Германски кран кој самиот себе си се составува

Германски кран кој самиот себе си се составува

Германците знаат како паметно и ефикасно да ги искористат ресурсите што веќе им се на...

Еве како да си го исправите новиот iPhone 6 ако ви се свитка во џебот

Еве како да си го исправите новиот iPhone 6 ако ви се свитка во џебот

Човеков најде начин како да го подобри дизајнот на новиот iPhone 6, затоа што се нервираше бидејќи телефонот постојано му се свиткуваше во џебот. Свиткувањето настанува поради најозборуваната опција „свиткување“...

Како се нарачува сендвич во новиот ресторан на МекДоналдс во Австралија?

Како се нарачува сендвич во новиот ресторан на МекДоналдс во Австралија?

Ова е прв ресторан од ваков тип, а со оглед на тоа дека секој јаде сендвич каков што сака, може да очекуваме дека сите наредни МекДоналдс ресторани ќе бидат такви....

Разликата меѓу германското и кинеското оружје

Разликата меѓу германското и кинеското оружје

Човеков споредува само два дела кои се користат за производство на оружје. Првиот дел е кинексиот, кој како што можете да слушнете, работи но произведува малку шум. Вториот е германскиот...

Како мајсторот ми ја поправи WC шолјата? (2 фото)

Талентот напорно работел 2 часа за да го отстрани дефектот и да намести се како што треба… не баш се...

Глупави деца се обидоа да свиткаат iPhone 6 во продавница на Apple

Глупави деца се обидоа да свиткаат iPhone 6 во продавница на Apple

Пред неколку дена на интернет се појави лажно видео, направено во стилот на рекламите на Apple, во кое се тврдеше дека новите iPhone 6-ки можат да се превиткуваат и да...

Чеканот кој што дедото му го подарил на својот внук (5 фото)

За жал во денешно време, благодарение на Кинезите, не се прават вакви квалитетни алати. Не ретко се случува штрафот да е направен од поцврст метал отколку...

Магичната кригла која никогаш не се истура

Магичната кригла која никогаш не се истура

Навистина личи како некоја магија, а всушност е чиста физика. Ја удираш не паѓа, а лесно се крева како и секоја обична...

Што ќе се случи ако ви падне новиот iPhone 6?

Што ќе се случи ако ви падне новиот iPhone 6?

Дечково ги тестираше двата нови модели iPhone 6 и iPhone 6 Plus, а еве ги...

Современо цепење дрва со направа која се монтира наместо тркалото од автомобилот

Современо цепење дрва со направа која се монтира наместо тркалото од автомобилот

Цепење без мака, особено корисно за дрва кои тешко се цепат со...

Чистење на гумени остатоци од метал со ласерски пиштол од 1000 вати

Чистење на гумени остатоци од метал со ласерски пиштол од 1000 вати

Чистење со светлина, без хемикалии и други помошни средства. Ова е вистинската моќ на современата наука и...

Кинезите почнаа да прават патеки за зависниците од мобилни телефони (8 фото)

Во туристичкиот град Чонгкинг во Кина, неодамна беше направена нова пешачка патека за зависниците од мобилни телефони. Така, сега зависниците можат слободно да одат со главата надолу, без страв дека...

Мотика изум на годината: Направа за облекување чорапи

Мотика изум на годината: Направа за облекување чорапи

Ви здосади секој ден да се борите со мачите со своите чорапи? Не очајувајте! На вашите тешки маки и проблеми им дојде крајот...

Одлична јапонска финта за ефикасно лепење ханзапласт на прст

Одлична јапонска финта за ефикасно лепење ханзапласт на прст

Како до сега не ми текнало...

Како правилно се седи пред компјутер?

Како правилно се седи пред компјутер?

Упатство за мајки, татковци и деца, кое морате да го...

Иранските беспилотни летала кои би можеле да ви го спасат животот

Иранските беспилотни летала кои би можеле да ви го спасат животот

Ирански инженери развиваат беспилотни летала способни за спасување луѓе од давење за време на несреќи. Овој октокоптер може да пристигне многу побрзо од човекот на местото на настанот и побрзо...

Дрвениот багер на еден Јапонец

Дрвениот багер на еден Јапонец

Човекот живее во градот Јаманаши, си работи обична работа за да преживее, а целото свое слободно време го посветува на создавање на магија од...

Како еден креативен човек успеа својата стара када да ја претвори во нешто преубаво?

Наместо да им ја даде на собирачите на старо железо, човеков најде начин како да и подари втор живот на неговата стара...

Што се прават жените денес во потрага по совршената убавина?

Што се прават жените денес во потрага по совршената убавина?

Многу жесток, краток филм, кој сурово ја прикажува вистината за денешниот свет на пластични убавици. Запомнете: Секој човек е убав и посебен на свој начин, не ви треба...

Луд корејски начин за тестирање на системот за заклучување на прозорците

Луд корејски начин за тестирање на системот за заклучување на прозорците

Ако барате заштита од крадци, ова е вистинскиот начин на кој што треба да се тестира...

Комплетна опрема за преживување во дивина (13 фото)

Во ова компактно пакување во форма на цевка има се што ви треба за опстанок во дивината. Погледнете што има...

Изум на деценијата, кој секој од нас ќе го носи во џебот во иднина!

Изум на деценијата, кој секој од нас ќе го носи во џебот во иднина!

Ова не е мобилен телефон или некој уред за играње видео игри! Ова е вистинско помагало кое ќе ви се најде во многу ситуации, на пример на пазар, кога сакате...

Ексклузивни снимки од iPhone 6 кој треба да излезе во продажба оваа есен

Ексклузивни снимки од iPhone 6 кој треба да излезе во продажба оваа есен

Иако Apple ги држат во најстрога тајна деталите за изгледот и перформансите на новиот iPhone, сепак Русиве успеале да дојдат до еден уред кој ќе ви го покажат и однадвор...

Најсовремената технологија од Икеја

Најсовремената технологија од Икеја

Икеја го претставија својот најнов безжичен уред со батерија која никогаш не се троши и со висина ширина до 15 инчи. Покрај другите предности на производот, ќе ја потенцираме заштитата...

+