Колку убаво може да биде летото (29 слики)

Продолжуваме со загревањето за летото 2019 😉

Како треба да изгледа една кошаркарска пауза меѓу двете полувремиња? Овие 9 прекрасни Русинки ќе ви покажат!

Заборавете на сите американски навивачки групи што до сега сте ги виделе, зошто ова е едно ниво погоре. Ваков танц не се гледа ниту во најелитниот стриптиз клуб во светот.

Погледнете какви бикини ќе се носат ова лето и нема да ви се чека да дојде!

Традиционално, понеделничко Мотика будење!

Двете другарки се занесоа во играта на механичкиот бик

Тој што го управува бикот ја има најдобрата работа на светот, а сите знаеме што му е целта да направи :).

Згодната „Барбика“ која во приватниот живот е професионален војник на американската морнарица

Риена Конер (26) ѝ се приклучила на американската морнарица на возраст од 18 години, но не станала позната по своите воени подвизи, туку по своите „жешки“ фотографии на социјалните мрежи во и без униформа. Благодарение на својот изглед, американската маринка, сега има своја армија следбеници на интернет. Уживајте во изборот од нејзините фотографии.

Девојки се фалат со новите парчиња долната облека на социјалните мрежи

Штом ќе се вратиш дома од продавница, ред е да се пофалиш и на социјалните мрежи. Која е најмногу за фалење, оценете вие.

Девојката доби совршена, „спонтана“ фотографија на која се гледа како нејзиниот зaдник се забавува на панаѓурот

Најдобрата другарка е секогаш тука да помогне :).

6 опасно добри девојки, тверкаат за да ви го разубават тмурниот викенд

После вакво видео, сфаќаш дека светот е убаво место за живеење и неколку облаци не можат да го сменат тој факт :).

Марија се вози во бесен автомобил, но нема гајле затоа што има добри воздушни перничиња

Русинката Марија Дорошина сега живее во Америка и е популарен фитнес модел. Голем број „спортски ентузијасти“ ги следат нејзините профили на социјалните мрежи.

Африканката ќе ви покаже природен рецепт со кој ѝ пораснале градите до завидна големина

Интересниот дел за оние кои не планираат да го прават рецептот започнува на 8:45.

Опасно добра кошаркарка ќе ви покаже неколку трикови со нејзините топки

Истовремено ракува со две топки, кои одвај ги забележувате затоа што има поинтересни работи за гледање.

Би купиле ли месо од улична месара во Тајланд? А ако ви го продаде ваква месарка?

Пред да купувате, погледнете убаво и проверете дали квалитетот е навистина добар! Мене ми изгледа топ :).

„Шелфи белфи“ е името на позата која ќе биде хит на инстаграм ова лето! Нам ни се допаѓа, а вам? (15 слики)

Девојката седи свртена со грб како на полица (анг. shelf), од каде доаѓа името на позата, а главните Инстаграм ѕвезди веќе објавија свои „шелфи белфи“ фотографии.

Девојката нема гајле од паѓање, затоа што вози точак со две огромни воздушни перничиња

Интересно е што стомакот ѝ е речиси рамен, што значи дека не можете половина вина да му ја префрлите на салото.

Клаудија и Дејзи се за Милан, а вие?

Моделите Клаудија Романи и Дејзи Џеј направија специјална фото-сесија на плажа во Мајами, за да им го кренат моралот на фудбалерите на Милан, откако загубија од Торино со 2:0. Гарант некоја од нив фрлила око на некој од фудбалерите :).  

Магијата на хеланките (35 слики)

Од машка гледна точка, хеланките се најдобрата женска облека :).

Елина Митрофанова со прави ја носи титулата „најубава руска хокеарка“ (13 слики)

Хокејот е прилично машки спорт, поради честите жестоки дуели, па од таму се очекува и девојките кои се занимаваат со хокеј да бидат помажествени, но не мора да значи. Елина е доказ дека жените имаат сила да бидат што сакаат и да постигнат врвни резултати во секоја област.

Дали би излегле со 31-годишната Американка Линди Нунциато?

На почеток само да ги разјасниме дилемите дека тие не растат природно… Еве ви уште информации 🙂

Кога на девојките им е досадно на работа (40 слики)

Изледа колегите не знаат како да ги забавуваат 🙂

Сеирџиите ја натераа девојката која се прослави на Инстаграм заради својот зaдник, да повика пластичен хирург за да потврди дека истиот е 100% вистински!

Испровоцирана од критиките дека нејзиниот зaдник мора да е хируршко ремек-дело, манекенката реши да го докаже спротивното!
19-годишната Дејзи Кич има 875.000 следачи на Инстаграм, а повеќето од нив ја следат бидејќи се импресионирани од нејзината совршена фигура, и пред сè, хипнотизирани од нејзиниот заоблен задник.

Бидејќи е викенд, за денес добивате двојна порција женска убавина: Холанѓанката Џоан Ван Дер Херик (18 слики)

Анорексичниот свет на модата девојките како Џоан ги смета за предебели, но нивните илјадници фанови на интернет не мислат така. Токму тоа им дава мотивација и самодоверба да се гордеат со она што го имаат.

Девојки се фалат со новите парчиња долната облека на социјалните мрежи

Штом ќе се вратиш дома од продавница, ред е да се пофалиш и на социјалните мрежи. Која е најмногу за фалење, оценете вие.

Девојката знае како да ви наточи бензин и никогаш да не го заборавите тоа

Особено па ако ѝ ја погодите песната и ако забележи дека ја снимате…

Плавушата сака да го отвори прозорецот, но механизмот е премногу сложен за нејзината интелигенција

На крај го реши на свој начин :).

Моника Бертини – најжешката италијанска новинарка (20 слики)

Оваа атрактивна девојка е Моника Бертини и таа со право ја носи титулата најжешка новинарка во Италија. Моника работи на SportMediaset, каде што известува за натпреварите од италијанскиот фудбалски шампионат. Гледаноста на фудбалските емисии расте, кога настаните на натпреварите се коментираат од ваква новинарка.

Магијата на хеланките (71 слика)

Од машка гледна точка, хеланките се најдобрата женска облека :).

37-годишната Бразилка, Ана Брага, во костим на зајаче инспириран од празниците, ја доби задачата да ве разбуди овој понеделник

Традиционално понеделничко Мотика будење!

Запознајте ја Еда Марбери, која ги учи жените да си ги сакаат телата преку танцување на шипка

Еда Марбери отсекогаш била „полничка“ и пред 5 години решила целосно да си го смени животот. Таа никогаш претходно не вежбала и едниствената работа која сакала да ја научи е да танцува на шипка.

Е вака се снима спот!

Песната и да не е многу добра, добро ќе помине кај публиката, особено кај машкиот пол.

Колку убаво може да биде летото (46 слики)

Продолжуваме со загревањето за летото 2019 😉

+