Зависници од адреналин поставија рачно исткаена мрежа 122 метри од земјата за да скокаат од неа

Моабски мајмуни е група на екстрмни спортисти од Јута, САД, на годинешниот бејсџампинг падобранство во Моаб, Јута конечно добија можност да се претстават со мрежата за која биле потребни седум години да се исткае од страна на разни луѓе. Мрежата на овие лудаци им овозможува три вида на забава: првин треба да одат по јаже на […]

Меси против Нејмар во жонглирање со топка

Меси против Нејмар во жонглирање со топка

Правилото е едноставно: Кој повеќе пати ќе ја допре топката за 60 секунди без да му падне.

Како грчките навивачи си поминаа во Москва

Како грчките навивачи си поминаа во Москва

Панатенаикос изгуби од Динамо, а и грчките навивачи не си поминаа полесно затворени во една сендвичара по завршувањето на мечот. Ова е снимката од безбедносната камера.

Како се изведува корнер во Казахстан?

Како се изведува корнер во Казахстан?

Цистерната е тука и фудбалот може да продолжи!

Јако: Младата рагбистка со нинџа способности

Јако: Младата рагбистка со нинџа способности

Нинџава се вика Мишел Роке и игра за тимот на Универзитетот на Флорида. За да победи и треба само една соиграчка да и ја подаде топката. Обратете внимание на акцијата која почнува на 58 секунда!

Новата светска шампионка во фудбал во слободен стил

Новата светска шампионка во фудбал во слободен стил

24 годишната Мелоди Дончет од Франција е победничка на овогодинешниот светски натпревавар за жени во фудбал во слободен стил „Red Bull Street Style 2014“, кој се одржа во Салвадор, Бразил. Да го погледнеме нејзиниот настап, кој е една импресивна комбинација на акробации, жонглирање и гимнастика.

Изиграа одлична партија пинг понг додека чекаа во лондонското метро

Изиграа одлична партија пинг понг додека чекаа во лондонското метро

Како вистински професионалци :).

Вушу е боречка вештина која ги комбинира брзината и вештината во една неверојатна изведба

Вушу е боречка вештина која ги комбинира брзината и вештината во една неверојатна изведба

Вушу е традиционална кинеска боречка вештина и спорт кој го комбинира фул контакт пристапот на боречките вештини со прекрасна кореографска прецизност на балет. Движењата на спортистите се однапред испланирани, но тоа не значи дека е полесно од боречки меч. Всушност, кога ќе ги изгледате видеата, изгледа и потешко, бидејќи со едно погрешно движење и нештата […]

Детето пингпонгар се лути кога губи

Детето пингпонгар се лути кога губи

Најдебелиот крај на училишниот натпревар го извлече судијата. Повелете на коментари за лигавото дете губитник.

Меси и Пепе се натпреваруваат во битбокс

Меси и Пепе се натпреваруваат во битбокс

Некој успеал да протне микрофон и да ги фати на дело славните фудбалерите.

Mладинската школа на МЗТ Скопје станува Беко МЗТ Скопје

Беко стана главен спонзор на една од најомилените младински кошаркарски школи во Македонија – МЗТ Скопје. „Беко реши да биде постојан поддржувач на МЗТ Скопје на патот кон успехот, верувајќи во паметните генерации и во моќта на спортот да направи разлика. Големата страст на БЕКО за спортот доаѓа од вербата во ревитализациската моќ на спортот […]

Кога топката едноставно не сака да влезе во голот

Кога топката едноставно не сака да влезе во голот

Одлична тимска работа на голманот и фудбалерите на швајцарскиот ФК Арау, за одбрана на сопствениот гол.

Треси МекГрејди постигнува 13 поени во последните 33 секунди од NBA натпреварот

Треси МекГрејди постигнува 13 поени во последните 33 секунди од NBA натпреварот

Убедливо најспектакуларната победа во историјата на кошарката. Натпреварот е од NBA лигата помеѓу Хјустон и Сан Антонио, одигран пред 10 години.

Смешен автогол на човекот кој дома има златен медал од Светското првенство во фудбал

Смешен автогол на човекот кој дома има златен медал од Светското првенство во фудбал

Фудбалерот на Борусија Минхенгладбах, Кристоф Крамер постигна неверојатен автогол од центарот во натпреварот против Борусија Дортмунд. За да биде трагедијата уште поголема, Борусија Дортмунд победи со 1:0 :).

Скијач во слободен стил прави „да пукне“ со другар му

Скијач во слободен стил прави „да пукне“ со другар му

Јохан Берг е норвешки професионален скијач во слободен стил, а триков го изведе во „Кралството на снегот“ Штубаер Глечер, најголемиот скијачки центар во Австрија.

Шише за вода за велосипедисти кое автоматски се полни претворајќи ја влагата во воздухот во вода за пиење

Фонтус е систем за автоматско полнење на вода дизајниран од Кристоф Ретезар, кој влагата во воздухот ја претвора во безбедна вода за пиење. Изумот е идеален за велосипедистите кои тргнале на долг пат. Ретезар вели: „После повеќе од 30 експерименти, најпосле успеав да обезбедам постојано капење на кондензирана вода, по една капка во минута.“ Во соодветни […]

Студент на факултет шутира 4 пати за да добие награда од 10.000 долари

Студент на факултет шутира 4 пати за да добие награда од 10.000 долари

Задачата е без промашување да даде кош со двочекор, од слободно фрлање, тројка и од центарот за 30 секунди.

Нема пари за тегови? Не е проблем, тој е автомеханичар!

Нема пари за тегови? Не е проблем, тој е автомеханичар!

Кому му треба теретана, кога може работата да се искомбинира со задоволството :).

Заборавете на скејтањето и правењето финти со точак, време е за нешто ПОЕКСТРЕМНО!

Заборавете на скејтањето и правењето финти со точак, време е за нешто ПОЕКСТРЕМНО!

Типот е најјакиот шизик во градот. Гледајте го какви финти прави со неговата позлатена количка со титаниумски рачки и високо квалитетна каскадерска гума.

Може ли некој да објасни, каква е оваа вежба?

Може ли некој да објасни, каква е оваа вежба?

Зошто типот носи шлем во теретана? Мора да има некое логично објаснување за ова.

И фудбал и билијард, 2 во 1

И фудбал и билијард, 2 во 1

Французите најдоа начин како да ги спојат овие двете популарни игри во една. Правилата на игра се од билијардот, а начинот на игра е од фудбалот.

Противничкиот голман ЧУДЕСНО го излечи фудбалерот Фелипе Мартинс од повредата на глуждот

Противничкиот голман ЧУДЕСНО го излечи фудбалерот Фелипе Мартинс од повредата на глуждот

Голманот на канадскиот фудбалски клуб Торонто, Џо Бендик, се изнервира и реши по брза постапка да му го излечи глуждот на бразилскиот интернационалец Фелипе Мартинс кој игра за Монтреал Импакт.

Здравко Богдановски, 18 годишниот скопјанец кој растура на кошаркарските терени во Америка

Здравко Богдановски, 18 годишниот скопјанец кој растура на кошаркарските терени во Америка

Ова е иднината на македонската кошарка! Здравко имал среќа да отиде да учи средно и да живее во Феникс, САД, каде што сите врати за кошаркарски успех му се отворени. Здравко има 18 години и допрва ќе слушаме и ќе се гордееме со него. Благодарност до Кице Џингов

Хрватски боксер го претепа судијата и доби доживотна забрана и притвор

Хрватски боксер го претепа судијата и доби доживотна забрана и притвор

Хрватскиот боксер Видо Лончар го претепа судијата по изгубениот натпревар од Алгирдас Баниулис од Литванија, на Европскиот јуниорски шампионат во Загреб.

Фудбалот не е ништо без ПОЧИТ!

Фудбалот не е ништо без ПОЧИТ!

Големите фудбалски моменти, оние кои што се паметат долго време, се моментите на човечност и на почит.

Индискиот фудбалер Питер Биксангзуала изврши самоубиство прославувајќи го голот

Индискиот фудбалер Питер Биксангзуала изврши самоубиство прославувајќи го голот

Жестоко! Ова беше последната прослава на гол на младиот фудбалер.

Американци на кошаркарски натпревар во Србија

Американци на кошаркарски натпревар во Србија

Погледнете им ги само фаците на двајцата :). Ова го нема во НБА!

Два атрактивни тениски поени на Бугаринот Григор Димитров на Стокхолм Опен 2014

Два атрактивни тениски поени на Бугаринот Григор Димитров на Стокхолм Опен 2014

Во четвртфиналето на турнирот Стокхолм Опен 2014, најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров се сретна со Американецот Џек Сок. Ова се двата најубави моменти од натпреварот.

Тренингот на 12-годишниот Џулијан Њуман, кој сонува да стане професионален NBA кошаркар

Тренингот на 12-годишниот Џулијан Њуман, кој сонува да стане професионален NBA кошаркар

Навистина е реткост и вистинско задоволство да се види толку млад човек, толку посветен на остварувањето на својот сон. Судејќи според она што го видовме, Џулијан ќе си го оствари сонот.

На натпреварот Босна – Белгија се случи навивачки фер плеј каков што ретко се гледа

На натпреварот Босна – Белгија се случи навивачки фер плеј каков што ретко се гледа

Настанот кој беше засенет од дивеењето што се случуваше не натпреварот Србија – Албанија. Секоја почит за навивачите на Босна и на Белгија кои дошле за фудбал, а не за насилство!

+