Ми протестирамо против Македонски комјутер!

Добро е што знаат зошто се тука и што се свесни дека развојот на вештачката интелигенција во 21 век е голема закана за целото човештво.

Камионџија ја коментира колоната од возила на Македонци што одат за Грција, кај кумовите на продолжен викенд

За тоа дека никој не ни е крив што се доведовме во ваква ситуација е сосема во право. Проблемот е што политичарите не доведоа во ситуацијата. Повелете на коментари и вие што одите во Грција и вие што никогаш не сте стапнале. Автор: Живко Петров

Ако стигнат до отпадот во Велес, ќе има парички од старо железо

Којзнае дали го виделе тркалото или си мислат од коњот вака им потскокнува колата.

Каква музика слушаат скопјани, додека шетаат низ градот?

Вакви видеа беа популарни пред неколку години, но секогаш е интересно кога ќе се ѕирне малку во приватноста на другите луѓе.

Со уметност до безбедност: Битола го доби првиот 3Д пешачки премин кој ќе биде од полза и за возачите и за пешаците

Во голмите градови низ европските земји не е невообичаено да се гледаат 3Д пешачки премини по кои пешаците безгрижно се движат. Битола се приклучи на овој тренд и сега битолчани ќе можат да уживаат во истата „привилегија“.

Поезија од еден наш домазет во Австралија: Штипската урбана легенда Стојан познат како Тачка испрати порака до нацијата

Слбодно вратете му на пораката во коментари, ќе прочита!

Евгенијалните букети на една креативна Македонка: Наместо обичен букет од цвеќиња, подарете букет од овошје и зеленчук, кој изгледа прекрасно а згора на тоа е и многу здрав

Доколку ви здосадило од класичните подароци и барате нешто специјално, со кои ќе ја воодушевите спротивната страна, следната врвна уметност е идеалниот избор и полн погодок за секоја пригода.

Го слушнавте ли новиот македонски летен хит „Да ти се плукнам животу“

Нашите пријатели „Празни муабети“ се одговорни за оваа искрена песна со добра доза хумор на своја сметка.

Убедливо најамбициозниот учесник на маратонот во Струмица

Под итно градоначалникот да му даде специјална награда за одбрана на честа и репутацијата на општината!

Убава македонска песна за убав викенд: „Ако одам во Битола“ во изведба на Тамара Стојковска

Тамара има 22 години, моментално ги завршува студиите на Факултетот за музичка уметност во Скопје. Таа има направено неколку преработки на песни, а неодамна ја претстави и нејзината прва авторска песна, „Друга Ѕвезда“ која можете да ја слушнете тука. Тамара исто така е дел од професионалниот хор ПроАрс од Скопје. Моментално настапува на македонската клубска сцена како дел од бендот „Страна Б“.

Во меѓувреме во Македонија ја живееме технолошката револуција на безжични уреди

Пред само неколку години за вакво копање тутун со музика, жителите на село Долнени можеа само да сонуваат. Денес тоа е реалност.

Овие 4 дечиња се главни фраери во Делчево, после настапот на завршната приредба во градинката

Позитив на денот! Како свират и пеат, алал да им е!

Кога сме веќе кај поминувањето на две полни линии, кој ќе го казни возилото на пајак службата?!

Ако сте возач и ако некогаш сте платиле дебело затоа што пајакот ви го кренал возилото, НЕ ГЛЕДАЈТЕ! Косата ќе ви се крене на главата!

Секогаш кога ќе се запрашате до каде сме со датумот за ЕУ, пуштете си го оваа видео!

Видеото е од лани, но важи и за оваа а со вакви политичари и за сите наредни години.

Новинарот Бојан малку се изнервира, а прилогот се емитуваше во целост во утринската емисија на Канал 5

„Господин је мало нервозан“, што би рекле комшиите Срби, но самокритичноста и не е така лоша особина, освен ако не те пуштат во живо :).

Најсреќната домаќинката на Балканот ја откри тајната: Имала 25 швалери и сѐ постигнува!

Прашањето кое се наметнува додека ја слушаш е кој кого овде зафркава, новинарот неа или таа него?

Љубовни совети од новиот советник на Зеав

Александар Ружин е син на поранешниот дипломат и актуелен професор на ФОН, Нано Ружин.

Кичевчанец успеа да ја испразни касата на Mozzart кладилницата, откако за само 20 денари освои над 4 милиони денари

Јован Наумоски од Кичево е еден од најсреќните Македонци денес.

Ујар Свежиот е најдобриот љубовен поет во историјата на мекедонскиот интернет

Го отвори срцето човекот и го стави целиот македонски интернет на колена :). Зини земјо голтни ме!

Штипјанец се качува со комбето по скали!? Вози мајсторе на фирмата е!

Проблемот е што сега ќе го види газдата и полицијата, но требало да мисли пред да направи ваква глупост.

Македонско девојче ги остави без здив судиите и јавноста со својот глас на најпопуларното талент шоу во Австралија

Меди Крстевски е 19-годишна Македонка, која не престанува да ја воодушевува јавноста и судиите во најпознатото талент шоу во Австралија и светот, „Тhe Voice“. 19-годишната девојка и минатата година учествувала во шоуто, но и оваа година блеска на сцената со нејзините гласовни способности.

Видео од најлудата матурска прослава која се случи во средното хемиско училиште во Велес

Ниту една генерација ученици до сега не влегла во училиштето со зурли и тапани. Честито матура од екипата на Мотика!

Тамара објаснува што било финтата со Евровизија! После големата еуфорија, следи ладен туш!

Анкета: Амбулантни возила или голема промоција на новото име пред целиот свет?

Новинарката прашува случаен човек на аеродром, дали можеби тој ја чека Тамара

– Дали можеби вие сте човекот кој ја чека Тамара? – Не, јас чекам ред! Очигледно!

Мажи гледајте и учете како се перат теписони!

Ако случајно жена ви ве уцени да морате да перете, има решение и е многу брзо и ефикасно.

Што се добива кога Африканец ќе отиде во Германија и ќе работи заедно со Србин и Македонец

Тројцата таленти се здружиле, Србинот направил песна, нашиов е продуцент, а Африканецот пее :). Благодарност до Дејан Симоновски [DFBEATS]

Тиквешки изум за брзо садење градинарски производи, снимено во селото Паликура

Пред македонскиот гениј и боговите молчат! Автор на видеото е Џоко Ангелов.

Разочарувањето на лицето на шведскиот претставник на Евровизија, минатата ноќ (2 ВИДЕА)

Секоја чест за нашата Тамара, која изреагира сосема присебно во многу слична ситуација, за разлика од Швеѓанецот.

Шо прајш бе ненормален!?

Бабата никако не може да ги свари новите технологии и трендови, кои ги следи нејзиниот внук. Инаку ова е истото дете што му ја украде колата на својот дедо (клик тука).

Малиот Гоце од Прилеп му ја украде колата на дедо му од нивата

Детето сака да биде славно на интернет и го одбра најбрзиот и најефикасниот пат.

+