Неверојатно изненадување: Човекот го нападна кафеава мечка, додека упорно ја снимаше од непосредна близина

Не ми е јасно само што очекуваше?! Да се исправи мечката на двете нозе и да му заигра оро?

Нема да ви се верува, но немам диплома од факултет затоа што кучето ми ја изеде

Питбулот веројатно скапал од досада на настанот, па уште кога сфати дека го носат само за сликање, му пукна филмот.

Овој лут и повреден мачор стана дел од „љубовен триаголник“, а со тоа и жртва на човековата глупост

Мачорот Хибала уживал во вниманието и љубовта на неговата сопственичка, во стан во Сиднеј, Австралија. Веруваме дека ниту тој не се надевал дека човековата глупост ќе го доведе до ситуација која му го загрози животот.

Храброто маче против натрапникот, кој влегол во домот непоканет

А вие мислевте дека мачките ги бива само за справување со глувци?

Има мечка во мојата куќа!

Човекот се вратил дома во 22:30 часот и слушнал чудни звуци од бањата наа својата куќа. Будејќи приказната се случува во Невада, САД, тој го зел пиштолот мислејќи дека се работи за крадец. Но, наеднаш крвта му застанала во вените. Ве неговата куќа имало мечка од околу 200 кг. Не знаејќи како да се справи […]

Слонот е дружељубив, но мрази фотографирање

Требало вработените во зоолошката градина да стават натпис „Правење селфи на свој ризик!“

Новото засилување на Барселона во летниот трансфер рок, најдобриот одбранбен фудбалер од Индија

Нема потреба да ви опишуваме кој е играчот, само погледнете го ова негово видео и ќе ви стане јасно.

Бразилските војници имаат свој начин на фаќање змии

Во западниот свет за вакви работи постојат компании со професионалци, додека луѓето од банана државите научиле како сами да си ги решаваат проблемите.

Ветеринарот му помага на питонот да се „пресоблече“

Не знаеме што точно прави бурмански питон во Чиле, но она што го знаеме е дека големиот ѕвер мораше да се ослободи од својата стара јакна и еден локален ветеринар му помогна во тоа.

Мажот се симнал во дворот за да ја избрка пумата од градината, но бркањето не тргна според планот

Наместо да седи дома и да почека предаторот да си замине, непотребно си ја стави главата в торба.

Кучето го средило каучот и се преправа како ништо да не било

Чудо е колку се паметни и колку проблеми можат да ви направат кога ќе се заиграат. Позитив на денот!

Рибарот се чудел кој му ги краде рибите, па го вклучи телефонот и чекаше да го фати

Тешко дека некој можеше да претпостави кој е крадецот.

Сопственикот на куче во кратко интервју објаснува колку питбулите се добри кучиња и колку знаат да се дружат со другите кучиња

Веројатно до сега сме имале различна перцепција за овие силни кучиња. Гледајте до крај!

Човекот си го научил папагалот на најосновните вештини што треба да ги знае секој добар другар

Животот е поубав кога имаш птица која во секој момент знае што ти треба, за да не се мачиш да стануваш од креветот.

Никогаш не провоцирај крокодил, дури и ако е врзан!

Експертот сакаше да се покаже пред полицајците, како поискусен во справување со крокодили, но крокодилот најде начин да му го дотера умот.

Бразилските тореадори и борби со бикови се многу позабегани од шпанските

Правилата се следни: Се пријавуваат храбри луѓе од публиката, кои седнуваат на столчињата крај една маса поставена на средина на арената. Им го пуштаат разлутениот бик и оној кој последен ќе остане да седи на столчето добива парична награда.

Сите војни започнале за жена! Фотограф случајно забележа „лавовска битка“ во Кенија

Ова е драматичен момент кога двајца лавови влегоа во борбата со заби и канџи за една женка во Кенија. Интензивната борба се случила во Масаи Мара, Кенија.

Банда од 100 диви кокошки тероризира град во САД

Каналскиот остров Џерси е познат по тоа што е мирна, живописна локација, идеална на бегство од реалноста. Сепак, жителите на Џерси се темелно изнемоштени од агресивните банди од дивите кокошки кои предизвикуваат апсолутен хаос.

Човеков ќе ви покаже како со голи раце им направи прекрасна игротека на своите мали кученца

Дневна доза позитивна енергија.

Видео упатство за сопствениците на кучиња: Како паметно да го собирате изметот на вашите миленици

Бидејќи 70% од сопствениците на кучиња не го собираат изметот од нивните миленици, девојката реши да им покаже како таа го прави тоа, со помош на еден изум од пластично шише на нејзината мајка.

Верверичка е, нема да ме касне!

Работникот сакал да ја сними верверичката од блиску, а шефот му рекол дека ќе го касне. Да видиме дали малото, симпатично животинче ќе бега или ќе скокне да се тепа?

Палавиот слон и надарената Инстатутка Франкија Џејмс

Девојката сака само да се слика, но Дамбо има други планови :).

Како се однесува типичен богаташ?

Да бидеме искрени, на моменти многу личи на мајмун :).

Секој може да биде херој! Паметно куче спаси новородено бебе, кое го делеле неколку минути од смртта

Мачо е многу умен Џек Расел териер. Тој бил на профетка во паркот со својот сопственик во Санкт Петербург, Русија. Одеднаш кучето почнало да се однесува чудно и да го влече сопственикот кон грмушките. Пензионерот решил да го послуша својот пријател и неговата одлука и упорноста на Мачо спасила живот.

Турист снима необична љубовна романса на плажа во Кипар

Целата плажа им ја испразниле на двајцата љубовници и никој не се ни обидува да ги прекине.

Мачето прв пат во животот дозна дека има уши

Дневна доза позитивна енергија!

Оваа фотографија крие огромна тага со себе, но и надеж од страна на најдобриот пријател

Не може да се одрекува дека кучињата се најдобрите пријатели на луѓето. Нивната верност не може да се спореди со човечката и понекогаш нивните несебични постапки не доведуваат до солзи. Кој вели дека животните не ја разбираат болката и загубата грешат. 3-годишниот лабрадор Муси е доказ за тоа.

Кучето мрази кисели краставички

Сопственикот го зафркна рефлексно да лапне една, но кучето си развило и друг рефлекс. Позитив на денот!

Муфаса и Симба во реалниот живот: Фотографка опфатила сцена од познатиот цртан „Кралот Лав“ директно во природата

Вистинските Муфаса и Симба се фатени на фотографии во Масаи Мара во периодот пред Денот на татковците. Сабин Бернер од Париз ја имала таа среќа да го забележи и документира момоентот. 53-годишната жена го истражувала и фотографирала дивиот свет во Кенија.

Како да препознаеш дали октоподот е машки?

Ако вака се однесува со нуркачките, тогаш дефинитивно е машки :).

+