Жестоко престигнување од недозволената страна на автопатот

Жестоко престигнување од недозволената страна на автопатот

Возачот на Реното сакаше да се направи паметен и да го престигне камионот по бавната на автопатот.

Судар на 2 трамваи во Полска

Судар на 2 трамваи во Полска

Иако многу ретко, затоа што секој трамвај си оди по својата еднонасична патека, сепак и ова се случува.

Колку полициски коли се потребни за да фатат 1 криминалец со скутерче?

Колку полициски коли се потребни за да фатат 1 криминалец со скутерче?

И после се лутат и се чудат зошто им измислуваат вицови :).

Жена со дете на пешачки предизвикува верижен судир

Жена со дете на пешачки предизвикува верижен судир

Кога речиси ја преминаа улицата, на детето му текна да се враќа назад. Мајката изреагира добро, исто така и првиот возач, но не и тие позади него.

Камионџијата му одржува лекција на возачот на Porsche Cayenne

Очигледно намерно ги игнорираше сигнализирањата од другите возачи, добро знаејќи дека позади себе веќе неколку километри го влече скапиот автомобил.

Младо Арапче се обидува да ја запре колата која му се заклучила со клучевите внатре

Големите проблеми на малите неискусни шофери :).

Сообраќаен бон тон: Пешаците и возачите ја искажуваат својата благодарност за дадената предност

Сообраќаен бон тон: Пешаците и возачите ја искажуваат својата благодарност за дадената предност

Убави примери од кои секој возач треба да учи. Често учесниците на сообраќајот на кои им давате предност знаат да ви се заблагодарат на интересен начин кој ќе ви го разубави денот.

Ова е новото Ferrari Sergio кое чини 4 милиони долари, а ќе има само 6 вакви во светот (45 фото)

Новото Ферари Серџио е изградено врз база на Ferrari 458 Spider, но дизајнот е сосема поразличен од сите Ферари автомобили до сега. Суперавтомобилот е именуван по синот на основачот на дизајн студиото Пининфарина – Серџо Пининфарина. Компанијата Пининфарина објави дека ќе бидат произведени само 6 вакви автомобили.

Возачот идиот и децата кои чекаа автобус на дождливото време

Возачот идиот и децата кои чекаа автобус на дождливото време

Децата мирно си го чекаа автобусот за да одат на училиште, кога идиотов стапи на сцена.

Закон гаража за мотор која воопшто не зафаќа простор во дворот

Закон гаража за мотор која воопшто не зафаќа простор во дворот

Многу оригинална идеја, која и не е така тешка за изведба.

Новата Лада Веста, најдобриот руски автомобил до сега, ќе се продава по цена од 7500 евра

Продажбата ќе започне наредната година и очекувањата се дека автомобилот ќе достигне огромна популарност. Лада Веста го има изгледот на современите автомобили, а цврстината и издржливоста ги гарантира искусниот произведувач.

Дрифтањето само по себе е опасно, но она што го прави овој човек е ЛУДО!

Дрифтањето е опасен трик со нагло кочење при фаќање кривина со голема брзина. Обично го прават многу искусни професионалци, кои веќе ја платиле цената на учењето и пробувањето. Човеков што ќе го видите е професионалец од Романија, а вози на многу опасна планинска патека која воопшто не е за оваа намена.

Луд точак специјално дизајниран за дрифтање

Луд точак специјално дизајниран за дрифтање

Економична варијанта на BMW за дрифтери :).

Нервозен дечко си го одглавува автомобилот после удар во знак

Нервозен дечко си го одглавува автомобилот после удар во знак

Знакот го возврати ударот :).

Како изнервираниот Русин и одржа лекција на жената возач?

Инцидентот започнал кога жената со синиот автомобил поради невнимание, малку го чукнала белиот автомобил на нервозниот маж.

Реакцијата на возачите кога забележаа постара госпоѓа на која и се слоши крај патот

Реакцијата на возачите кога забележаа постара госпоѓа на која и се слоши крај патот

Луѓето во суштина се добри и да не се политичарите да им ги полнат главите, светот би бил прекрасно место за живеење.

Мајсторот за паркирање си го паркира своето Ауди Q3 како газда

Мајсторот за паркирање си го паркира своето Ауди Q3 како газда

За човеков секогаш има слободно паркинг место!

Хендикепиран човек во инвалидска количка вози скутер?!

Хендикепиран човек во инвалидска количка вози скутер?!

Човеков е шампион! Се соочил со проблемот и нашол генијално решение.

Кога возачот ќе заспие на воланот, прашање на време е кога ќе се случи катастрофа

Предупредување: Жестоко! Ова им е казна на снимачите затоа што наместо да преземат нешто само го следеа и чекаа да се случи катастрофа!

Моторџијата кој реши да ги испровоцира полицајците

Откако ги поздрави возејќи, нагази до даска за да им избега. Но инстант кармата го стигна :).

Audi RS 7 вози цел круг на рели патека со максимална можна брзина, БЕЗ ВОЗАЧ!

Audi RS 7 вози цел круг на рели патека со максимална можна брзина, БЕЗ ВОЗАЧ!

На рели патеката во германскиот град Хокенхајмринг, Ауди го претстави својот тркачки автомобил без возач, заснован на технологијата на која Ауди работат веќе неколку години и со која колата може да вози без никаква интервенција на возачот. Да погледнеме како изгледа кола која се трка без возач.

Неочекуваната средба на возачот кој се правеше најпаметен од сите

Неочекуваната средба на возачот кој се правеше најпаметен од сите

Гледајте, ќе ви се наполни душата, особено ако сте возеле во гужвите во Скопје.

Најопасните патишта во светот

Патиштата се важен дел од инфраструктурата на секоја земја бидејќи се важна комуникација преку кои се остваруваат трговските врски и се доставуваат стоки, се превезуваат луѓе, се олеснува контролата и интегритетот на државата итн. Всушност, едно од мерилата за развиеноста на една држава е развиеноста и состојбата на патиштата во неа. Но, дури и во […]

Мажот и жената со колата ПРОТИВ портата

Мажот и жената со колата ПРОТИВ портата

Убедливо најчудната случка што ќе ја видите денес! Ако некој може да смисли некое логично објаснување за тоа што се случи на снимката, нека пише коментар.

Светлечка анимација на тркалата од вашиот автомобил

Светлечка анимација на тркалата од вашиот автомобил

Се што ви треба е да си ги снимите саканите слики и анимации на USB и да си го купите додатокот, се разбира. Интересна идеја.

Како руските камионџии прават пауза?

Како руските камионџии прават пауза?

Релаксирано и опуштено, со кафенце на совозачкото седиште… ЛУДАК!

Луд товарен авион од 50-тите години

Луд товарен авион од 50-тите години

Замислете какви ќе беа патничките авиони денес, да продолжеа да се развиваат во овој правец. Експерименталниот авион се вика Fairchild XC-120 Packplane, а намената му била да пренесува огромни контејнери. Прв пат летнал на 11 август 1950 година.

Јако: Го претворија стариот автобус „хармоника“ во кафе бар на тркала (23 фото)

Одлична идеја и уште подобра реализација! Овој автобус – кафуле, сега вози ноќна линија по улиците на Санкт Петербург, Русија и застанува за да качи нови „патници“. Во продолжение процесот на претворање на стариот автобус во едно од најпопуларните места за излегување во градот.

Летни гуми во снежна акција

Летни гуми во снежна акција

Неверојатно е колку малку треба за возилото да ви избега од контрола, дури и кога возите бавно и внимателно, но со летни гуми на снег.

7 луди сообраќајки со камиони

7 луди сообраќајки со камиони

Сезоната на лизгави патишта само што не започнала, затоа подгответе си ги зимските гуми и возете бавно и внимателно!

+