А сега кратка демонстрација на способностите на тимот за спасување: „Боро, ајде ти легни долу, а ние ќе те спасиме!“

Коњот го направи шоуто вистински спектакл.

Оваа мачка има 4 необични „бебиња“, на кои им ја пружа сета своја љубов

Во близина на Крим во еден парк се крие необично семејство. Сите ѝ се воодушевуваат на мачката Пуша која решила да си посвои 4 верверички кои останале без својата мајка. Мачката ги храни, се игра, се грижи за нив и им ја пружа потребната љубов, а малите верверички не се разделуваат од неа.

Кучето е многу совесно и не сака да дозволи нешто да ѝ се случи на газдарицата

Иако намерата на жената беше само да уживаат во доброто време за да се искапе во реката, сепак нејзиното куче не ги разбра баш работите на тој начин и помисли дека газдарицата почнала да се дави.

Двајца Канаѓани купиле мини прасе, со една мала „тајна“ која драстично им ги променила животите

Двајцата Канаѓани, Стив и Дерек, живееле нормален живот, работеле, редовно печеле скара и никогаш не помислувале дека некоја свиња ќе им го промени животот засекогаш. Малото мини прасе кое по желба на судбината дошло до овие момци, донело со него не само море од љубов и голем број проблеми, туку и драстични промени.

Кревка девојка одлучи да им помогне на напуштените волци и докажа дека пречките се само во нашите глави

Анастасија Хајдук работела како врвен стилист во престижните салони за убавина и победувала на меѓународни фризерски натпревари. Сепак, фризерството не ѝ изгледало како возвишена и благородна цел, која таа секогаш ја барала. Потоа, еден ден нејзиниот живот драматично се променил.

Која е омилената играчка на Пусич? Погледнете што се случува кога ќе оставите мачка во соба полна со тоалетна хартија

Мачките обожаваат да туркаат предмети, да го гребат каучот и да се играат со… тоалетна хартија. Всушност мачето Пусич, од Белорусија ја обожува. Затоа нејзините сопственици решиле да ја „опремат“ собата со 100 ролни тоалетна хартија и да постават камера за да ја видат реакцијата на веселото милениче.

На кучето му го погодија подарокот и не знаеше што да направи од мерак

Позитив на денот!

Нервозен слон дојде на посета на едно индиско село

Селаните се собраа за да го избркаат слонот, кој уништува сѐ што ќе му се најде на патот.

Знаете ли што е прва лига? Кучето ќе ви покаже!

Прва лига е првата лига кога ќе се разбудиш на сабајле.

Како современите мачки ловат глувци?

Главната причина за чување мачка дома одамна не се глувците, но инстинктот е вроден.

Ако си среќен и го знаеш тоа кажи „Мјау“

Возењето и пеењето песнички за екскурзија секогаш е позабавно со твоето паметно маче. Позитив на денот!

Животните немаат предрасуди! Овој був си нашол необично „бебе“ и решил да си го посвои

Дружба на повеќе видови на животни најчесто сретнуваме само во басните, но не мора секогаш да биде така. Лори Вулф од Флорида не очекувала дека ќе налета на интересна приказна во нејзиниот двор. Таа забележала дека бувот кој живеел во нивниот двор постојано лежел на јајце и таа секој ден очекувала да излезе мало бувче, за да може да го фотографира.

Куче тешко 80 килограми требало да биде усмртено поради дебелината, но „чудо“ му го спасило животот

Каи е името на нашиот херој, кој може да се каже дека е најдебелото куче што некогаш сме го сретнале. Тој тежел 80 килограми кога неговите сопственици го одвеле кај ветеринарот и побарале од нив да го еутанизираат нивното милениче. На неговата среќа, ветеринарот не го исполнил барањето на сопствениците, и наместо тоа, одлучил да му помогне на Каи.

Мачето лови мотори пред телевизорот… Еден веќе среди!

Смешна случајност.

На мечката-забавувач не ѝ се допадна хостесата (Жестоко!)

Наместо газдата да си игра со неа, тој зјапнал во хостесата. Е не може така!

Колку значи една коњска сила повеќе за автомобилот?

Само една коњска сила, може да ви реши голем проблем и да ве извлече од калта.

Туристот сакаше да ги погали лавовите преку мрежата

Колку убава и хумана идеја е тоа. Па и тие се живи суштества на кои им треба малку нежност. Гледајте до крај и учете како треба да се постапува со дивите животни.

Куче со силен родителски инстинкт

Кога во прашање е животот на детето, родителот се претвора во суперхерој.

Доживотна казна затвор! Оваа мечка е веќе 15 години во казахстански затвор исполнет со опасни криминалци

Запознајте ја Екатерина, или како сите ја викаат, Катја. Таа е единствената жена во затворот во која има 730 „опасни“ криминалци, вклучувајќи убијци чии казни не надминуваат 25 години. Досега сѐ звучи чудно, додека не дојдеме до најчудниот дел, Катја е вусшност голема кафеава мечка.

13 примери за тоа како животните го гледаат светот, и очигледно ние не живееме на „иста планета“

Ние сме толку навикнати да го гледаме светот на свој начин, што не можеме ниту да замислиме дека би постоел и друг начин. Се разбира, теоретски знаеме како животните гледаат на работите, на пример, дека змиите гледаат топлина, дека црвената боја не го предизвикува бикот. Но, повторно ќе кажеме ова е само теорија, а во пракса работите се многу понеобични.

Овој човек решил со миленичето да оди на шопинг, но животното е сѐ, само не обично

Во Америка, во продавниците за миленици не е невообичаено да се види како купувачи влегуваат со нивните кучиња, но оваа продавница во Мичиген била соочена со малку поинаков миленик- камила висока 2 метри и со тежина од 635 килограми.

Кравата си најде ново најдобро другарче на плажа

Дневна доза позитивна енергија!

Желката ѝ помага на заглавената другарка да се спасат од човекот кој ги снима

Кој рече дека желките биле бавни? Погледнете ги на крај кога ги запалија патиките :).

Диви коњи галопираат низ езеро во Франција, а еден фотограф имал среќа да го опфати овој магичен момент

12 бели коњи се фотографирани како галопираат преку езеро во јужниот дел на Франција. Коњите галопираат во совршен момент, додека сонцето заоѓа зад нив. Езерото е во близина на францускиот град Сент Мари де Ла Мер. Фотографот Скот Сталберг се нашол на вистинското место, во вистинско време и успеал да ги фотографира белите коњи.

Бебето кенгурче Зои ѝ покажува на 14-годишната Зарла, кој е новиот шеф во куќата

Дневна доза позитивна енергија.

На овој Шкот му здодеала работата од седум до три и решил да го пропатува светот на велосипед, но една „Црногорка“ му ги измешала плановите

Во септември 2018 година, Дин Николсон имал една цел да патува низ целиот свет сам и го започнал своето долго патување од својот роден град Данбар, Шкотска. 31-годишниот Шкотски патник бил уморен од својата од седум до три работа како заварувач, па затоа сакал да го промени својот животен стил и да го види светот од велосипедско седиште.

Овој доставувач се фотографира со сите кучиња кои што ќе ги запознае и секој би сакал да е на неговото место

Јунајтед парсел сервис(United Parcel Service) или UPS, како што е најдобро познато во САД е најголемата светска компанија за доставување на пратки, која во повеќе од 200 држави и територии секојдневно доставува 14 милиони пакети. Доставувач на UPS од Њу Орлеанс успеа да ја претвори својата работа во прекрасно хоби. Името на нашиот денешен херој е Џејсон Хардести и тој додека работи како доставувач, се фотографира со секое куче кое ќе го запознае на својата маршута.

На кенгурот му треба поголем кауч

Дневна доза позитивна енергија!

Бегството од Шошенк (кучешка верзија)

Малиот Јоши има само 78 дена, а веќе е голем борец за соите права и не се откажува додека не ја постигне целта.

Смешната реакција на кивањето на мачката, која љубопитно го гледаше базенот, а сите знаеме колку мачките мразат вода

Жена како жена, веднаш да обвини, а маж како маж, веднаш да се извлече. Случајно или намерно кивна мажот, оценете сами.

+