Посветениот човек е на трибините за време на натпревар во бејзбол, САД и тој држи две пива во рацете. Потоа се случува „еден историски момент“, по кој најверојатно многу луѓе копнеат.

Сепак овој шампион колку и да е фан на спортот спремен е да го жртвува моментот и својот стомак, но дефинитивно не е спремен да си го жртвува пивото.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено