Странските брендови цврсто влегоа во нашите животи, а имињата на многу од нив веќе одамна им се познати на нашите уши.

Но, без да се знаат особеностите на јазикот на земјата во која е основана компанијата, може многу да згреши во правилниот изговор на нејзиното име. И зад такви познати работи како се џакузи и фотошоп, има посебни приказни.

1. Pierre Cardin

2. Huawei

3. Xiaomi

4. Balmain

5. Chopard

6. Evian

7. Jacuzzi

8. Adobe

9. Hennessy

10. Burberry

11. Clarins

12. Diesel

13. UGG

14. Hublot

15. Miu Miu

0

Сподели на Facebook
пати видено