Рикардињо моментално игра за шпанскиот клуб Интер Мувистар, а титулата најдобар футсал играч во светот ја освоил во 2010 и во последните 4 години, 2014-17. Уживајте во мајсториите на волшебникот.

Сподели на Facebook
пати видено