Возачот и така и така ќе плати казна за брзо возење, барем ѝ покажа на камерата со кого си фатила работа

Полицајците ги поставуваат ваквите мобилни камери со радари и казните ви стигнуваат на домашна...

Тесла Модел 3 постави нов рекорд на стандардниот тест за автомобилски несреќи Euro NCAP (фото + видео)

Електричниот автомобил Тесла Модел 3 неодамна влезе на европскиот пазар, и веќе успеа да го помине тестот за несреќи според Euro NCAP стандардот, покажајќи навистина импресивни резултати. Модел 3 освои...

Возачот на Поршето е вистински љубител на автомобили и добро знае каква моќна машина вози

Делови од секундата беа во прашање, а дискутабилно е дали со друг автомобил можеше да се изреагира...

Мало маже во голем спортски автомобил

Единствено прстите на рацете му беа долги...

Како со стариот Голф повторно да бидеш во центарот на вниманието?

Ако човекот си е роден за чалам, ќе смисли нешто и пак ќе успее да биде во центарот на...

Човекот дошол со приколката да си однесе дома 6 кубици песок

Наместо булдожеристот да му објасни дека приколката не му собира толку песок, тој реши да му покаже, за да си знае за друг пат...

Некој заборавил да ја крене рачната кочница на најлошото можно место

Обратете внимание што се случува во втор план на...

Овој иновативен холандски соларен автомобил со едно полнење поминува 1200 км и сам си наоѓа сончево место за да си ја наполни батеријата

Тесла од ден на ден добива се посериозна конкуренција. Ова решение е прилично генијално, само да се надеваме дека ќе успеат да започнат со сериско...

Камионџијата едноставно немаше како да ја види најсреќната моторџика на светот

После ваква несреќа ни влакно да не ти фали на главата тебе, а моторчето да ти нема ни гребнатинка, значи мора веднаш да отидеш да играш...

Снимка од полициски автомобил: Пијан возач вози во обратна насока на булеварот и ја направи најлошата можна грешка

Чекајте да дојде моментот… Цар...

Заборавената госпоѓа се намачи со полнењето бензин на бензинска

Прво заборави дека полни бензин, па ѝ текна, но заборави нешто...

Индискиот моторџија нема кочници, но има свој стил на паркирање

Затоа што кочниците се за аматери...

Сопственикот нa бесен и многу добро зачуван олд-тајмер, реши да се исчалами со горење гуми на шоуто

Требало малку да ја повежба техниката на пунтото дома, за случајно да не се изрезили...

Бизарна несреќа со мотор на раскрсница, во која најмногу настрада една жена, ни крива ни должна

Понекогаш во сообраќајот дури и ништо да не правиш, животот може да ти виси на конец, како што беше случај со госпоѓата која поминуваше на пешачки премин на...

Ограбувач од старата школа, против возило од новата генерација

Ограбувачот прв пат во животот гледа стакло коешто не се крши со...

Овој автомобил од 1950-тите бил направен специјално за дамите и ги исполнувал сите женски „потреби“

Сè е меко и кружно со удобни розова седишта, има многу додатоци кои очигледно мора да бидат розови. Звучи како сон на мало девојче, нели? Па, во овој случај, сè...

Едноставен и многу ефикасен начин како да се справиш со тепач на улица

Тепачот застана и излезе од автомобилот за да му го дотера умот на другиот возач, но овој испадна...

Новото продолжение од филмот „Брзи и бесни“ не изгледа толку импресивно

Пак се брзи и пак се бесни, само им фалат малку специјални холивудски ефекти...

Мајсторот си направил клима уред во стариот автомобил, за вистински мажи

Има ли подобро ладење од...

Фраерот сака да се покаже како опасен возач, но за жал гледањето на сите делови на „Брзи и бесни“ не му помогна

На улична трка во Калифорнија, САД, сивиот автомобил, Corvette и црниот Jeep се спремаат да ја започнат трката. Со загреани мотори и желба за победа, автомобилите тргнуваат на дадениот знак,...

Многу јако Ферари, па да го видиме и газдата што го вози

Видеото е снимено од страна на туристи во Либан. Името „Либан“ потекнува од семитскиот збор lbn, што значи „бело“, а однесувањето на таткото ќе ви објасни зошто...

Возачот со џипот малку задоцнил, но знае како да го фати ферибродот

Велат кога се мора, не е тешко, но не е лошо понекогаш да се вклучи и...

Малиот моторџија е подготвен за стартот на трката

Им даде на аматерите малку предност, за да му биде интересна трката...

Дедо со пикап направи тотален хаос на улиците на Лос Анџелес

По инцидентот, дедото тврдел дека имал проблеми со здравјето, но ова личеше како да му пукна филм и намерно да го...

Русин снима интересна работа на паркинг во Норвешка: Какви автомобили возат Скандинавците?

Свеста на луѓето во скандинавските земји отсекогаш била на едно повисоко ниво, што значи дека возењето електични автомобили со цел да се заштити животната средина и не е така...

Како се менуваат брзини на камион со 18 брзински менувач?

Во основа се 5+1 позиција на менувачот, едната е за рикверц, но како стигнуваш до 18 мора да ви покаже професионалец. Вистинското прашање кое се наметнува е како возачот знае...

Тракторот со запалената слама како да е опседнат со духови

Превод на муабетот меѓу селаните: Алилида буда дабибу бабдибада бидалу лабидал бабада лубуду ибидиб дабибу бабдибада бидалу лабидал...

Возачот на автомобилот мрази велосипедисти и знае како да им го загорчи денот

Џабе се мачеле цела недела вртејќи на велосипедите во потрага по здравје, кога тој им ги уништи белите дробови со еден...

Нова видео игра во која ќе уживаат сопствениците на електрични автомобили Тесла, а богами и нивните деца

Играта е наменета за на возачите да не им биде досадно додека чекаат на семафор, но и на досадните патувања со вклучен автопилот. Наредниот предизвик на сопствениците на паметни Тесла...

На автобусот му откажале кочниците на удолница, па возачот се спаси, а на патниците како им било пишано така

Капетанот последен го напушта бродот, но човеков не е никаков капетан, туку обичен возач на автобус, кој смета дека тоа правило не важи за...

+