаш кога се враќаш дома пијан и не можеш да го дофатиш ѕвончето

Природата има чудни начини да ти укаже на грешките, само треба да знаеш да ги читаш :).

Жената штотуку ја доби својата прескапа Луис Витон чанта, за која платила над 2000 долари

Многу луѓе би изреагирале исто како кучето на вакво парче моден додаток. Кој е вашиот коментар?

Играњето на шипка со питон тргна во сосема неочекуван правец

Токму ова е она од што многу луѓе се плашат кога уличните забавувачи во туристичките места нудат фотографирање со огромен питон на вратот.

Запознајте го Калмар, кученце кои има повеќе следбеници на Инстаграм од некои холивудски ѕвезди

Во Австралија живее белгиски грифон со прекар Калмар (вид на лигна). На крајот од 2017 година, неговите сопственици му отвориле профил на Инстаграм, на кој почнаке да објавуваат фотографии од оваа фенси крзнено животно и сите негови ѓаволштини.

Некои животни едноставно мразат возила (избор трагикомични ситуации)

Слоновите превртуваат автомобили, нилските коњи се ловци за џет-ски, козите им удираат глави на мотоциклите. И тоа е само дел од големата животинска банда!

Дивата свиња се припитоми

Обично дивите свињи се многу нервозни и опасни, но оваа видела луѓе и си дошла на чекање.

Кучето се качува по скалите како човек

Веројатно и во многу други работи е попаметно од луѓето, како што е лојалноста кон пријателите.

Културното маче знае како се влегува дома во 6 часот наутро

Се познава маче од фамилија :). Видеото е снимено во британскиот град Кардиф во 6 часот наутро. Мачката чука и трпеливо чека некој да ѝ ја отвори вратата.

Коњот ѝ се заблагодари на плавушата за вкусната закуска

Ја начека да му дојде на нога и ја испрати на клиниката за стоматологија.

Како да хипнотизираш петел?

Само нацртај линија во песокот пред него, но не заборавај никогаш да не ја бришеш линијата!

Другарчето се приклучи на часот по физичко, да повежба малку

Дневна доза позитивна енергија!

Што прават современите луѓе ако видат огромна анаконда на патот?

Бидејќи ваква ситуација е вистинска реткост, се разбира дека ќе прават селфи фотографии :).

Кога ќе видите како мечка се качува по дрво, ќе размислите два пати кога наредниот пат некој ќе ви предложи да отидете на планина

Да се чуди човек како е можно толку тешко и навидум тромо животно да има толкава сила и брзина.

Какво е ова суштество? Австралиец се заледил од страв откако забележал непоканет гостин на скалите

Вилијам Вилијамсон, од Сиднеј, се заледил од страв откако на скалите од неговиот дом пронашол необично суштество кое изгледало како да е хорор филм. Тој решил да го фотографи и да ја прикаќи фотографијата на Фејсбук за да дознае од луѓето дали и тие имаат сретнато нешто слично. Освен што некои луѓе се пошегувале на неговата сметка, тој добил и соодветен одговор.

А сега кратка демонстрација на способностите на тимот за спасување: „Боро, ајде ти легни долу, а ние ќе те спасиме!“

Коњот го направи шоуто вистински спектакл.

Оваа мачка има 4 необични „бебиња“, на кои им ја пружа сета своја љубов

Во близина на Крим во еден парк се крие необично семејство. Сите ѝ се воодушевуваат на мачката Пуша која решила да си посвои 4 верверички кои останале без својата мајка. Мачката ги храни, се игра, се грижи за нив и им ја пружа потребната љубов, а малите верверички не се разделуваат од неа.

Кучето е многу совесно и не сака да дозволи нешто да ѝ се случи на газдарицата

Иако намерата на жената беше само да уживаат во доброто време за да се искапе во реката, сепак нејзиното куче не ги разбра баш работите на тој начин и помисли дека газдарицата почнала да се дави.

Двајца Канаѓани купиле мини прасе, со една мала „тајна“ која драстично им ги променила животите

Двајцата Канаѓани, Стив и Дерек, живееле нормален живот, работеле, редовно печеле скара и никогаш не помислувале дека некоја свиња ќе им го промени животот засекогаш. Малото мини прасе кое по желба на судбината дошло до овие момци, донело со него не само море од љубов и голем број проблеми, туку и драстични промени.

Кревка девојка одлучи да им помогне на напуштените волци и докажа дека пречките се само во нашите глави

Анастасија Хајдук работела како врвен стилист во престижните салони за убавина и победувала на меѓународни фризерски натпревари. Сепак, фризерството не ѝ изгледало како возвишена и благородна цел, која таа секогаш ја барала. Потоа, еден ден нејзиниот живот драматично се променил.

Која е омилената играчка на Пусич? Погледнете што се случува кога ќе оставите мачка во соба полна со тоалетна хартија

Мачките обожаваат да туркаат предмети, да го гребат каучот и да се играат со… тоалетна хартија. Всушност мачето Пусич, од Белорусија ја обожува. Затоа нејзините сопственици решиле да ја „опремат“ собата со 100 ролни тоалетна хартија и да постават камера за да ја видат реакцијата на веселото милениче.

На кучето му го погодија подарокот и не знаеше што да направи од мерак

Позитив на денот!

Нервозен слон дојде на посета на едно индиско село

Селаните се собраа за да го избркаат слонот, кој уништува сѐ што ќе му се најде на патот.

Знаете ли што е прва лига? Кучето ќе ви покаже!

Прва лига е првата лига кога ќе се разбудиш на сабајле.

Како современите мачки ловат глувци?

Главната причина за чување мачка дома одамна не се глувците, но инстинктот е вроден.

+