Таткото Ирвин Каплан е парализиран и врзан за инвалидската количка од 2012 година, кога доживеал сообраќајка возејќи се со својот велосипед. Но Ирвин не е човек кој дозволува нешто да го спречи да и оддаде почит на својата ќерка на венчавката.
Кога сите гости очекуваа Ирвин да излезе во инвалидската количка и да одржи говор, тој со помош на својот нов роботски костим, зачекори во салата и исправен на нозе го одржа говорот.

p1 p2

Сподели на Facebook
пати видено