Прекрасен гол на 21-годишниот летечки напаѓач од Индонезија, Теренс Пухири

Брзина од која што и најдобрите светски спринтери може да се...

Италијанскиот тркач ги победи Етиопјаните и другите Африканци на Венецијанскиот маратон, затоа што сите други ја згрешиле патеката

Ејоб Фаниел сосема неочекувано му се израдува на првото место на маратонот во Венеција. Инцидентот се случил кога во финалниот дел на 42-километарскиот маратон, 6 тркачи се бореле за првото...

Средношколка прекрасно спасува поен на одбојкарски натпревар

Одбојката е убав спорт и дефинитивно треба да му дадеме важност барем на пола од ракометот. Македонската репрезентација секоја година постигнува успеси за кои никој не ни...

Фудбал се игра сѐ додека судијата не свирне со свирчето: Смешен гол од пенал

Голманот побрза да ѝ се израдува на победата,...

Женското ватерполо снимено со подводна камера е многу поинтересно за гледање

Повеќе личи на некоја боречка вештина без правила, отколку на „мирен“ спорт каков што е...

Многу брз нокаут во бокс

Боксерска вреќа да беше, па повеќе ќе се одбранеше...

Како Петр Чех, голманот на Арсенал, ги тренира своите рефлекси со машина за фрлање топчиња?

Освен на топчињата, треба да ги допира и боите кои му ги...

Што се случува ако намерно треснеш од земја рагбист за косата

Наеднаш наместо топката, ти си...

Дали е попаметно на крајот на штафетата да трча најбавниот или најбрзиот тркач?

На олимпијадите речиси секогаш на крај ги ставаат најбрзите тркачи, а дали тоа е најпаметно, погледнете од следното...

Еден од најимпресивните удари во историјата на голфот

Топчето треба да се префрли преку езерцеото, а дупката е многу блиску до другиот брег, така што не смее да се удри со преголема...

Спортскиот колеџ во Оклахома секоја година организира натпревар за НАВИВАЧКИ. Ова се овогодинешните победници!

Дами гледајте и учете како се прави...

Босанските навивачи се налутија затоа што нема да одат на Светско

И ние не одиме ама барем не сме вакви лутковци...

После 6 часа неуспешни обиди, ова е моментот кога упорната 13-годишна тинејџерка успеа да направи салто со инвалидска количка

Девојката стана вториот човек во светот кој собрал храброст и му успеало да направи вакво...

Реакцијата на спортските коментатори од Панама, кога нивната репрезентација се пласира на Светско

Им посакуваме успешен настап, па да ни се врати...

Рускиот коментатор не ја издржа судиската неправда и се претвори во навивач

А судијата смисли јака финта за да не досуди пенал...

Англиските навивачи збеснаа на мечот против Словенија, поради едно авионче од хартија

Некој од навивачите направи толку добро авионче што летна право во голот на...

Велосипедистот јаде луксузен оброк за време на трка

Добрата диета е екстремно важна за спортистите, а шампионов многу внимава на својата...

На маратонецот Јозеф Урбан не му е јасно зошто само тој добива аплаузи каде и да помине на маратонот во Кошице, Словачка

Маратонот, се разбира, се пренесуваше и на словачката национална телевизија, а Јозев Урбан се стекна со инстант светска...

Африканецот постигна смешен гол во финалето на купот на Танзанија

Голманот на едната екипа направи детска грешка и потоа започна лудото славење на смешниот...

Белгискиот голман Колин Косеманс во последните моменти на натпреварот реши да отиде во напад и да му помогне на својот тим

Момент за паметење од шампионатот на Белгија. Колин Косеманс брани за клубот...

Смешниот и по малку забеган ритуал на голманот на Борусија Дортмунд

26-годишниот Швајцарец, Роман Бурки има необичен ритуал кој мора да го изведе пред почетокот на секој натпревар кога брани за својот клуб Борусија, Дортмунд. Тој мора да ја фати топката...

Кристијано Роналдо ќе ви ја покаже својата нова играчка од 2,5 милиони евра

Не е тајна дека Португалецот си нетрпение ја чекаше оваа играчка од февруари оваа година и сега кога конечно ја доби, веднаш се пофали на интернет со видео....

Фудбалот и нацизмот не одат заедно!

Одличен хумористичен спот на ФК Борусија Дортмунд против...

Тепачка на руски турнир во борење

Инцидентот се случи на турнир во Краснојарск, а резултатот од испадот беше дисквалификација на борачот, одземање на лиценцата на тренерот и парична казна за...

Гол од слободен удар со едноставна но многу ефективна финта

Фудбалерите на Шефилд Јунајтед ги измамија домашните фудбалери на Шефилд Венсдеј, со оваа однапред смислена...

Владе Дивац им покажува на децата колку треба да си добар за да отидеш во НБА

Еден од најпознатите балкански кошаркари во историјата, сеуште го има чувството во...

Фраерот истрча на стадионот затоа што собрал 400 лајкови

За 800 ќе истрчаше гол...

Слаткото кученце го прекина натпреварот од аргентинското првенство, а на крај даде и изјава

На натпреварот Сан Лоренцо – Арсенал се случи необично симпатичен инцидент. Мало кученце влезе на теренот и сакаше да си игра со...

Фудбалкси фер плеј од Феликс Бастијан, потег каков што ретко кој фудбалер би се осмелил да направи!

Тимот на Бохум губеше на гостувањето кај Дармштат во меч од првенството на Германија, кога судијата досуди пенал врз напаѓачот на гостите Феликс...

Како Исланѓаните навиваат на Европското првенство во кошарка што се одржува во моментов

Домаќини на Евробаскетот оваа година се 4 држави и тоа Финска, Израел, Романија и Турција. Нокаут фазата ќе се игра во...

+