Кога едноставно не ти оди спортот…

Колку и да е лесен предизвикот, Марфиевите закони ќе проработат и ќе се случи најлошото можно...

Фудбалски фер плеј: Клоцајте колку сакате, но ѝ ние ќе клоцаме колку сакаме

Да не ги знае човек правилата на фудбалот и да му го пуштат овој натпревар, ќе помисли дека за да му ја одземеш топката на противникот, мора да го постелеш...

Смешен мајсторски гол

За да постигнеш гол, треба да го надмудриш голманот, а играчот не да го надмудри, дури и го...

Забегана провокација на фудбалски натпревар: Ако успееш да се воздржиш ова да не ти пукне филм, ќе те биде за фудбалер

Целта на противничкиот фудбалер е да те извади од кожа, а англискиот фудбалер Ешли Барнс знае како да го направи тоа на нежен и романтичен начин. Но, фудбалерот на Кардив,...

Двајцата хокеари решија да си ги одмерат силите со голи тупаници и без маски, а тепачката заврши смешно

Судиите не реагираат додека не видат вистински удар, но кога едниот на другиот му го стави дресот преку глава, мораа да се...

Кинеската атлетичарка го загуби маратонот од патриотски причини

Кинезите се познати по многу лошата организација на спортските натпревари, па така и овде, никој не им пречи на гледачите да „комуницираат“ со...

И фудбалот не е повеќе она што беше со новата VAR технологија

Кое е задоволството од гледање фудбал ако не можеш да му се изнапцуеш на судијата како...

Зошто не се става бандера покрај фудбалски терен?

Уф, ова болеше! Кој будала смисли толку блиску да го постави...

Фудбалерите прават финта во соблекувалната, но треба уште многу да вежбаат

Особено да обратат внимание на важбите за контрола на...

Обичен играч на билијард пробува да види колку обиди ќе му требаат за да изведе некои од познатите удари на професионалците

Професионалците имале само една шанса и успеале да ги изведат сложените удари од прва, а ова видео ќе ви покаже колку всушност е тешко да се изведе таква...

Фер плеј во детски фудбал 90-ти левел

Вака се игра фудбал со љубов. И вака се игра фудбал додека парите и премиите не замешаат прсти. Да добиеше илјадници евра за голот, да видиме дали ќе покажеше ваков...

Најубавите моменти од англиската викенд фудбалска лига

Услов за учество на еден ваков фудбалски спектакл е да имате претерано со пиењето претходната вечер и тоа...

И ова не го бевме виделе: Тепачка на женски и тоа репрезентативен фудбал на мечот Швајцарија – Русија

Фудбалерките изгледа се поголеми мажи од фудбалерите. Без глумење и лажно пријателство, ако ја изнервира некоја од противничките фудбалерки, клоцата во за*никот, па ако треба и црвен картон да...

Фанот му одржа лекција на членот на популарните кошаркарски финташи Харлем Глобтротерс

Само што фанот не е обичен фан туку Павел Кидов, шампионот во кошарка во слободен стил, кој ја објасни ситуациајта: „Одамна, гледајќи видеа на интернет од NBA натпревари, наидов на...

Киселата реакција на Дејвид Бекам кога му ја покажаа неговата нова статуа која не изгледа баш убаво

Ова е шега на американскиот комичар Џејмс Корден, пред гостувањето на Дејвид Бекам во неговото ТВ шоу, но Бекам нема поим дека ова е местенка. Моментот е на...

Една од најлошите прослави на гол во историјата се случи во првенството на Јапонија

Бразилскиот интернационалец Андерсон Лопез не знаеше дека Јапонците смислиле начин како да ги спречат навивачите да влегуваат на...

Подмолен турски фудбалер носи остар предмет во раката за да предизвика инцидент (3 слики + видео)

Фудбалскиот натпревар на турската лига меѓу тимовите „Амедспор“ и „Сакајаспор“ заврши со скандал поради фудбалерот по име Мансур Чалар, кој носеше сечило на теренот. Во текот на натпреварот тој направи...

Малиот Јапонец му покажа на Ибрахимобич неколку фудбалски трикови

Инаку јапонецот е фудбалер во слободен стил, познат на интернет под името...

Принцези кои земаат милиони евра за да играат фудбал (избор видеа)

Време е ФИФА да преземе нешто, на пример ваквите глупости да се прегледуваат на камера и да почнат да се санкционираат со директен црвен...

Замислете ова да му се случеше на Кристијано Роналдо!

Рагбистот само си ја намести раката и продолжи да игра. Што би направил Роналдо при ваква повреда, оставаме вие да кажете во...

Замислете ова да му се случеше на Кристијано Роналдо! (2 дел)

Реакцијата на хокеарот е реакција на вистинско мажиште. Само си ги провери забите, да не му испадне некој...

Големината не е важна, сѐ е до техниката, а еве го и доказот!

Од сега па натаму со други уши ќе ја слушате онаа старата „Мало. мало, ама...

Индискиот спорт Кабади е многу интересен за гледање, ова се правилата и видео од еден натпревар

Теренот е долг 12 метри и е поделен на 3 дела, средината е наутрална а секој тим има по 1 дел. Играат 2 тима од по 7 играчи. Сите седум...

Скијачот преживеа пад од 45 метри висока карпа

Не само што го преживеа падот, туку не се ни повреди. Малку ребрата го болеле...

Одличен гол од центарот на искусниот парагвајски напаѓач Оскар Такуара Кардозо

Оскар Такуара Кардозо има 35 години и е пред крај на својата кариера, а најголемите достигнувања ги направи со тимот на Бенфика, во чиј дрес постигна 200 гола и освои...

Ритмичната гимнастичарка има бујна фантазија и никого не остава рамнодушен со својот настап

Јас останав со подотворена уста на шпагата што ја направи на...

Вртени топки во пинг-понг од кои нема спас

Секој спорт си има своја убавина, а ова се едни од поубавите моменти во пинг-понг...

Давај го! Не е за тебе!

Интересна случка со себичен човек и дете на фудбалски натпревар. Германскиот професионален фудбалер Џошуа Кимич забележа еден свој млад обожавател во публиката и реши да му даде мал подарок, но...

14 поени кои докажуваат дека Новак Ѓоковиќ не е од оваа планета

Новак Ѓоковиќ започнал да игра тенис на четиригодишна ворзаст, а на осумгодишна возраст бил забележан од југословенската тениска легенда Јелена Генчиќ, која за него изјавила: „Ова е најголемиот талент кој...

18-годишна девојка им покажа на норвешките професионални фудбалски ѕвезди како се игра фудбал

Лиса Зимуше, која има само 18 години, е шампионка во фудбал во слободен стил, но професионалните фудбалери не го знаат тоа. Неколку фудбалери беа повикани за интервју за снимање реклама,...

+