Вакво нешто може да му се случи секому, дури и ако сте светски познатиот кинески диригент Мухаи Танг.

На концертот по повод 70-годишнината од основањето на НР Кина, среде настап, му паднаа пантолоните на диригентот. Дури и музичарите не можеа да се воздржат од смеење. Но, сепак на крај победи професионализмот и концертот заврши до крај.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено