Кулинарска пауза: Готвиме совршени јајца на око на јапонски начин

Се што ви треба е едно тавче со вода и малку трпение. Јајцата се приготвуваат многу едноставно, така што секој може да проба.

Ова ти се вика лош крај на една убаво испланирана летна вечер со другарите

Двајцата другари отишле да ги набават основните потреби, а едниот дури и играше од среќа додека чекаше.

Прекрасна прошетка на мотор со една тетовирана Русинка

Камерата ја поставила на вистинското место, за да имате убав поглед на на градот(ите) :).

10 сигурни совети кои ќе ви помогнат да ги „преживеете“ жешките летни ноќи

Кога температурите се зголемуваат, може да биде особено тешко ноќе кога станува премногу жешко за спиење. Дури и ако немате клима уред за да ве спаси, сè уште има многу едноставни работи што можат да ви помогнат да ја победите топлината и да имате добар ноќен одмор.

Пијаниот кинески фраер се изнервира затоа што вработената на бензинската не му ја возврати љубовта

Она што е чудно е неговата забегана реакција. Намерно си го запали сопствениот мотор.

Жена „зачната со силување“ бара ДНК тест за да го гони нејзиниот татко

Кога наполнила 18 години ѝ било дадено досието од посвојувањето. Така открила дека нејзината мајка кога ја родила била само 13-годишно девојче, силувано од 35-годишен семеен пријател. Нејзината приказна ја раскажува во видеото подолу. 

Како летаат парите? Најбогатите 500 луѓе во светот изгубија 117 милијарди долари за само еден ден

117 милијарди долари се огромна сума на пари со кои најверојатно можат да се нахранат сите деца во Африка, но за најбогатите луѓе во светот тоа е само дневен губиток, од кој без проблем ќе се опорават.

Снаодливите пожарникари на брзина поставиле скала, за да направат хумано дело и да спасат 2 животи за време на пожар

Махатма Ганди во една своја мудра мисла вели: „Величината и моралниот напредок на една нација можеме да ги цениме според начинот на кој таа се однесува кон животните.“

Руски учителки за мерак (20 слики)

Социјалните мрежи навлегоа длабоко во општеството, па и учителките како и другите луѓе споделуваат свои провокативни фотографии.

Ова е новиот ангел на Викторија Сикрет, кој има една „мала“ тајна

Сите со задоволство ги гледаме ангелите на Викторија Сикрет и се восхитуваме на нивната женственост и убавина. Бразилската манекенка и актерка Валентина Сампаио откри дека ќе соработува со брендот. И на прв поглед Валентина изгледа совршено зарем не?

Како срамежливото 7-годишно момче стана маж?

Тато снима а шанкерката се погрижи за останатите детали. Гледајте го фраерот на крај, кога девојката побара да ја бакне во образ!

Девојката ја бара вратата, но наместо со раката, директно со главата

А чистачот на стакла многу добро си ја завршил работата.

Неочекуван начин на крадење во бутик од страна на мајка со мало бебе

Кражбата е во соработка со другарката на мајката, а се случува за дел од секундата.

Малиот силеџија си го доби она што си го заслужи

Од мали нозе сфати дека „Кармата е кучка“ :).

11 откритија од корисниците на Интернет кои целиот свет треба да ги знае

Се чини дека многу интернет корисници имаат одлични вештини за набудување. Некој забележа дека линиите во замрзнувачот се направени за садови за месо. Друг го сподели секојдневниот трик за тоа како повторно да закачите патент. На еден или друг начин, овие откритија го прават нашиот живот многу поинтересен.

Човекот имаше велосипед, но магично му исчезна

Додека многу внимателно ја поминуваше улицата…

20 двојници на познатите личности кои можат да ги збунат и најголемите обожаватели. Дали сте знаеле дека има уште еден Бред Пит?

Многу е интересно кога некоја личност од нашата околина личи на некоја позната личност повеќе и од нивните браќа и сестри. Ваквите ситуации најдобро докажуваат дека секој од нас си има свој двојник таму некаде во светот. Некои од овие луѓе станале и познати благодарение на тоа што само изгледаат како познатите личности.

Пензионер кој дошол во болница по ботокс, а завршил без парче од неговото тело, доби отштета од 20.000 евра

70-годишниот Тери Брејзер од Англија зборувал со медицинската сестра додека лекарите ја извршувале процедурата по која што тој дошол, или барем мислел дека тоа се случува. Пензионерот отишол за да добие цистоскопија плус ботокс на мочниот меур, но добил нешто друго.

Вистинска поучна приказна: Како се смени животот на 16-годишната ученичка, која во 2003 година освои 2 милиони евра на лотарија?

Уште во 2003 година, 16-годишната ученичка од Велика Британија Кали Роџерс освоила 1,8 милиони фунти (околу 2 милиони евра или 125 милиони денари). Така, таа станала најмладиот добитник на џекпот во Британија и била во центарот на сите медиуми во тоа време. Се чини дека толкава сума на пари би биле доволни за неколку животи, […]

Германската полиција ќе ви покаже како изгледа кокаин вреден 1 милијарда евра (4 слики)

Пратката била пресретната во Хамбург. Кокаинот се движел од Уругвај кон Белгија. Кокаинот бил сместен во контејнер, во кој требало да има соја. Наместо соја, во контејнерот имало 211 спортски торби полни со кокаин. Вкупната тежина на кокаинот била 4,5 тони. Целиот кокаин е уништен.

Бабата доби смешна и многу забегана торта за нејзиниот 90-ти роденден

Добро е што само слатко се насмеа, а не доби срцев удар од изненадувањето.

Ученикот ги импресионира присутните малку повеќе од очекуваното, со својот проект наречен „Вулканска ерупција“

Ова е баш вулканска ерупција, непредвидлива и опасна по живот.

Кога буџетот на филмот ви е нула, мора да сте креативни до максимум

А оваа сцена воодушевува со својата креативност. Секоја чест!

Татко украл повеќе од 130.000 евра од парите за лекување на својот болен син за да си го финансира развратниот живот

2-годишниот Мигел од Бразил страда од Спинална Мускулна Атрофија ретка дегенеративна невромускулна болест, за која третманите се експремно скапи.

Само во Русија (40 слики)

Да не беа Русите, интернетот ќе беше многу поздодевно место.

Овој човек не разговара со своето семејство со години, поради една необична здравствена состојба

Постојат многу работи кои можат да не извадат од такт кога ќе седнеме со пријателите и семејството. Сепак сите овие работи на крајот се занемаруваат, затоа што, нели, сепак не вреди да се уништуваат односите за ситници. Но, Дерол Марфи од Сан Диего не размислува така, или барем нема избор да размислува поинаку.

Електричните тротинети не се за плавуши!

Оваа се обиде да се качи по скалите со тротинети, ама се залета за сигурно да ги прелета скалите.

Ловењето крапови во Азија не личи баш многу тешко

За сите оние кои сакаат брзи резултати, без многу мака, ловењето риба со електрични шокови е вистинска работа.

Ефектот ПРЕПИЛЕ (40 слики)

Ред Бул ти дава крилја, а ракијата ти го дава ова:

Дали некој знае како се вика оваа екстремно пријатна песна? (9 дел)

Фестивалите на отворено се преполни со вакви јаки песни, само никако да ми текне името, а го гледам видеото по 10-ти пат.

+