Трепките ѝ се толку јако залепени на очите што личи како оние куклите што гледаат кога ќе ги исправиш, а замижуваат кога ќе ги легнеш.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено