Видеото е снимено во рускиот град Нижевартовск, а херојот во него е 29-годишниот случаен минувач Али Омаров. За разлика од сите други снимачи и набљудувачи, Али не можел само да стои од страна и да гледа како некој се бори за својот живот.

Тој заѕвонил на вратата на станот веднаш над запалениот. За среќа му отвориле и тој веднаш излегол на прозорецот во обид да ја спаси жената која цело време повикувала некој да ѝ помогне. На свеотот му се потребни повеќе вакви луѓе!

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете и своја смешна слика или видео и учествувајте во Награданта игра.

Сподели на Facebook
пати видено