Летна скијачка школа во Австрија

Не се станува светски шампион во секоја дисциплина, ако чекаш само да заврне снег :).

Вака изгледа шампионски настап во уметничко „скокање со падобран“ во затворенo, на младата Кајра По

Кајра По стана светска шампионка на првенството одржано во Шпанија во оваа релативно нова дисциплина. Настапите се одржуваат во цевка, од чија што долна страна дува силен воздух, со што се симулира скокање со падобран. Спортот е комбинација од скокање со падобран, танц и гимнастика. Уживајте во победничкиот настап.

Закон изведување пенал од страна на рускиот фудбалер Норик Авдалјан

Фудбалерот на Рубин Казан до толку го збуни голманот, што овој не можеше ни да се мрдне од местото.

Весело куче упадна на фудбалски натпревар во Грузија и очигледно планира да гради кариера во фудбалот

Црното кученце беше спремно за игра кога истрча на фудбалскиот терен за време на натпревар во Грузија. Фудбалерите се обидуваа да го фатат, но тоа знае „финти“ и успеа да им избега, па дури и побара „посебен третман“ од голманот.

Сте виделе ли судија да даде гол и тоа од пенал? Според правилата на фудбалот, голот важи!

Необичниот гол беше постигнат на аматерскиот фудбалски шампионат во Русија. Погледнете за што станува збор!

Дамата е мајсториште за фудбал: Една од најдобрите соло акции во историјата на женскиот фудбал

Девојката покажа брзина и снаодливост во стилот на Меси од пред некоја година.

Ако мислевте дека бејзболот е лесна игра, значи никогаш не сте се обиделе да погодите брза топка со стап

Во следното видео на хумористичен начин се прикажани проблемите на оние кои прв пат фаќаат бејзбол палка во рака.

Запознајте ја новата светска шампионка во пинг-понг

И после десетина години, некое наше дете што тренирало среда и петок, ќе проба да се мери со некое вакво роботче :).

Сте знаеле ли дека постои спорт „Брканица“ и дека е многу интересен за гледање?

Бркачот има 20 секунди време за да го допре брканиот во специјално наместениот терен со разни пречки. Да погледнеме неколку интересни дуели.

Ова е најопасната дисциплина на Националните Кинески Вушу Игри

Вушу или Кинеско Кунг-Фу е боречка вештина која во себе опфаќа повеќе аспекти, како што е на пример користењето копје. Да погледнеме како изгледа еден настап во оваа дисциплина, која според тежината може да се спореди единствено со ритмичка гимнастика, но кинеската е екстремно опасна.

Најидиотската прослава на гол во фудбалската историја

Фудбалерот не знаеше дека за да се спречи влегувањето на навивачите на теренот, на некои стадиони има длабок канал.

Нов и до сега убедливо најзабеган американски спорт: Скокови со автомобили во провалија

Ова ти е нешто слично како скијачки скокови, само што наместо скијачи, секој си го фрла своето возило во провалијата, а публиката гласа кое најубаво паѓа.

Сите голови од женскиот фудбалски натпревар од првенството на Португалија кој заврши со 28:0

„Бенфика“ го понижи тимот на „Понте Фрилас“ во натпреварот од шампионатот на Португалија. Натпреварот заврши со навредлив резултат од 28:0. Одбраната на „Понте Фрилас“ одигра многу лошо, но вреди да се спомене дека најзаслужна е голманката, која дури и не се ни обидуваше да скока по некои топки.

Мислам дека го најдов мојот нов омилен мото-спорт: Трка со камиони со скокови преку пречки

Погледнете само што се случуваше на целната линија во трката во австралискиот град Аделаид.

Мислевте дека сте добри во одбојка со нога? Погледнете ги овие деца од Виетнам!

Повторно се докажува теоријата на Мотика дека што и да правиш добро, секогаш има Азиец кој го прави тоа подобро од тебе :).

Кое е најлошото нешто што може да ти се случи на 1 метар пред целта на трка од 226 километри?

Трката „Железен човек“ е комбинација од 4 километри пливање, 180 километри возење велосипед и 42 километри маратон на крај. Да погледнеме што му се случи на најголемиот баксуз во историјата на ова натпреварување.

Неверојатно шутирање за победа од 9 метри во ракомет, во последната секунда

Шутот беше изведен мајсторски и речиси совршено, но погледнете што се случи!

Висок кикбоксер со долги раце и нозе против мало, но луто кикбоксерче

Резултатот е спектакуларен нокаут.

Финалето на Светското првенство во самоубиствени скокови во вода 2018

Победува оној кој на поидиотски и поопасен начин ќе скокне во водата. Кој е вашиот фаворит?

Жесток фаул на мечот Танзанија – Бурунди

Да не го фаулираше, ова ќе беше едно од најубавите дриблања во фудбалската историја. Вака испадна еден од најжестоките фаули во фудбалската историја.

Таткото херојски ги заштити своите двајца синови на бејзбол натпревар

Во еден момент на бејзбол играчот му летна палката кон публиката и тоа право кон децата.

Човекот од обезбедувањето се покажа пред целата јавност при преносот во живо

Ваква брза и одлучна реакција во спречување на егзибиционистите, никој не очекуваше.

Чудниот стил на тепање на шампионот на Велика Бртитанија во бокс без ракавици

Бидејќи боксот со голи раце е легален во Велика Британија, тој привлекува голем број луѓе во арените низ целата земја. Сегашниот шампион во средна категорија го има најчудниот стил на борба што некогаш сум го видел!

Демонстрација на древната јапонска техника „Кошија Комијуми“, која ја користеле стрелачките одреди на војската

На прв поглед можеби техниката не ви изгледа којзнае што, но обратете внимание на следните детали. Едното колено на стрелецот секогаш е долу за да биде помала мета за противникот, за разлика од другите стрелци во светот. Исто така се многу постабилни и попрецизни. Половина од стрелците напаѓаат додека другата половина се движи напред, а […]

22 најдобри голови постигнати на трениг, но од позади мрежата

Ова е популарен начин на забава на фудбалерите на тренинг, а во изборот на голови ќе ги видите најпознатите светски фудбалски имиња. Уживајте во мајсториите!

Ова училиште за проблематични тинејџери изгледа неверојатно дури и според американски стандарди

Познати и високо платени спортисти често се вклучени во добротворна работа. А некои од нив го прават тоа подеднакво ефикасно како и нивната ефикасност на теренот. Еден од најпознатите кошаркари на нашето време, првата ѕвезда на Националната кошаркарска асоцијација Леброн Џејмс, отвори училиште во неговиот роден град, за кое потрошил над 40 милиони долари од […]

Фрлање на годината на бејзбол натпревар

Оддалеченоста е околу 100 метри, а талентот е Рамон Лауреано, играчот на Оукленд.

Дресот на срамот на Манчестер Јунајтед: Најбогатиот фудбалски клуб наплаќа 120 евра за дрес, а луѓето кои ги прават ги плаќаат 64 центи од час

Тоа е најбогат фудбалски клуб во светот, чии играчи заработуваат и по неверојатни 450.000 фунти неделно. Кога лојалните навивачи требале да платат 120 евра за дрес на Манчестер Јунајтед, реакцијата не била изненадувачка. Сепак она што ги изненадило навивачите и луѓето низ целиот свет била платата на работниците кои ги изработуваат дресовите. Нив ги прават […]

Случајно или намерно? Симпатичната австралиска фудбалерка Ели Карпентер доби незгоден удар во нејзиното слатко лице

Да беше некој од најдобрите светски фудбалери на нејзино место, 2 саати ќе се превртуваше на тревата :).

Вакво нешто се случува прв пат во историјата на светските првенства во Пикадо

Питер Рајт го започна шампионатот спектакуларно, не освои многу поени, но освои многу симпатии.

+