Црното кученце беше спремно за игра кога истрча на фудбалскиот терен за време на натпревар во Грузија.

Фудбалерите се обидуваа да го фатат, но тоа знае „финти“ и успеа да им избега, па дури и побара „посебен третман“ од голманот.

Сподели на Facebook
пати видено