Оскар Такуара Кардозо има 35 години и е пред крај на својата кариера, а најголемите достигнувања ги направи со тимот на Бенфика, во чиј дрес постигна 200 гола и освои многу титули. Сега игра за клубот Либертад од родниот Парагвај.

Сподели на Facebook
пати видено