Тајланѓанец зафркава дечко на скутер

Тајланѓанец зафркава дечко на скутер

Многу невкусна шега. Детето се збуни и не знаеше како да...

Загатка на месецот: Можете ли да препознаете каков е автомобилот?

Загатка на месецот: Можете ли да препознаете каков е автомобилот?

Само вистинските познавачи на автомобили можат да го препознаат моделот на...

Дедо Мраз оваа година реши да дојде со моторот

Дедо Мраз оваа година реши да дојде со моторот

Досадно е со санката секоја година, а и побавно е и не може да се прават...

Еве како се влече џип заглавен во калта

Еве како се влече џип заглавен во калта

Многу работи се случија во следните 5...

Не ти треба скапа кола за добра забава

Не ти треба скапа кола за добра забава

Доволна е и пегличка со добро набилдан...

Како лудите Арапи веат знаме?

Како лудите Арапи веат знаме?

Луѓево се забавуваат на необичен и екстремен начин. Авионите исто така се дел од...

Мајстор за паралелно паркирање

Мајстор за паралелно паркирање

Французите имаат уникатна техника кога се работи за паралелно паркирање помеѓу две возила на мал простор. Тајната е во нежниот допир, без нагли движења...

Како брзо и ефикано за поправиш чукната кола?

Како брзо и ефикано за поправиш чукната кола?

Сум видел луѓе со месеци ги возат колите вакви, а решението е многу лесно. Гледајте, можеби ќе ви затреба...

Погледнете што прави мојот комшија кога некој ќе паркира на неговото место

Погледнете што прави мојот комшија кога некој ќе паркира на неговото место

Типот сам си рекол дека местото си е негово и се замислува како да е газда на...

Полска резервна гума

Полска резервна гума

Снајди се па живеј. Паметно решение за да не плаќаат влечна...

Корвета C7 Z06 ПРОТИВ Вајпер ТА: Кој е крал на патиштата?

Корвета C7 Z06 ПРОТИВ Вајпер ТА: Кој е крал на патиштата?

Двете најпопуларни американски мускулести коли си ги одмерија силите за официјално да се знае кој е крал на...

Предупредување: Трактор – убиец на патот!

Предупредување: Трактор – убиец на патот!

Тракторот се вклучува на главна улица на која што се вози со брзини над 100...

Лада Нива лета со 90 на час, на дрва и јаглен

30-годишниот жител на Омск Кирил Бузениус и неговиот колега Дмитриј Власов успеаја да ја преправат издржливата Лада Нива да работи на дрво и јаглен. Бидејќи системот за новото гориво се...

Многу јака модификација на старо Фолксваген комбе

Многу јака модификација на старо Фолксваген комбе

Рон Бери е 50 годишен Американец од Јута, кој има необично хоби да преправа стари автомобили. Рон е вистински уметник во преправањето автомобили а доказ се неговите 2 уметнички дела...

Камион во Гостивар на раскрсница си ја заборавил приколката

Камион во Гостивар на раскрсница си ја заборавил приколката

Кога ќе стигне на местото за истовар сигурно ќе му текне...

Наследниците на една француска фарма, најдоа 60 стари автомобили после 50 години запоставеност, вредни најмалку 12 милиони фунти!

Дури и денес, кога целиот свет е мапиран со GPS, сѐ уште има вредни скриени богатства кои чекаат некој да ги најде. Така и внуците на претприемачот Роже Баилјо откриле...

Автомобилски додаток за криење на регистарските таблички

Автомобилски додаток за криење на регистарските таблички

Што и да се сетат да направат полицајците, секогаш ќе се најде некој паметен за да ги надмудри. Оваа заштита функционира во државите каде што функционираат камерите на улиците, а...

Убедливо најлошиот возач на светот

Убедливо најлошиот возач на светот

Мажот и мисли дека има швалер, излегла до продавница а ја нема 2 саати, а таа кутрата има сериозни проблеми...

Камионџијата отиде на кафе кај комшијата

Камионџијата отиде на кафе кај комшијата

Дискутабилна ситуација: Дали на камионџијата не му се пиеше многу кафе, а беше приморан да оди поради невнимателниот возач на...

Возање на магла со видливост НУЛА

Возање на магла со видливост НУЛА

Сите пред него ја направиле истата грешка...

Двајца луди моторџии возат слалом меѓу колите со полна брзина

Двајца луди моторџии возат слалом меѓу колите со полна брзина

Многу ризично возење по белата линија. Гледајте до...

Џиповите против снежната нагорнина

Џиповите против снежната нагорнина

Децата направиле лизгалка па сега фаќаат сеир од страна: „Јес, јес“...

Украде кола и се обиде да избега со својот скејтборд

Украде кола и се обиде да избега со својот скејтборд

Ова го има само во Америка, поточно во латиноамериканскиот кварт во Лос...

Од сега па натаму ќе има многу помалку сообраќајки на руските патишта

Од сега па натаму ќе има многу помалку сообраќајки на руските патишта

Еве зошто...

Опасно е да се дрифта со трактор

Опасно е да се дрифта со трактор

Лесно се дрифта со брза кола, дрифтај со трактор ако си...

Кога мораш да одиш, мораш!

Кога мораш да одиш, мораш!

Кучево поминуваше пешачки премин кога наеднап доби повик од природата...

Обожавам вакви ситуации со возачи – тепачи

Обожавам вакви ситуации со возачи – тепачи

Без многу расправии, тепачот се симнува од колата и директно тргнува да се тепа. Гледајте што се...

Чак Норис против лизгавата снежна улица

Чак Норис против лизгавата снежна улица

Мирно ги гледаше од страна како се мачат и на крај реши да ја презеде работата во свои...

Девојка се мачи да тргне со колата на снегот

Девојка се мачи да тргне со колата на снегот

Не е до снегот, до рачната кочница е...

Кога луѓето ќе се здружат и планини може да поместат!

Кога луѓето ќе се здружат и планини може да поместат!

Безбедносната камера од кинеската провинција Жеџианг снимила група храбри и одважни луѓе кои со здружени сили ја извлекле жената заробена под една кола. Жената се заглавила кога скутерот на кој...

+