Што направија фудбалерите на Велс, откако навивачите почнаа да ја пеат химната, на мечот против Австрија?

Како да ги потсетија дека играат за својата земја и дека треба да дадат сѐ од...

Смешен автогол во ракомет

Важно противничките играчи не ја фатија топката...

Ова може да се случи само во женски фудбал!

Една од фудбалерките од мерак што имаа среќа и не примија гол, ги заборави основните правила на фудбалот...

Вака се игра дебитантскиот меч за новиот клуб!

Ова е првиот настап на португалскиот интернационалец Брума во дресот на германскиот...

Турскиот полицаец се замуабети на телефон за време на фудбалскиот натпревар

Полицаецот на еден меч од првенството на Турција заборави каде е и што...

Кога судијата навива за Барселона

Веројатно ставил и некоја пара во кладилница...

Стара снимка од првиот посериозен скејтбординг трик на легендата Родни Мален

Родни Мален е највлијателниот скејтер во историјата на спортот, измислувајќи бројни трикови. Тој сега има 51 година и е успешен бизнисмен, иноватор и јавен...

Смешен автогол на почетокот на мечот од Купот на Естонија

Во 1/16 финалето од Купот на Естонија се сретнаа екипите на Ливадија и Пајде. Фудбалерите на Пајде веднаш почнаа со тактичко надмудрување :). Смешно е што фудбалерите на Ливадија не...

Кога на противникот ќе му се измести рамото, среде тепачка

Спортски потег на...

Ужасна грешка на судијата на женска ММА тепачка! ЖЕСТОКО!

Тренерот на девојката мораше да скокне во рингот за да ѝ го спаси животот на девојката, откако судијата не препозна дека таа е во...

Иако на ТВ не видовме, сепак најголемиот фан со „Кики Роналдо“ на градите истрча на теренот на Супер Купот

По последниот свиреж на судијата, гледачот успеа да му помогне на обезбедувањето, но многу брзо беше совладан. Фото:...

Кога цел стадион ќе се симне на теренот за да учествува во масовната тепачка

Највпечатливиот момент од финалето на турскиот куп меѓу клубовите Бешикташ и...

Колку пари стојат зад вечерашниот УЕФА Супер Куп Скопје 2017?

Еуфоријата за вечерашниот УЕФА Супер Куп расте. Најпознатите тимови во светот вечерва ќе бидат гости на македонскиот терен. Но кој тим ја носи титулата „највреден фудбалски тим во 2017“? Очигледно...

39-годишниот Дидие Дрогба не им се дава на годините! Погледнете го овој проектил од слободен удар!

Загревање за вечерашниот спектакл во...

Жозе Мурињо ја подгрева атмосферата со изјавите: „Му дадов повеќе на Реал Мадрид од кој било друг клуб“

Главниот човек на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ќе се соочи со поранешниот тим, вечерва на УЕФА Супер Купот во Скопје. Португалскиот шеф го презеде Бернабе во 2010 година, пред да...

Белоруски голман постигна одличен гол од својот шеснаесетник

Голманот на фудбалскиот клуб ФК „Крумкачи“ Евгениј Костјукевич постигна гол против ФК „Витебск“ со удар од својот шеснаесетник. Ова се случи во 55-та минута од натпреварот од 16-тото коло од...

Ударот со кој германскиот голфер Марсел Сием доби Порше

Најјако е што топчето не ја ни допре земјата. Porsche Panamera што го доби голферот чини 170.000...

„Злобно рагби“ е најопасниот спорт на планетата, кој што се игра со векови

Спортот е комбинација на рагби и ММА тепачки. Спортот се игра во Фиренца, Италија, со векови, а традицијата продолжува до ден денес. Освен да го тепате играчот со топката, дозволено...

Сонот на секој навивач на женски фудбал

Моментот кога атрактивна шведска фудбалерка Жозефин Оквист прифати да си го менува дресот со германскиот...

Судијата му го спаси животот на фудбалерот после опасната незгода на натпревар од Аргентинското првенство

Херој на натпреварот меѓу „Сан Мигел“ и „Дефенсорес Унидос“, беше главниот судија Јаел Фалкон. Откако двајца фудбалери несреќно си ги удрија главите, едниот си го голтна јазикот и почна да...

Пред неколку дена Крис Мелинг ја одигра најневеројатната партија билјард на сите времиња

На Светското првенство 2017, британскиот професионален играч на билјард Крис Мелинг играше против финскиот професионалец Мика Имонен. Гледајте и уживајте во...

Светско првенство во брканица?!

Кој би помислил дека омилената детска игра ќе се претвори во спорт и тоа многу интересен за гледање. На светското првенство во Лондон, главно се пријавија паркур и фриран акробати....

Зошто не треба да се пуштаат дронови на стадион?

Затоа што натпреварот може да биде досаден, па ова да стане главна атракција за гледачите. Снимката е од финалето на аргентинскиот турнир „Торнео...

Новиот фудбалер на Реал Мадрид ги покажа своите квалитети на презентацијата пред новинарите и публиката

За Тео Хернандез Реал платил 30 милиони евра, па ред е талентот да покаже и како се снаоѓа со топката. И јас можам вака...

Како изгледа таинствениот свет на јапонските елитни сумо борачи?

Ова е таинствениот свет на јапонското елитно сумо борење каде што борачите јадат 8.000 калории на ден и носат маски за кислород додека спијат. Неверојатни фотографии се појавија од внатрешноста...

Генијална идеја: Пристаниште за сурфери

Вака сурфањето изгледа многу полесно за учење. Ќе кикснеш првите 200 пати и ќе научиш...

100 различни фудбалски дриблања

Британските фристајл фудбалери, дуото „F2Freestylers“ ќе ви покаже 100 начини како да го надмудрите одбранбениот фудбалер. Отсекогаш сум се чудел како и зошто овие вешти техничари не играат за некој...

Британскиот шампион во бокс со голи раце ПРОТИВ професионален боксер

Бокс меч кој ќе остане запишан во историјата. Непобедениот шампион во бокс со голи раце ги предизвикал сите најголеми боксерски имиња како Мајк Тајсон, Ленокс Луис и слично и сите...

Одбојката на плажа е многу интересен спорт за гледање

Сезоната на одбојка на плажа е во полн ек, а ние, како и секоја година, ви ги пренесуваме највпечатливите моменти...

5 неверојатни приказни за хероите од Летните олимписки игри

Олимпијадата е врвот на кариерата на повеќето спортисти, па затоа секој кој ќе успее да стигне до таму мора да е прилично посебна личност. Меѓу медалите, радоста и оваците има...

+