Како таткото им ја соопшти веста на синовите дека добил 2,7 милиони долари на лотарија

Како таткото им ја соопшти веста на синовите дека добил 2,7 милиони долари на лотарија

Им приреди неколку изненадувања во серија, почна со iPad-и, за на крај да заврши со главната...

Последниот танц на мајката со својот син ќе ве остави со насолзени очи

Последниот танц на мајката со својот син ќе ве остави со насолзени очи

Никој не веруваше дека Мери Ен Мининг ќе успее да ја дочека венчавката на својот син, а уште помалку веруваа дека ќе успее да одигра еден танц со синот. Но...

Двајцата мали улични музичари од Зеница

Двајцата мали улични музичари од Зеница

Секоја почит за децава кои чесно си го заработуваат своето парче...

Камиончето со сладолед :)

Камиончето со сладолед :)

Двете деца мирно си јадеа гравче и лепче, но звукот на камиончето со сладолет ја зафркна...

Нејтан конечно доби дозвола да проба да се спушти како пожарникар во детскиот парк

Нејтан конечно доби дозвола да проба да се спушти како пожарникар во детскиот парк

Човекот гледал од страна и му се чинело лесно...

Сопругот со скршено срце кој чекал 44 часа за да и го купи првиот iPhone 6 на жена си

Сопругот со скршено срце кој чекал 44 часа за да и го купи првиот iPhone 6 на жена си

После 20 години брак, пред 1 месец жена му го напуштила. Кутриот сака да ја усреќи со новиот iPhone и чекал прв на редот, 44 часа пред да започне продажбата....

Прекрасната кореографија на 2-годишната Заја, што ја измисли додека се снимаше видеото

Прекрасната кореографија на 2-годишната Заја, што ја измисли додека се снимаше видеото

Заја има само 2 години и доби задача да игра како што сака на музиката во позадина. Двајцата професионални танчери ја следеа малата...

Додека децата пишуваа домашно, им стигна пакет со изненадување внатре

Додека децата пишуваа домашно, им стигна пакет со изненадување внатре

Во светот на мобилни телефони и компјутери, нема поубаво изненадување што еден родител може да им го приреди на своите...

Растењето деца е најзабавниот и најубавиот период од животот на човекот (20 фото)

После многу години, грижите и проблемите ќе се заборават, а ова е она што останува и се...

Кога сонот е посладок од сладоледот…

Кога сонот е посладок од сладоледот…

Браво за малиот, упорен е. Ќе биде човек од него...

Дечко бара прегратка од случајните минувачи на улица

Дечко бара прегратка од случајните минувачи на улица

Одличен социјален експеримент. Бидете трпеливи додека да започне вториот дел од видеото со...

YouTuber го одбележа постирањето на своето 1000-то видео на најубав можен начин

YouTuber го одбележа постирањето на своето 1000-то видео на најубав можен начин

Постави камери насекаде и ја покани својата девојка да му помогне во читањето на скриената порака од првите букви од насловите на неговите...

Задолжително погледнете: Колку различна може да биде староста?

Сами решаваме какви ќе ни бидат последните 10 години од животот. Грижете се за вашето здравје, затоа што еден ден ќе ви...

Реакцијата на кучето кога сопственичката му рече дека мора да ги напушти пријателите и да си оди дома

Реакцијата на кучето кога сопственичката му рече дека мора да ги напушти пријателите и да си оди дома

Кога сопственичката му рече на овој Хаски дека е време да ги напушти пријателите од кучешкиот парк и да си оди дома, неговиот одговор ги зачуди сите. Позитив на...

Симпатичното дуо, татко и ќерка, се забавуваат играјќи на песна од Тејлор Свифт

Симпатичното дуо, татко и ќерка, се забавуваат играјќи на песна од Тејлор Свифт

Позитив на денот! Секој татко, секојдневно треба вака да се забавува со своите...

Чудото на раѓањето (40 фото)

Моментот кога родителот прв пат ќе го земе во раце своето штотуку родено бебе никогаш не се заборава. Момент за кој вреди да се...

Љубоморното куче се лути кога сопственикот го гали неговиот брат

Љубоморното куче се лути кога сопственикот го гали неговиот брат

Многу големо, многу разгалено и многу разбира. Позитив на...

На светот сеуште има добри луѓе кои ги почитуваат постарите

На светот сеуште има добри луѓе кои ги почитуваат постарите

Видео кое ја враќа вербата во човештвото. Да не дозволиме поради динамичното секојдневие да заборавиме да бидеме...

Двете сестри слепи од раѓање, прв пат се гледаат една со друга

Двете сестри слепи од раѓање, прв пат се гледаат една со друга

Соња и Анита се две сестри од Индија, родени слепи. Со операција на очите тие можеле да прогледаат, но нивните сиромашни родители, земјоделци, немале пари за...

На 13 годишното момче болно од рак му се оствари сонот, да игра фудбал со професионалците на Виљареал

На 13 годишното момче болно од рак му се оствари сонот, да игра фудбал со професионалците на Виљареал

Гохан е 13 годишно момче, Колумбиец по потекло, а жител на Валенсија, Шпанија. Тој боледува од една тешка и ретка форма на рак кој ги напаѓа коските. Негова животна желба...

Она што го направи ќерката за својот татко тешко болен од рак ќе ве расплаче

Она што го направи ќерката за својот татко тешко болен од рак ќе ве расплаче

Таткото Дејвид Вилсон веќе не можеше да стане од болничкиот кревет поради ретката форма на рак против која се бореше. Кога сите веќе знаеја дека деновите на таткото се изброени,...

Малата чивава ужива во релаксирачката масажа

Малата чивава ужива во релаксирачката масажа

Кому му треба една ваква масажа после петочната...

Малиот симпатичен Мопс полуде од мерак по топчињата

Малиот симпатичен Мопс полуде од мерак по топчињата

Како мало дете кое не знае што попрво да направи од радост. Позитив на...

Хрчакот си најде симпатичен и удобен нов кревет во футролата за iPhone

Позитив на денот! Нов тренд во Јапонија се футролите во облик на вреќа за спиење, во која ти буквално го ставаш на спиење ноќе твојот најдобар другар, мобилниот телефон. Симпатичниов...

Улично куче гладно за љубов

Улично куче гладно за љубов

Човеков случајно го сретна бездомното куче на улица и го погали. Она што потоа го направи кучето ќе ви го растажи...

Реакцијата на глувото бебе кога прв пат почна да слуша

Реакцијата на глувото бебе кога прв пат почна да слуша

Лаклан има само 7 недели и е роден глув. Но благодарение на кохлеар имплантот или таканареченото вештачко уво, бебето почна да слуша. Преубав момент што го стоплува срцето и ги...

Девојката доби многу цветови од непознати луѓе на фестивал, а дури на крај дозна зошто

Девојката беше навистина изненадена зошто толку многу непознати луѓе и подаруваат цвеќиња. Гледајте до...

3 годишно дете се расправа и дебатира со мајка му

3 годишно дете се расправа и дебатира со мајка му

Шампион е малиов :). Не само што не ја слуша мајка му ниту збор, туку цело време и вели Линда, Линда, душо, слушај ме сега мене… Расправијата е за тоа...

Јако изненадување за време на уличната тепачката помеѓу возачот и група моторџии

Јако изненадување за време на уличната тепачката помеѓу возачот и група моторџии

Дечкото кој возеше со својата девојка, случајно му влезе во правецот на движење на еден од моторџиите. Моторџиите го обиколија, го запреа и работата ескалира многу брзо. Изненадувањето се случи...

Хауард Веб конечно доби шанса да направи нешто што отсекогаш сакал да го направи

Хауард Веб конечно доби шанса да направи нешто што отсекогаш сакал да го направи

На ревијалниот натпревар, најдобриот светски судија направи неочекуван потег, но казната од Луис Холтби стигна брзо и тоа со лизгачки...

+