Заради својата глава, италијанскиот тренер Џанкарло Фаварин го суспендираа на 5 месеци

Тренерот на Лукезе, клуб кој се натпреварува во италијанската Серија Ц, не се расправа со противниците со зборови, туку директно мава глава...

20 срамни спортски моменти

Смешната страна на спортот преку 20 ситуации кои се случуваат еднаш во...

Пеналот на ракометарот на Ангола, Едуардо Фереира, кој никој голман не може да го одбрани

Пеналот беше изведен на мечот против Шведска на СП во ракомет и е вистинско уметничко...

Професионален кајакар на брзи води се пушта по најголемиот природен тобоган во светот

Американскиот кајакар Дејн Џексон без страв летна надолу со 65 километри на час и тоа го направи со...

Вчерашниот гол на Манасков против Србија, кој дава надеж дека на претстојното СП во ракомет ќе се бориме како лавови

Само да се вака расположени нашите момци и на Светското првенство и ќе паднат на колена и најголемите светски ракометни...

Закон финта на младиот центарфор на Рома, Николо Заниоло! Ги понижи голманот и одбранбениот фудбалер од противничкиот тим

Николо Заниоло е италијански професионален фудбалер кој игра и за репрезентацијата на Италија до 21...

Најсмешниот автогол за 2018 се случи на крајот на годината

На натпреварот помеѓу Палермо и Асколи, голманот Филипо Перучини изведе дриблање како никој до...

На боксерот-комедијант ептен му успеа смешната провокација

Го испровоцира и изнервира противникот до крајни граници. Да погледнеме како заврши...

Кога голманот има среќа, топката сама бега од голот

Необична случка на натпревар од купот на...

Атрактивна плавуша прави интервју со крос моторџија директно на патеката

Моторџијата ѝ одговори кратко на прашањето а потоа искоментира без зборови...

Виетнамскиот репрезентативец се обиде да го бакне тренерот за да му ја честите шампионската титула

Најсмешниот момент од церемонијата со пехарот кога репрезентацијата на Виетнам стана шампион на Југоисточна Азија, победувајќи во финалето Малезија со...

Друго си е кога одбранбениот фудбалер си знае и карате

Овој напаѓач повеќе нема да дава голови, барем не на овој...

Мајсторот за билијард доби неочекувана помош во изведувањето трик удар

Зошто служат пријателите ако не за да си помагаат еден на...

Кога топката едноставно не сака да влезе во голот

Необична случка од фудбалски натпревар во Англија на турнир за полупрофесионални...

Смешен кикс при играње “Икс-нула” на полувремето на кошаркарски натпревар

Кој е поглуп? Тој со капчето или тој...

Најсреќниот ракометен голман во светот

Во прашање е многу важна победа, а најјакиот противнички ракометар во последната секунда изведува 9 метри, со поставен ѕид од...

Смешна незгода при правење замена на фудбалски натпревар

Уште не влезен го осакатија...

Голманот направи катастрофална грешка и пак немаше гол

Смешна случка на натпревар од аргентинската 3-та...

Изнервиран руски навивач истрча на теренот за да се тепа со одбранбениот фудбалер на Спартак од Москва

Точно знаеше со кого оди да се тепа, а доби и силна поддршка од трибините, што значи дека Денис Глушаков навистина ја оплескал работата на мечот со австрискиот клуб Рапид...

Тренерите ги покажуваат своите вештини на фудбалските натпревари (избор видеа)

Особено импресивен е голот на тренерот после 40-тата секунда од...

Клупскиот другар Тиаго Силва му се смее и го зафркава Нејмар затоа што се облекол како кловн

Токму тоа и му го рече „Личиш како кловн“ и не е далеку од вистината, само му фали црвен...

Пинпонгарот загуби поен на најсрамниот можен начин

Азиецот одвај ја врати претходната топка и падна на земја, па противникот доби нешто слично на пенал во фудбалот кој голманот го брани со врзани...

Фудбалската легенда Диего Марадона го даде најчудното интервју за 2018 година

Да слушнеме што има да каже за мексиканската фудбалска лига. Иако има превод, задолжително гледајте го со...

Совршен скок од вратило

Импресивно! Замислете само колкава сила и вештина треба за толкава маса да скокне вака силно и...

Среќен кош со глава на рускиот тим „Химки“ во меч од Евролигата

Кошот несакајќи го постигна 24-годишниот американски интернационалец Џордан Мики, на натпреварот против Будучност, кој Русите го добија со...

Женски фер плеј на фудбалски натпревар

Типично женска реакција :). Инаку овој гол си е регуларен и според фудбалските правила си...

Е вака се станува светска шампионка во уметничко лизгање: Со стриптиз на мразот во костим на стјуардеса

Опасно добар настап на прекрасната 21-годишна Русинка Елизавета...

Брани голмане! Гол ќе ти дадат!

Изгледа на таткото му е многу поважна победата отколку на синот...

Ова ти се вика „да го оставиш срцето на терен“

За еден гол да се откажеш од своето потомство… Тоа е љубов кон...

Додека во остатокот од светот голи мажи упаѓаат на фудбалските терени, во Холандија тоа го прават голи надарени плавуши

И покрај 8-те голови, ова е убедливо највпечатливиот момент на мечот Ријнсбурс Бојс – Амстердам, кој заврши со 2:6 во корист на...

+