Мајката смисли интересен начин како да ги сокрие слатките од нејзините деца и да ја прифаќаме идејата

Многу е тешко да се сокријат било какви слатки од децата. Тие мали „душкала“ се спремни да ја превртат куќата само да дојдат до уште чоколадо или грицки.

Крушата под круша паѓа: Еве како може да изгледа мајката на твојата девојка!? Чекај, чекај, а која беше мајката?

Велат ако сакате да дознаете како ќе изгледа девојката кога ќе остари, погледнете ја нејзината мајка. Ако сите мислат дека нејзината мајка ѝ е сестра, тогаш таа е вистинската :). Во продолжение погледнете 9 фотографии на мајки и ќерки и обидете се да погодите која е мајката.

Жена потрошила 17.000 евра за пластична хирургија, затоа што претходно изгледала премногу „обично“

Момчето на жена која потрошила над 17.000 евра за пластични операции ја моли да престане бидејќи добива „премногу внимание од мажите“.

Жена му исплатила на сопругот кој ја изневерувал 7.000 евра, но тоа го направила на многу „креативен“ начин

Иако, сега поранешниот сопруг на Бренди Ли бил оној кој што ја изневерувал, во Пенсилванија не постои закон за ова и таа била обврзана да му исплати 7.000 евра во такси за развод и судски трошоци, иако на неа ѝ била направена неправда.

Мажите со оваа професија имаат „најмногу акција“ во креветот и не, не станува збор за богати директори

Не, не се ниту адвокатите, или пак полицајците. Едно истражување и анкета доведоа до многу изненадувачки резултати. Сте слушнале во изразот „тркалање во сеното“, тој не опишува буквално тркалање, туку се*суален однос со некого.

Девојката треба да се крши кога игра, но не буквално како оваа!

Погледнете каква необична несреќа му се случи на кутрото девојче. Си го скрши колкот и заврши со 3 шипки внатре.

Што е тоа „сендвич генерација“ и како да се справите со притисокот, доколку припаѓате на неа?

Иста песна повторно. Станувате рано одите кај своите постари родители им ги давате лековите, ги земате децата од училиште, ја чистите куќата и згора на се треба да одите и на работа.

14 работи што треба да ги купиме во масовни количини

Масовно купување е скоро секогаш поевтино по единица, разликата може да биде само неколку денари, но тие се собираат многу брзо ако често користите одреден производ.

Бебето се запознава со домашните животни во природа, а мајката го варди да не се повреди

Мајка на годината, ама во вистинската смисла на зборот. Ваков рефлекс само родител може да има!

Кога шефот не е на работа: Вработениот полета со помош на канцелариското столче

Типот видел генијална идеја на интернет со апаратите за гаснење пожар, но многу бедно ја реализацира.

Перфектни криминалци крадат два мобилни телефони од продавачот

Добро е што има безбедносна камера, па ќе може да си ја види грешката и да внимава нареден пат кога повеќе луѓе ќе му влезат во дуќан.

Што ќе се случи ако во Амeрикa одбиеш да му ги дадеш документите на чичко полицаец?

Има ли врска што возачот е афро-американец? Што мислите вие?

Патувањето со воз во Бангладеш е вистинска авантура! Кој преживее ќе раскажува!

Да погледнеме како изгледа качувањето на воз кој оди за Дака, галвниот град на Бангладеш. И 10 вакви возови да имаше еден по друг, пак немаше да ги соберат сите патници.

Момче останало во шок од болните умови откако почнало да добива пораки од својата почината мајка

Ендру Барнсли пред две години ја изгуби мајка си, Линда, од срцева слабост, па затоа бил шокиран кога пред неколку дена доби порака од Фејсбук преку профил со име, презиме и профилна фотографија од неговата мајка.

Вегетаријанка изела еден хамбургер и станала ни помалку ни повеќе, касап!

Поранешна стабилна вегетаријанка целосно го сменила својот животен стил кога била бремена со третото дете и пробала хамбургер за прв пат по неколку децении.

Моментот кога опасно згодната девојка на мотор заврши со снимањето видеа

Во продолжение ви го прикажуваме нејзиното последно видео (барем за некое време), како и бонус фотографии за да ја задоволиме вашата љубопитност.

Колку чини лицето „како на девојките на Инстаграм“ и кои операции ќе бидат потребни за да се приближите до „идеалот“ на социјалните мрежи

Социјалните мрежи наметнуваат стандарди за убавина, кои се далеку од природните човечки размери: премногу мали носеви, претерано обемни усни, остри јаболчници и сè друго што ви овозможува да изгледате поволно на фотографијата.

Како двајцата комшии се поздравија рано наутро?

Како сцена од некоја комедија од времето на Чарли Чаплин :).

Полицаецот ги учи децата како безбедно да поминуваат на пешачки премин

Значи деца, ако веќе газите на пешачкиот премин, возачите мора да запрат, затоа што вие имате предност.

Младиот Јутубер и неговото помало братче, кое дојде да искоментира нешто

Изгледа малиот малку поднастинал, па од досадно, го направи видеото многу смешно. Погледнете му ја само фацата на бато :).

Вака изгледа среќата!

Возачот можеше да одбере да стои на местото наместо пополека да се движи напред.

Познат руски новинар во своето ТВ шоу разоткри што всушност работат најпопуларните Инстaгрaм ѕвезди

Новинарите на ТВ во живо со Андреј Малахов спроведоа своја истрага и открија колку чинат услугите за придружба на популарната блогерка Кира Мајер. Моделот на Инстаграм беше поканет во ТВ-студиото, каде прикажаа видео снимено од скриена камера. Таму, девојката не само што зборува за нејзините интимни услуги, туку и се соблекува. Во студиото на преносот […]

Мајката се преплаши од нејзината навигација во автомобилот, која има многу „валкан јазик“

Мајка од Бакингемшир, Англија, Трејси била шпкирана кога навигацијата која си ја купила почнала да го менува гласот и да ѝ кажува пцовки.

Погодете што се случува во оваа оранжерија во рускиот град Вологда!

Прашањето изгледа чудно, затоа што што може да се случува освен да се одгледуваат краставици и домати, но, мештаните на Вологда го искористија стакленикот за сосема различни цели. На местото каде што е поставена оранжеријата било планирано са се гради црква Свети Спиридон Тримифунцки, а за изградбата сè уште се собираат донации. „Неколку недели одржуваме […]

Затвореник го чека смртна казна наредниот месец, а семејството на жртвата очајно се обидува да го СПАСИ

Затвореник на смртна казна ќе биде убиен во Тексас следниот месец, и покрај тоа што семејството на жртвата прави сѐ за да го спаси. 52-годишниот Родни Рид бил обвинет за силување и убиство на Стејси Ститс (19) во 1996 година. Рид бил осуден за задушување на Стејси за време на влошениот сексуален напад во Бастроп, Тексас.

Од сите забегани Руси, овој е најзабеган: Си го преправил стариот автомобил, за да може и да плови со него, но тоа е само почетокот!

Моментот кога извади синтисајзер и почна да свири = БЕСЦЕНЕТО :).

Диџејката се расположи, се раскока и си ја загуби самодовербата

Поточно двете самодоверби :).

Синот реши да го изненади таткото од позади, додека стариот ја коси тревата

Од моторот на косилката ништо не го слуша моторот на автомобилот, но сирената ја слушна :).

Најлесниот начин да донесеш жена дома

Се што ти треба е паметно да си ги поставиш работите и гаражата да си ја претвориш во „баболовка“ :).

Таткото снима видео за своите деца: Вака деца мои јас ги заработувам парите!

Таткото е чистач на прозорци на облакодерите во Москва. Целта му е да им покаже на децата што прави тој за тие да имаат пари и да почнат да внимаваат како ги трошат.

+