Бесмртниот Кинез кој преживеа газење од 3 коли

Бесмртниот Кинез кој преживеа газење од 3 коли

Поголем баксуз од Кинезов не сте...

Девојката возач и замрзнатата улица

Девојката возач и замрзнатата улица

На своју вољу, ризик јак, мила душа и да погине колку може ќе се спаси...

Жена возач во GTA 5

Жена возач во GTA 5

Многу реалистична ја направиле играта...

Оваа Буба е украсена толку богато, што просто не може да се опише со зборови

Некои семејства во слободното време играат табла или карти, други гледаат филмови. Но за две семејства од централно Мексико украсувањето автомобили е основен дел од нивното „семејно време“. Иако на...

Моторџии со полициска придружба лудуваат во околината на Париз

Моторџии со полициска придружба лудуваат во околината на Париз

„Hallowheel Ride Party“ е моторџиска парада која се одржува секоја година во Франција. На парадата учествуваат околу 500 моторџии, кои прават секакви лудории додека возат. Полицијата увидела дека е попаметно...

Нервозен возач со Лада на патот

Се изнервира и збесна затоа што возачот што снима не му даде...

Лада Нива со приколка со штици

Лада Нива со приколка со штици

Смешна сообраќајка во која никој не настрада освен...

Ужасна сообраќајка на камион со два воза

Ужасна сообраќајка на камион со два воза

Возачот на камионот веројатно не го забележа сигналното светло и не застана пред преминот преку железничката...

Прототип на новата Лада X-Ray

Прототип на новата Лада X-Ray

Познавајќи ја политиката на рускиот производител на автомобили, реално е да се очекува дека Лада X-Ray ќе ја има издржливоста на Лада Нива, а неофицијално цената ќе и биде од...

Еве зошто не треба да учите да дрифтате со Џип

Еве зошто не треба да учите да дрифтате со Џип

На почетокот добро му тргна, па се опушти малку...

Огромен камион со приколка прескокнува F1 болид

Огромен камион со приколка прескокнува F1 болид

Одлична екстремна реклама на британскиот Формула 1 тркачки тим „Lotus F1 Team“, порано познат како тимот на...

316 км/час во тунел во Албанија со Audi RS6

316 км/час во тунел во Албанија со Audi RS6

На оваа брзина, па уште и во тунел, и најмала грешка може да се претвори во вистинска...

Шизичка преправка на старата Лада

Шизичка преправка на старата Лада

Кој рече дека со Лада не можеш да бидеш најголем шизик во...

Луди Арапи на патот изведуваат трик „Бакни го асфалтот“

Луди Арапи на патот изведуваат трик „Бакни го асфалтот“

Ова е бакнеж кој не се заборава...

Најпрецизното паркирање во светот

Најпрецизното паркирање во светот

Кинескиот професионалне возач Хен Јуе го сруши светскиот рекорд во најпрецизно паркирање помеѓу два автомобили. Само 8 сантиметри повеќе од должината на неговиот автомобил му беа потребни на Кинезот за...

Турски сензор за паркирање

Турски сензор за паркирање

Не многу интелигентен, но милиметарски...

Тојота ја претставија својата прва водородна кола Мираи

Тојота ја претставија својата прва водородна кола Мираи

Името на автомобилот на јапонски значи иднина, а иднината Тојота ја гледа во новиот мотор кој е изграден на принцип на горивни ќелии. Горивните ќелии се електрохемиски ќелии кои произведуваат...

Гимкана 7: Дивеење по улиците на Лос Анџелес

Гимкана 7: Дивеење по улиците на Лос Анџелес

7 дел од мегапопуларниот серјал на еден од најлудите и најдобри возачи на денешницата Кен...

Која е предноста да се вози мала кола?

Која е предноста да се вози мала кола?

Ваква снаодливост до сега не сте виделе...

Дефиниција за баксуз: Со колата на улица да удриш цајкан

Дефиниција за баксуз: Со колата на улица да удриш цајкан

Иако можеби полицаецот беше крив што се шеташе на сред улица, сепак возачот многу лошо ќе си...

Возачки испит за плавуши во Шведска

Возачки испит за плавуши во Шведска

Добра идеја: Да возат вака со када додека не се научат...

Руска влечна служба

Руска влечна служба

Ладата повторно му се расипала на сред град, но не е проблем, другарот е секогаш тука да...

Како се паркира во Њујорк?

Како се паркира во Њујорк?

Освен што многу тешко се наоѓа место, голема е веројатноста кога ќе се вратите автомобилот да го најдете исчукан. Затоа паметните њујоркчани си ставаат гумени штитници напред и назад на...

Возовите против снегот

Возовите против снегот

Импресивно видео кое ќе ви помогне да разберете зошто возовите им се опсесија на многу луѓе ширум...

Како се поправа излижана гума?

Како се поправа излижана гума?

Финецов ќе ви покаже како паметните луѓе наместо да ги фрлаат старите излижани автомобилски гуми им даваат втор живот и ги прават безбедни за...

BMW против Audi: Улична трка во тунел со жестока завршница

BMW против Audi: Улична трка во тунел со жестока завршница

Тунелот преполн со коли, лудациве се тркаат, а и двајцата се погодија...

Казна за возачот кој застана на пешачкиот премин

Казна за возачот кој застана на пешачкиот премин

Господинот пешак е малку...

Помош на патот на руски начин. Браво!

Помош на патот на руски начин. Браво!

Колата излетала од патот во снежна провалија и нема возило кое може да се спушти долу да ја извлече. Но и со глава ѕид се турка, само треба да има...

Французин со својот ракетен точак се трка со Ферари

Французин со својот ракетен точак се трка со Ферари

Ретко интересна трка на самоуверениот генијалец Францис Гизи, кој со помош на швајцарскиот инженер Арнор Нерхер верува дека направиле точак на ракентен погон со кој може да ги победи сите...

Ова е Роби Медисон, еден од најлудите моторџии на денешницата

Ова е Роби Медисон, еден од најлудите моторџии на денешницата

На почетокот на втората минута ќе сфатите дека нешто не е во ред со неговиот...

+