Двајцата хокеари решија да си ги одмерат силите со голи тупаници и без маски, а тепачката заврши смешно

Судиите не реагираат додека не видат вистински удар, но кога едниот на другиот му го стави дресот преку глава, мораа да се вмешаат.

Кинеската атлетичарка го загуби маратонот од патриотски причини

Кинезите се познати по многу лошата организација на спортските натпревари, па така и овде, никој не им пречи на гледачите да „комуницираат“ со спортистите.

И фудбалот не е повеќе она што беше со новата VAR технологија

Кое е задоволството од гледање фудбал ако не можеш да му се изнапцуеш на судијата како човек?

Зошто не се става бандера покрај фудбалски терен?

Уф, ова болеше! Кој будала смисли толку блиску да го постави рефлекторот?

Фудбалерите прават финта во соблекувалната, но треба уште многу да вежбаат

Особено да обратат внимание на важбите за контрола на нервите.

Обичен играч на билијард пробува да види колку обиди ќе му требаат за да изведе некои од познатите удари на професионалците

Професионалците имале само една шанса и успеале да ги изведат сложените удари од прва, а ова видео ќе ви покаже колку всушност е тешко да се изведе таква мајсторија.

Фер плеј во детски фудбал 90-ти левел

Вака се игра фудбал со љубов. И вака се игра фудбал додека парите и премиите не замешаат прсти. Да добиеше илјадници евра за голот, да видиме дали ќе покажеше ваков фер плеј.

Најубавите моменти од англиската викенд фудбалска лига

Услов за учество на еден ваков фудбалски спектакл е да имате претерано со пиењето претходната вечер и тоа саглам.

И ова не го бевме виделе: Тепачка на женски и тоа репрезентативен фудбал на мечот Швајцарија – Русија

Фудбалерките изгледа се поголеми мажи од фудбалерите. Без глумење и лажно пријателство, ако ја изнервира некоја од противничките фудбалерки, клоцата во за*никот, па ако треба и црвен картон да добие.

Фанот му одржа лекција на членот на популарните кошаркарски финташи Харлем Глобтротерс

Само што фанот не е обичен фан туку Павел Кидов, шампионот во кошарка во слободен стил, кој ја објасни ситуациајта: „Одамна, гледајќи видеа на интернет од NBA натпревари, наидов на видео на Харлем Глобтротерс, а тоа беше првиот пат кога го видов дека кошаркарската топка не била само за фрлање во кошот, туку дека со […]

Киселата реакција на Дејвид Бекам кога му ја покажаа неговата нова статуа која не изгледа баш убаво

Ова е шега на американскиот комичар Џејмс Корден, пред гостувањето на Дејвид Бекам во неговото ТВ шоу, но Бекам нема поим дека ова е местенка. Моментот е на 3:50!

Една од најлошите прослави на гол во историјата се случи во првенството на Јапонија

Бразилскиот интернационалец Андерсон Лопез не знаеше дека Јапонците смислиле начин како да ги спречат навивачите да влегуваат на теренот.

Подмолен турски фудбалер носи остар предмет во раката за да предизвика инцидент (3 слики + видео)

Фудбалскиот натпревар на турската лига меѓу тимовите „Амедспор“ и „Сакајаспор“ заврши со скандал поради фудбалерот по име Мансур Чалар, кој носеше сечило на теренот. Во текот на натпреварот тој направи неколку инциденти и речиси незабележително им нанесе повдери со на противничките играчи. Снимката што ќе ја видите подолу јасно покажува како Чалар повредува еден играч […]

Малиот Јапонец му покажа на Ибрахимобич неколку фудбалски трикови

Инаку јапонецот е фудбалер во слободен стил, познат на интернет под името Токура.

Принцези кои земаат милиони евра за да играат фудбал (избор видеа)

Време е ФИФА да преземе нешто, на пример ваквите глупости да се прегледуваат на камера и да почнат да се санкционираат со директен црвен картон.

Замислете ова да му се случеше на Кристијано Роналдо!

Рагбистот само си ја намести раката и продолжи да игра. Што би направил Роналдо при ваква повреда, оставаме вие да кажете во коментар.

Замислете ова да му се случеше на Кристијано Роналдо! (2 дел)

Реакцијата на хокеарот е реакција на вистинско мажиште. Само си ги провери забите, да не му испадне некој :).

Големината не е важна, сѐ е до техниката, а еве го и доказот!

Од сега па натаму со други уши ќе ја слушате онаа старата „Мало. мало, ама техничарче“.

Индискиот спорт Кабади е многу интересен за гледање, ова се правилата и видео од еден натпревар

Теренот е долг 12 метри и е поделен на 3 дела, средината е наутрална а секој тим има по 1 дел. Играат 2 тима од по 7 играчи. Сите седум играчи од едниот тим се на теренот, а од другиот тим има само еден кој се вика „напаѓач“. Напаѓачот треба да допре што е можно […]

Скијачот преживеа пад од 45 метри висока карпа

Не само што го преживеа падот, туку не се ни повреди. Малку ребрата го болеле само.

Одличен гол од центарот на искусниот парагвајски напаѓач Оскар Такуара Кардозо

Оскар Такуара Кардозо има 35 години и е пред крај на својата кариера, а најголемите достигнувања ги направи со тимот на Бенфика, во чиј дрес постигна 200 гола и освои многу титули. Сега игра за клубот Либертад од родниот Парагвај.

Ритмичната гимнастичарка има бујна фантазија и никого не остава рамнодушен со својот настап

Јас останав со подотворена уста на шпагата што ја направи на 1:30.

Вртени топки во пинг-понг од кои нема спас

Секој спорт си има своја убавина, а ова се едни од поубавите моменти во пинг-понг натпреварите.

Давај го! Не е за тебе!

Интересна случка со себичен човек и дете на фудбалски натпревар. Германскиот професионален фудбалер Џошуа Кимич забележа еден свој млад обожавател во публиката и реши да му даде мал подарок, но тука се замеша еден себичен, возрасен човек.

14 поени кои докажуваат дека Новак Ѓоковиќ не е од оваа планета

Новак Ѓоковиќ започнал да игра тенис на четиригодишна ворзаст, а на осумгодишна возраст бил забележан од југословенската тениска легенда Јелена Генчиќ, која за него изјавила: „Ова е најголемиот талент кој сум го видела од Моника Селеш“. На возраст од 12 години, Новак поминал три месеци во тениската академија на Никола Пилиќ во Минхен, Германија, а […]

18-годишна девојка им покажа на норвешките професионални фудбалски ѕвезди како се игра фудбал

Лиса Зимуше, која има само 18 години, е шампионка во фудбал во слободен стил, но професионалните фудбалери не го знаат тоа. Неколку фудбалери беа повикани за интервју за снимање реклама, на кое мораа да направат неколку финти, кои што ќе им ги покаже девојката. Нивните реакции се бесценети!

Заради својата глава, италијанскиот тренер Џанкарло Фаварин го суспендираа на 5 месеци

Тренерот на Лукезе, клуб кој се натпреварува во италијанската Серија Ц, не се расправа со противниците со зборови, туку директно мава глава :).

20 срамни спортски моменти

Смешната страна на спортот преку 20 ситуации кои се случуваат еднаш во животот.

Пеналот на ракометарот на Ангола, Едуардо Фереира, кој никој голман не може да го одбрани

Пеналот беше изведен на мечот против Шведска на СП во ракомет и е вистинско уметничко дело.

Професионален кајакар на брзи води се пушта по најголемиот природен тобоган во светот

Американскиот кајакар Дејн Џексон без страв летна надолу со 65 километри на час и тоа го направи со стил.

+