И требаа само 6 секунди за да го среди скапото Ферари

И требаа само 6 секунди за да го среди скапото Ферари

Еве зошто згодните девојки треба да седат на совозачкото место во Ферарито.

Апсолутно луд индиски возач на камион

Апсолутно луд индиски возач на камион

Кога му е досадно само да седи и да вози, станува и прави еден круг. Лудак на месецот!

Пеколно брзо Ферари

Пеколно брзо Ферари

Еве како звучи и како изгледа забрзувањето од 0-200 км/час со LaFerrari, моделот на ферари кој чини 1.200.000 евра.

Се паркирав како идиот (32 фото)

Збирка „талентирани“ шофери за кои не важат сообраќајните правила и прописи.

Да избегнеш сообраќајка на мото трка како газда

Да избегнеш сообраќајка на мото трка како газда

– Еј кај си, што правиш? – Еве ништо посебно, скокам мотори и зборувам на телефон :).

Двајца инаетчии на патот решени да одат до крај!

Двајца инаетчии на патот решени да одат до крај!

Интересна ситуација со неизвесен крај. Што мислите кој е потврдоглав?

Целата колекција од сликичките од TURBO гумите за џвакање (320 фото)

Кој бил дете на крајот на 80-тите и почетокот на 90-тите, овие сликички ќе го вратат во едно многу убаво време.

Вака се победува на улична трка како газда, со специјално турбо!

Вака се победува на улична трка како газда, со специјално турбо!

Turbo LS1 Miata ПРОТИВ BMW 325i од 1988-ма со појачан мотор.

Девојка излегува од паркинг со новиот Лексус

Девојка излегува од паркинг со новиот Лексус

Уште не се навикнала на новата кола, уште и се мешаат кочницата и гаста, а и брзините не успева да ги погоди од прва :).

Генијалецов смислил начин како да си ја паркира колата пред зградата, а пак да му биде во гаража

Генијалецов смислил начин како да си ја паркира колата пред зградата, а пак да му биде во гаража

Треба сите паркинзи пред зградите да се направат вакви!

Во што се претвори еден од најстарите Москвичи од серијата 400?

Годината на производство на автомобилот е 1947-ма, а пред да дојде во рацете на мајсторов беше буквално крш, кој долги години стоел и се распаѓал надвор.

Руски полицаец во акција каква што може да се види само на Холивудски филм

Руски полицаец во акција каква што може да се види само на Холивудски филм

Кога полицаецот виде дека возачот што направи прекршок избега, тој скокна во колата што беше во близина и му нареди на возачот да го следи автомобилот во бегство.

Видео прошетка во фабриката Ферари

Видео прошетка во фабриката Ферари

Секој сака да вози ферари, а ако вели дека не сака, лаже :). Да погледнеме детално, како се прават ремек делата.

Лудо дрифтање со Ролс Ројс на трева

Лудо дрифтање со Ролс Ројс на трева

Еве што можете да правите со чудовиштето од 300.000 долари тешко 2 тона, кога ќе го напуштите асфалтот.

Враќање од заборавот на стариот мотор од 1962 (4 фото)

Моторот е од руско производство од фабриката „Планета“, а ова е неговото оживување после 52 години. Ги памети ли некој од постарите генерации овие мотори?

Ужасно страшна рели несреќа! Среќен роденден драги гледачи!

Ужасно страшна рели несреќа! Среќен роденден драги гледачи!

Луѓето кои и погледнаа во очи на смртта, слободно може денов да си го слават како втор роденден.

Жестоко изненадување додека се снимаше свадбеното видео со мерцедесот на младоженците напред

Жестоко изненадување додека се снимаше свадбеното видео со мерцедесот на младоженците напред

Во градот Дербент, во една од најлудите руски републики, Дагестан, камерманот ја запре колоната со возила за да го сними мерцедесот на зетот и невестата поубаво.

Ајде да видиме кој има појако озвучување во колата?

Ајде да видиме кој има појако озвучување во колата?

Кога првиот го отвори багажникот, се се стресе…

Огромен камион кој пренесува кран заглавен на железничка пруга, а возот се наближува…

Огромен камион кој пренесува кран заглавен на железничка пруга, а возот се наближува…

Видеото е снимено од возачот на автомобилот позади камионот.

Да одиш на шопинг без да излегуваш од колата?! Само во Америка!

Дебелите Американци се превозбудени затоа што најдоа начин како да станат уште подебели.

Изненадување за нервозниот возач кој излезе да се тепа

Изненадување за нервозниот возач кој излезе да се тепа

Во најголемиот сообраќаен метеж, кога сите луѓе брзаат за на работа, возачот го изгуби трпението и тргна да му одржи лекција на типот со џипот пред него. Но наместо стаклото на предната врата, се отвори тоа на задрана.

Тројца другари туркаат Порше да запали

Тројца другари туркаат Порше да запали

Не беа ни свесни дека се изложени на ризик :).

Лудачко возење мотор на едно тркало со стоење

Лудачко возење мотор на едно тркало со стоење

Само едно камче или една дупка може да биде фатална.

Зошто секогаш треба да носиш појас во автомобил?

Зошто секогаш треба да носиш појас во автомобил?

Особено ако те вози другар ти :).

Никогаш не се обидувајте да го претекнете овој тип…

Никогаш не се обидувајте да го претекнете овој тип…

Ова што го направи идиотот е сообраќаен прекршок, затоа што има правило брзината да не се зголемува додека некој ве претекнува.

Сириски тенк контролиран со PS3 технологија

Во време на војна, луѓето ги користат сите можни средства за да се справат со помоќниот непријател. Без да навлегуваме во тоа која страна е во право, човеков направи навистина импресивна работа во својата гаража. Своето возило го претвори во тенк, кој го контролира со својот Плеј Стејшн 3.

Додека чекате на семафор, времето може многу паметно да се искористи

Додека чекате на семафор, времето може многу паметно да се искористи

Средношколецов на пример реши да си повежба малку, па нели е петок, вечер треба да се излегува :).

Јако: Рачно изработените теренски, оклопни возила на мексиканската мафија

Ова што ќе го видите во продолжение се возилата со кои мексиканската мафија ја криумчари дрогата. Најинтересно е што мексиканската полиција нема избор освен и самата да си направи возила кои ќе можат да се справат со „тенковите“ на мафијата. А еве го и одговорот на полицијата: Освен за копнен транспорт, мафијата е опремена и […]

Самоуверен и пијан возач, многу лоша комбинација!

Самоуверен и пијан возач, многу лоша комбинација!

Алкохолот е невротоксична супстанца која го оштетува централниот нервни систем. Конзумирањето алкохол во големи количини доведува до еуфорија, што укажува на тоа дека првин изумираат инхибиторните невни клетки, кои се задолжени за самоконтрола. Потоа настапува фаза на паѓање, во која рефлексите отапуваат и доаѓа до намалување на видното поле.

Како најлесно старата кола да си ја претвориш во скап спортски автомобил? (2 фото)

Добра финта :). На прв поглед ти се чини дека старата кола е позади спортската.

+