Новото Ферари Серџио е изградено врз база на Ferrari 458 Spider, но дизајнот е сосема поразличен од сите Ферари автомобили до сега. Суперавтомобилот е именуван по синот на основачот на дизајн студиото Пининфарина – Серџо Пининфарина. Компанијата Пининфарина објави дека ќе бидат произведени само 6 вакви автомобили.

fer (1)

fer (2)

fer (3)

fer (4)

fer (5)

fer (6)

fer (7)

fer (8)

fer (9)

fer (10)

Сподели на Facebook
пати видено