Полицаецот од Англија заедно со својот колега се забрзал за да фати осомничен. Но, очигледно малку посилно ги притисна предните кочници и неговата потера заврши прерано.

Жената која случајно го снимила инцидентот од камерата на нејзиниот автомобил, изјавила дека постојано го пуштала за да се смее, нас дури и малку жал не фати за човекот.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено