Овие 4 дечиња се главни фраери во Делчево, после настапот на завршната приредба во градинката

Позитив на денот! Како свират и пеат, алал да им е!

Кога сме веќе кај поминувањето на две полни линии, кој ќе го казни возилото на пајак службата?!

Ако сте возач и ако некогаш сте платиле дебело затоа што пајакот ви го кренал возилото, НЕ ГЛЕДАЈТЕ! Косата ќе ви се крене на главата!

Секогаш кога ќе се запрашате до каде сме со датумот за ЕУ, пуштете си го оваа видео!

Видеото е од лани, но важи и за оваа а со вакви политичари и за сите наредни години.

Новинарот Бојан малку се изнервира, а прилогот се емитуваше во целост во утринската емисија на Канал 5

„Господин је мало нервозан“, што би рекле комшиите Срби, но самокритичноста и не е така лоша особина, освен ако не те пуштат во живо :).

Најсреќната домаќинката на Балканот ја откри тајната: Имала 25 швалери и сѐ постигнува!

Прашањето кое се наметнува додека ја слушаш е кој кого овде зафркава, новинарот неа или таа него?

Љубовни совети од новиот советник на Зеав

Александар Ружин е син на поранешниот дипломат и актуелен професор на ФОН, Нано Ружин.

Кичевчанец успеа да ја испразни касата на Mozzart кладилницата, откако за само 20 денари освои над 4 милиони денари

Јован Наумоски од Кичево е еден од најсреќните Македонци денес.

Ујар Свежиот е најдобриот љубовен поет во историјата на мекедонскиот интернет

Го отвори срцето човекот и го стави целиот македонски интернет на колена :). Зини земјо голтни ме!

Штипјанец се качува со комбето по скали!? Вози мајсторе на фирмата е!

Проблемот е што сега ќе го види газдата и полицијата, но требало да мисли пред да направи ваква глупост.

Македонско девојче ги остави без здив судиите и јавноста со својот глас на најпопуларното талент шоу во Австралија

Меди Крстевски е 19-годишна Македонка, која не престанува да ја воодушевува јавноста и судиите во најпознатото талент шоу во Австралија и светот, „Тhe Voice“. 19-годишната девојка и минатата година учествувала во шоуто, но и оваа година блеска на сцената со нејзините гласовни способности.

Видео од најлудата матурска прослава која се случи во средното хемиско училиште во Велес

Ниту една генерација ученици до сега не влегла во училиштето со зурли и тапани. Честито матура од екипата на Мотика!

Тамара објаснува што било финтата со Евровизија! После големата еуфорија, следи ладен туш!

Анкета: Амбулантни возила или голема промоција на новото име пред целиот свет?

Новинарката прашува случаен човек на аеродром, дали можеби тој ја чека Тамара

– Дали можеби вие сте човекот кој ја чека Тамара? – Не, јас чекам ред! Очигледно!

Мажи гледајте и учете како се перат теписони!

Ако случајно жена ви ве уцени да морате да перете, има решение и е многу брзо и ефикасно.

Што се добива кога Африканец ќе отиде во Германија и ќе работи заедно со Србин и Македонец

Тројцата таленти се здружиле, Србинот направил песна, нашиов е продуцент, а Африканецот пее :). Благодарност до Дејан Симоновски [DFBEATS]

Тиквешки изум за брзо садење градинарски производи, снимено во селото Паликура

Пред македонскиот гениј и боговите молчат! Автор на видеото е Џоко Ангелов.

Разочарувањето на лицето на шведскиот претставник на Евровизија, минатата ноќ (2 ВИДЕА)

Секоја чест за нашата Тамара, која изреагира сосема присебно во многу слична ситуација, за разлика од Швеѓанецот.

Шо прајш бе ненормален!?

Бабата никако не може да ги свари новите технологии и трендови, кои ги следи нејзиниот внук. Инаку ова е истото дете што му ја украде колата на својот дедо (клик тука).

Малиот Гоце од Прилеп му ја украде колата на дедо му од нивата

Детето сака да биде славно на интернет и го одбра најбрзиот и најефикасниот пат.

На македонските фолкерки, Бијонсе и Бритни можат вода да им носат, кога во прашање е „провокативноста“

Елена го охрабрува „Бато“ да игра, но „Дадичката“ која игра наоколу некако му ја одзема славата во спотот. Ваква сценографија не може да смисли ниту Холивуд 🙂

Како да заштедиш 10 денари за паркинг во Кочани?

Иако цената за паркингот е смешна, сепак фактот што нема после 5 минути да дојде пајак и да ти го однесе возилото како во Скопје, си го прави своето. За волја на виситната, градските власти во Кочани, за разлика од другите помали градови во Македонија, не оставија ниту едно бесплатно место за паркирање во и […]

Бате Ване од село Тработивиште, Делчево имитира македонски политичар

На моменти личи и на коза :).

Кавадарчанка фатена на дело како краде цвеќиња

Жената изгледа не знае дека постојат камери за видео надзор што снимаат и во темница. Видеото е снимено во 21:30 часот.

Како Македонците избегнуваат да платат патарина?

Ова скопско село е најпрометното во Македонија, а причина за тоа е избегнувањето патарина. Ова е само уште еден показател колку убаво се живее во Македонија и колку пари има народот. Автор: Мане Зелениковски

„Велат нѐ нема, ама ете сме“ на граничниот премин Меџитлија на грчката страна, пред грчкиот граничар!

Видеото отвора многу теми за дискусија. Ќе дојде ли време некогаш да се отвори егејското прашање? Факт е дека Македонци живеат на двете страни од границата.

Како изгледа Битола преку очите на еден турист

Туристот не прошета само по Широк сокак, туку фати и во помалите улички на градот кои исто така имаат инспиративна архитектура.

Новата ѕвезда во светот на готвачите ќе ви го покаже рецептот “Мозок на македонски политичар”

Предупредување: Доколку имате лесно раздразлив стомак, не гледајте!

Ќерката по грешка му ја испратила оваа провокативна фотографија на својот татко, но мајсторски се извлече од ситуацијата

Хуморот е универзално средство за ублажување на катастрофи. А што друго ти останува во ваква ситуација?

Видео: Залетан автомобил со 4 патници се забива во продавница за мебел во Струмица

Инцидентот се случи синоќа, а во сообраќајната несреќа имало четири повредени лица, кои не се во животна опасност.

Македонска заштита на автомобилот од крадци 90-то ниво (2 слики)

Ако е маж нека влезе сега во некаков си универзален клуч или со друга финта!

+