Најдобрите 100 трескања од земја во ММА борбите

Најдобрите 100 трескања од земја во ММА борбите

Мешаните боречки вештини, попознат како ММА, е најжестокиот легален спорт на денешницата. Без заштитни маски и без многу правила.

Бразилски судија со неколку контроверзни одлуки за кратко време

Се изнадава жолти и црвени картони без око да му трепне :).

Видео за РК Металург кое мора да го видите!

Видео за РК Металург кое мора да го видите!

Видеото е дело на Бојан Коцев, кој на ваков начин сакаше да упати апел до сите оние кои можат да помогнат да се спречи распаѓањето на ракометниот клуб кој во голема мера е заслужен за популаризацијата на ракометот кај нас.

Прв меѓународен билијард турнир во Скопје

На 07.02.2015 ( Сабота ) и 08.02.2015 ( Недела ), Скопје ќе биде домаќин на првиот од ваков вид меѓународен билијард турнир одржан во метрополата во новоотворениот Билијард и Снукер клуб “ОСМИЦА“ (Комплекс на My Market во Аеродром).
Турнирот започнува во сабота во 09:00 часот наутро и трае се до доцните неделни часови кои се резервирани за големото финале!

Вака се прави скијачка 69-ка

Вака се прави скијачка 69-ка

Двајцата полски скијачи Хуберт Желински и Куба Пачовиц ја измислија и изведоа првата скијачка 69-ка. Малку е геј, ама финтата е добра :).

Професионален албански фудбал: Се талент до талент

Професионален албански фудбал: Се талент до талент

Толку таленти на едно место ретко се гледаат :). Мечот Фљамуртари – Теута заврши со 2:1 и со многу резил.

Младиот Семјуел Севиен (10 години) го крши велемајсторот Грег Шехејд

Младиот Семјуел Севиен (10 години) го крши велемајсторот Грег Шехејд

Најдобрата партија шах што некогаш сте ја гледале. И да не сте љубител на шахот гледајте го малиот бестрашен мозок. На велемајсторот воопшто не му е сеедно што губи од 10 годишно дете.

Катар

Добар ден, јас сум Кирил Михајловски имам 45години и по професија сум спортски новинар.
Само на кратко ќе се задржам на ракометарите. Многу добра игра на сите натпревари, браво, да имавме малку среќа ќе беше подобро, до голмано на Словенија еден голем поздрав, да кажеше дека е толку напнат ќе му ги пуштев Сузето и Светлето ќе го олабаеја. До Диви ЗДРАВО, а до Борко синката ЗДРАВО, ЗДРАВОООО.
Јас поќе ќе се задржам на тоа како кој го доживуваше светското.

Пеналот на рускиот хокеар Гусев на „Мечот на ѕвездите 2015“

Пеналот на рускиот хокеар Гусев на „Мечот на ѕвездите 2015“

„Мечот на ѕвездите 2015“ е најпопуларниот хокеарски настан кој се одржува на почетокот на секоја година во рамките на Континенталната хокеарска лига, односно Шампионатот на русија во хокеј.

Најдобрите 10 акции од првиот дел на светското ракометно првенство во Катар

Најдобрите 10 акции од првиот дел на светското ракометно првенство во Катар

Ова е официјално видео на IHF и со право можеме да бидеме горди на нашата ракометна репрезентација. Македонија ја имаше најдобрата асистенција (број 8 во видеото). Ова е прв пат на некое првенство да настапиме како фаворити и победнички, без разлика на крајниот исход.

Дури и да не сте љубител на кошарката, со задоволство ќе го гледате ова!

Дури и да не сте љубител на кошарката, со задоволство ќе го гледате ова!

Клеј Томпсон постигна 37 поени во една четвртина, што претставува и рекорд на NBA.

Секојдневниот живот на боксерската легенда Флојд Мејведер

Таша Робинсон – Вајт му била секретарка и лична асистентка на боксерот цели 12 години и сега реши да сподели со светот куп готографии со интересни детали од секојдневниот живот на боксерската ѕвезда. Инаку Флојд Мејведер е американски професионален боксер кој до сега е непобеден во својата професионална кариера и е светски шампион во 5 […]

Дечко од Битола: 36 од 36 слободни фрлања

Дечко од Битола: 36 од 36 слободни фрлања

Благодарност до Алберт, кој го сподели видеово со нас. Очекуваме да каже детали во коментар, кој е талентираниов дечко.

Стрелец со лак 90-ти левел

Стрелец со лак 90-ти левел

Стрелецот Ларс Андерсон истражувал некои стари книги во кои биле опишани техниките на стрелање од пред многу векови, на кои луѓето заборавиле со појавата на посовремени оружја. Погледнете го што прави сега, откако ги совладал древните техники на стрелаштвото со лак и стрела.

Кристијано Роналдо маскиран со мустаќи и перика изненади свој млад фан на улиците на Мадрид

Роналдо одел речиси незабележан, кога наеднаш почнал да жонглира со топката и го привлекол вниманието на луѓето. Ова е моментот кога ја извади маската.

Што се случува на хокеарското игралиште во Торонто пред почетокот на мечот?

Што се случува на хокеарското игралиште во Торонто пред почетокот на мечот?

Добар пример за паметно користење на современите технологии.

Момчето со топките на тенискиот турнир Australian Open

Момчето со топките на тенискиот турнир Australian Open

Фелициано Лопез сервираше, а детето внимателно гледаше каде ќе отиде топчето…

Безмилосниот нокаут од вртење на еден Мау Таи борец

Безмилосниот нокаут од вртење на еден Мау Таи борец

На противникот му направи рестарт, а можеби и шат даун.

Братскиот цепелин на Кирил и Филип во натпреварот со Хрватска

Братскиот цепелин на Кирил и Филип во натпреварот со Хрватска

Убава завршница на натпреварот, штета што не ни одеше второто полувреме, но секому му се случува.

Воздушната трка на Red Bull од гледна точка на пилотот Мартин Шонка

Воздушната трка на Red Bull од гледна точка на пилотот Мартин Шонка

Многу интересно видео, како да играте некоја видео игра. Гледајте на цел екран за максимален ефект. Снимката е од финалето на Светскиот шампионат во воздушни трки во организација на Red Bull, а се одржа во Австрија.

Девојкава вежба на вратило на најубавиот можен начин, со играње

Девојкава вежба на вратило на најубавиот можен начин, со играње

Дури и најспремните улични вежбачи треба да се помачат за да го направат ова. Секоја чест за црвстината и за вештината на девојкава!

Еден обичен ден од животот на еден од најдобрите скијачи во светот, Кандид Товекс

Човеков е ненормален! Французин е, има 32 години и го живее животот со полна пареа.

Најубавата голманка во историјата на хокејот (16 фото)

Запознајте ја Елизавета Кондакова, голманката на женската младинска репрезентација во хокеј на Русија. Родена е 1997 година, висока е 170 сантиметри, тежи 50 килограми, а моментално игра за хокеарскиот клуб „Комета“ од Москва.

Како хоби имаш? Скокам преку прозори!

Како хоби имаш? Скокам преку прозори!

Дечково се вика Доминик Скај, а на видеово работел цела година. Многу пати се повредил скокајќи преку прозорците, бидејќи не е лесно човек од 90 килограми да скокне преку тесно прозорче од вториот кат. Резултатот ви препорачуваме да го погледнете.

Забранетата вежба на вратило на руската гимнастичарка Олга Корбут

Забранетата вежба на вратило на руската гимнастичарка Олга Корбут

Олга Корбут е четирикратна олимписка шампионка, сега има 59 години, а ова што ќе го видите е една нејзина победничка вежба на вратило која до ден денес е забранета за изведба поради опасноста од повреди. Вежбата во нејзина чест го носи името „Корбут превртување“.

Како белгиските фудбалери шутираат пенали?

Вистински предизвик: Дали да даде гол или да види како се тресе?

Компјутерџии и дебелковци, радувајте се! Сетот вежби „Бетмен“ е сѐ што ви е потребно за да ја постигнете идеалната фигура

После празничното славје, борењето со вишокот килограми знае да биде вистински проблем. Но, за да се вратите во форма не е потребно да потрошите богатство на лични тренери, скапи диети и безброј часови во фитнес центри. Сѐ што ви треба е да одвоите 30-60 минути дневно и малку посветеност. Сетот вежби е составен од фитнес […]

Е ова е циркус!

Е ова е циркус!

За вакви акробати вреди да се платат пари за да се гледаат во живо. Без да учат може да им се даде диплома по физика :).

Девојкава ќе ви покаже како се прави жаба шпага

Девојкава ќе ви покаже како се прави жаба шпага

Гледајте внимателно, ќе ви дојдат идеи за вежбање ;).

Најдобрите сноуборд трикови од оваа сезона 2014/2015

11 минути уживање во екстремните трикови со штица на снег.

+