36-годишниот одбранбен фудбалер на францускиот Марсеј удрил еден навивач со ногата во глава, пред почетокот на мечот, по што започнала масовна тепачка. Судијата му даде црвен картон, но и покрај тоа неговиот тим играше во полн состав и победи со 1:0.

Сподели на Facebook
пати видено