3 пијани девојки со Ауди А4 бегаат од полицијата во живо на Фејсбук (Гледајте до крај!)

Трите Русинки од градот Уфа бегството го извршија во 6 часот наутро, а крајот беше особено спектакуларен, затоа што наидоа на човек со Лада кој одел на...

Мала кола лесно се паркирала, како па да не!

Прашањето е како успеала да го положи практичниот возачки испит, особено делот со паралелно...

Изум на месецот: Автомобил што може да се „паркира“ на ѕидот!?

Компанија од Естонија претстави автомобил кој изгледа ретро и ќе ги изненади дури и искусните возачи. Запознајте го „Нобе 100“ – автомобилот што можете да го „закачите“ на ѕидот. Можеби...

Разговорот на мобилен телефон на мотор не водеше никаде

Да разговарате на мобилен телефон додека возите е лоша идеја, а ако превозното средство е мотор и се наоѓате во сообраќаен метеж, тоа е екстремно лоша...

Во меѓувреме во Русија наврна многу дожд, а Русите се справуваат со поплавите на свој оригинален начин

Еден турка, а останатите се грижат за водата што ќе влезе во Ладата...

Паметен човек со моторче му избега на полицискиот автомобил со 20 на час

Ако се обидуваш со сила, нема да успееш да им избегаш, а мозокот им е слаба страна, па човекот лесно се спаси...

Нервозниот возач нагло закочи пред булдожерот, за да му одржи лекција

Понекогаш, пред да преземете акција, треба да се погледнете во огледало, да размислите за големината и за можните последици по вашето...

Мајсторот од 2 тенка направил тенк-лимузина и сега го изнајмува за матурски, свадби, па дури и за погреби

Ова неверојатното возило е дизајнирано од Ник Мед, сопственик на компанијата во Нортхемптоншир, Велика Британија, која им нуди возење со тенкови на...

Дури и со еден круг повеќе од другите, Макс Верстапен успеаа да победи на F1 трката во Германија

Ова е видото од „дополнителниот“ круг кој го направи Верстапен поради лизгавата патека, но изгледа условите на патеката беа потешки за другите отколку за него, штом успеа да...

Со спортски мотор на работа, ама овој е ептен спортски!

Од што е толку спортски, за 1 година во нозете ќе се направиш како Јусеин Болт...

Искусен камионџија го прави предизвикот за отвирање шише вода

Кој некогаш имал шанса да седне во огромен камион во приколка, знае колку е тешко да се биде волку...

Преморениот возач колабираше на патот и се исклучи малку да одмори (Гледајте со звук!)

По кратко време пак се вклучи и продолжи да вози...

Жената возач направи смешна сообраќајка обидувајќи се да сврти полукружно

Се возбуди кутрата затоа што правеше нешто непрописно и не знаеше како да...

Камионџијата мааалку порано ја фати кривината

Прашање е дали возачот на автомобилот можеше нешто да направи за да се спаси од...

Мостот е висок 3 метри, а автобусот 3 и нешто, но возачот е упорен

Да погледнеме како се реши оваа безизлезна ситуација во која се нашол градскиот...

Возењето мотор на едно тркало ноќно време не е препорачливо, затоа што задното светло не ви се гелда!

Бразилскиот моторџија ја научи лекцијата и никогаш повеќе нема да му се случи ова, ако воопшто е способен да...

Не можел да си купи Ферари, па си направил со свои раце, но толку добро што ретко кој може да препознае дека не е оригинал

Приказната за автомобилот од соништата на Сергеј од белоруското село Береза започнала со еден стар 2.5-литарски V6 мотор од Форд Кугар Спорт Купе, кој не сакал да го фрли. Автомобилот...

Авторот на видеото со Ферарито под камионот (100 милиони прегледи за 3 дена), призна дека било монтажа, а еве како ја направил

Авторот е професионален видео монтажер и објави друго видео, во кое објаснува што и како всушност направил, со многу часови напорна...

Жестоко: Што ќе се случи со автомобилот при верижен судир, ако го удри камион со брзина од 43 км/час?

Се разбира, ова е само тест за да се покаже опасноста и нема жртви, но судејќи според последиците, во реални ситуации патниците на автомобилот би немале никаква шанса да преживеат....

Бразилски херој му го спасува животот на возач во запален камион, додека другите возачи гледаа од страна

Несреќникот беше заглавен откако неговиот камион се превртел и почнал да гори. За среќа, во тој момент на патот се најде еден херој, кој го ризикуваше својот живот за да...

Еве зошто е паметно да носиш кацига кога се враќаш од работа со моторот во сообраќајниот метеж!

Затоа што и другите возачи се враќаат од работа и обично се многу нервозни...

Вака ќе изгледа новото Бентли, 100% електрично, луксузно и како да излегло од некој научнофантастичен филм

Ова е Бентли „EXP 100 GT“, концептот кој го претстави компанијата како своја визија за правецот во кој ќе се движат во иднина. Тесла ќе треба сериозно да поработи пред...

Го забележаа царот како ја гази старата Лада со 180 на час, па го натераа да им покаже што има под хаубата

А Ладата изгледа била на „пресадување органи“...

Моторџијата си носи 3 живи јајца уште од Велигден, само за вакви возачи… Но возачот е позабеган отколку што изгледа!

Моторџијата го погоди со две јајца и си замина, а овој почна да го вика да се врати затоа што во рацете има изненадување за него. И најчудно од се...

Возачот на Мерцедес паркирал на средина и зафатил 2 паркинг места, па двајцата возачи на Џипови решија да му одржат лекција

Кутриот мислеше дека си го решил проблемот само ако влезе преку багажникот, а не очекуваше дека го снимаат и цел свет ќе му се...

Нестрпливиот инаетчија со BMW реши да оди прв иако не му даваат предност, па што сака нека биде

Кармата само седи и чека вакви луѓе, за веднаш да им го возврати...

Камионџијата се обидува да натовари многу тежок контејнер

Камионот си има механизам за товарење контејнери, но некој претерал со...

Жената возач не го разбира десното правило

Правилото е просто, но таа мислеше ќе забрза и ќе излезе како победник од...

Нестрпливиот камионџија знае како да не ја разочара публиката што се собрала да го гледа неговиот маневар

Камионот е натоварен до максимум, удолницата по која сака да се спушти – многу опасна, а кривината лошо ја...

Првото седнување зад воланот на тинејџерката е момент кој мора да се сними! Дури и кога нема што да тргне наопаку, ќе тргне!

Неверојатно е како девојката возеше со 2 на час и пак успеа да направи катастрофа...

+