Поларната мечка има свои методи за ладење во топлите денови

Мечката Нора од зоолошката градина во Јута се одмара по нејзината операција на скршената надлактица. Нора ја сместиле во привремено живеалиште за да не се повреди во нејзиното постојано. Сепак поларната мечка си има свои потреби и затоа „на подарок“ добила коцки мраз кои таа знае совршено да ги искористи.

Уметник дава свои теории за потеклото на „уникатните раси на кучиња“ и неговата иновативност нѐ „убива“

Бен Хед е познат илустратор кој сака да прави стрипови за животни. Неодамна тој објави илустрации во кои го поставува прашањето, од каде доаѓаат уникатните раси на кучиња? Сигурно ја знаеме еволутивната приказна за кучињата и нивниот заеднички предок со волкот, но како волкот се претвори во мало корги? Секако Бен има прилично смешни одговори полни со прекрасни илустрации.

Кога крадеш најдобро е да го поткупиш чуварот, а оваа мечка најдобро го знае тоа

Пабло Ескобар рекол: „Секој има цена, важно е да дознаете која е таа“. Џеси од Онтариот сподели на социјалните мрежи необична приказна за крадец кој успеал да му го поткупи најдобриот другар, за да си ја оствари целта.

Агресивниот бик на крај конечно го потфати каубоецот кој цело време го јаваше (Жестоко!)

Кај нервозен, кај цело време да го јаваат. На крај му пукна филмот.

Верниот пријател со четири нозе понекогаш знае многу да се занесе во играта и да ви го демолира целиот дом

Која сорта е паметното и мило кученце со чувство на вина и јас да си посвојам едно?

Не ми се верува дека ламите јадат вакви смоки!

Изгледа и на ламата не ѝ се верува дека луѓето купуваат вакви смоки :).

Еве како кралот на животните се лекува во приватна болница наменета за луѓе

Лавот по име Хаос живее од мал во Лори паркот за животни во Јужна Африка. Тој сега има 16 години и еден голем проблем. Хаос боледува од рак на кожата и мора итно да се лекува. Но, не е лесно да се најде соодветна болница за кралот на животните.

Интервјуто со сточарот итно мораше да се прекине

Изгледа некој осети дека сточарот ќе јаде трици за него :).

Анти-стрес кафе-бар во Тајланд: Само 1 кафе испиено овде после работа и гарант забораваш на проблемите (15 слики)

Што подобро може да ве ослободи од стресот после напорниот работен ден отколку група симпатични корги кученца, со кои што можете да го поминете слободното време? Ова е токму она што основачите на необичен анти-стрес кафе-бар во Бангкок, Тајланд го тврдат и не се далеку од вистината. Интересно е што кафе-барот не функционира на класичен […]

Мајчинската тага нема граници ниту во животинскиот свет, а оваа скршена мајмунка го докажува тоа

Солзите на мајката за своето чедо не може никој да ги надмине, а ова не е исклучок ниту во светот на животните. Оваа мајмунка во зоолошка градина во северо-западна Кина, која е стара 3 години, на 4-ти мај го родила своето прво бебе.

Дали сте виделе толку голем број мачки на едно место? Станува збор за „луда тетка со мачки“ во вистиска смисла на зборот

Единицата за спасување на мачки во Торонто добила повик од соседите дека нивната сосетка чува голем број на мачки. Им било кажано дека можеби има над 50. Во Торонто е дозволено сопствениците да чуваат најмногу 6 мачки. Иако и бројката 50 е огромна, како за толку мал стан, спасувачите не ја очекувале ситуацијата во која што се нашле откако влегле во станот.

Фраерот покажува на камера дека фатил две змии, но и едната змија го фатила него и тоа јако

Го фатила така што не смее да мрдне :).

Полицајците добија неочекувана помош при фаќањето на криминалецот

Џеки е дресиран и точно знае на кое место да фати :).

Ладнокрвен убиец со кој никој не би сакал да се соочи! Успеал да усмрти 8 гуштери иако е видно „послаб“ од нив

Сопственик на дом во Аделаида, Јужна Австралија, споделил неверојатна и страшна фотографија на која се гледаат 8 мртви гуштери. Оваа фотографија не би била толку страшна доколку човекот не го открил и нивниот ладнокрвен убиец.

Овој пар само сакал да се релаксира во своето џакузи, но не очекувале ваков пар да го заземе нивното место

Елизабет Стрикленд и нејзиното момче Тревис, од Ноксвил, Тенеси, решиле да изнајмат колиба во шумата во близина на Апалачките Планини за да релаксиран и романтичен викенд. Но, наместо релаксација станале дел од страшно-комична ситуација, која покажува дека поговорката „Не за кого е печено, туку за кого е речено“ важи буквално за сите.

И титулата мајка на годината оди за… Златка!

Кога Златка го виде своето кученце како се гушнало со газдарицата, му донесе перниче, а она што се случи потоа ѝ ја обезбеди титулата „мајка на годината“ од животинскиот свет.

Вака изгледаш кога се враќаш дома пијан и не можеш да го дофатиш ѕвончето

Природата има чудни начини да ти укаже на грешките, само треба да знаеш да ги читаш :).

Жената штотуку ја доби својата прескапа Луис Витон чанта, за која платила над 2000 долари

Многу луѓе би изреагирале исто како кучето на вакво парче моден додаток. Кој е вашиот коментар?

Играњето на шипка со питон тргна во сосема неочекуван правец

Токму ова е она од што многу луѓе се плашат кога уличните забавувачи во туристичките места нудат фотографирање со огромен питон на вратот.

Запознајте го Калмар, кученце кои има повеќе следбеници на Инстаграм од некои холивудски ѕвезди

Во Австралија живее белгиски грифон со прекар Калмар (вид на лигна). На крајот од 2017 година, неговите сопственици му отвориле профил на Инстаграм, на кој почнаке да објавуваат фотографии од оваа фенси крзнено животно и сите негови ѓаволштини.

Некои животни едноставно мразат возила (избор трагикомични ситуации)

Слоновите превртуваат автомобили, нилските коњи се ловци за џет-ски, козите им удираат глави на мотоциклите. И тоа е само дел од големата животинска банда!

Дивата свиња се припитоми

Обично дивите свињи се многу нервозни и опасни, но оваа видела луѓе и си дошла на чекање.

Кучето се качува по скалите како човек

Веројатно и во многу други работи е попаметно од луѓето, како што е лојалноста кон пријателите.

Културното маче знае како се влегува дома во 6 часот наутро

Се познава маче од фамилија :). Видеото е снимено во британскиот град Кардиф во 6 часот наутро. Мачката чука и трпеливо чека некој да ѝ ја отвори вратата.

Коњот ѝ се заблагодари на плавушата за вкусната закуска

Ја начека да му дојде на нога и ја испрати на клиниката за стоматологија.

Како да хипнотизираш петел?

Само нацртај линија во песокот пред него, но не заборавај никогаш да не ја бришеш линијата!

Другарчето се приклучи на часот по физичко, да повежба малку

Дневна доза позитивна енергија!

Што прават современите луѓе ако видат огромна анаконда на патот?

Бидејќи ваква ситуација е вистинска реткост, се разбира дека ќе прават селфи фотографии :).

Кога ќе видите како мечка се качува по дрво, ќе размислите два пати кога наредниот пат некој ќе ви предложи да отидете на планина

Да се чуди човек како е можно толку тешко и навидум тромо животно да има толкава сила и брзина.

Какво е ова суштество? Австралиец се заледил од страв откако забележал непоканет гостин на скалите

Вилијам Вилијамсон, од Сиднеј, се заледил од страв откако на скалите од неговиот дом пронашол необично суштество кое изгледало како да е хорор филм. Тој решил да го фотографи и да ја прикаќи фотографијата на Фејсбук за да дознае од луѓето дали и тие имаат сретнато нешто слично. Освен што некои луѓе се пошегувале на неговата сметка, тој добил и соодветен одговор.

+