Ролс Ројс Фантом го има најлудиот систем на камери кои му помагаат на возачот да паркира полесно

Неверојатно е како успеале да направат камерата да покажува 360 степени околу возилото, како да лебди во...

Мажот ѝ остави на жената да се паркира, а тој ѝ кажува како

Мене ова ми личи намерно и смислено од страна на мажот, не знам за вас...

Реката го однела мостот на Хималаите, па жителите си најдоа привремено решение

Во сурови услови за живеење како што се Хималаите, мора да си многу снаодлив за да...

Нареден пат кога ќе полните бензин, гледајте внимателно дали бензинската ви продава невидлив бензин!

Бензинските имаат многу начини да ги крадат муштериите, затоа што никој не знае колку точно бензин има во резервоарот, колку точно му ставиле и додека се точи, дали тече обичен...

На камионот му откажаа кочниците додека стоеше на угорница, но камионџијата се снајде како вистински професионалец

Позади камионот имаше цела колона автомобили, а целта беше штетата да се сведе на...

Јапонскиот гигант NEC успешно го тестираше својот нов летачки автомобил на принцип на дрон, кој ќе започне да се продава сериски во 2023

Визијата на компанијата NEC која има над 100.000 вработени, а постои цели 120 години, е во 2030 година ваквите возила да го заменат јавниот превоз на патници. Да погледнеме како...

Чаламот е опасна работа, ама навистина опасна! (Гледајте до крај!)

Моторџијата се чаламеше на автопатот со својата вештина да прави акробации на моторот кој сам си го знае...

Возач со камера во возилото следи многу пијан возач на патот

Уредно се јави и го пријави и цело време соработуваше со полицијата, но пијаниот има нескротлив...

Индиски камион заглавен на планински пат на работ на провалија

Шоферот избегал на време и се обидува со мобилниот телефон да пронајде...

Булдожеристот го зафркава багеристот на градилиштето

Багеристот рааботи два ката под земја, па булдожеристот смисли брутална финта како да му го „разубави“ денот на...

На возачот од Хонг Конг му пукна филмот откако веќе 5-ти ден по ред градот е блокиран од демонстранти

Прво се обидел да ги убеди да го пуштат, па откако не успеал, реши да го направи тоа на потешкиот начин, односно да се обиде со сила да им ја...

Кога сте тргнале на одмор и релаксација, а морате да чекате со часови на граница

Наместо да се нервирате на патот кон забавата и убаво поминатото време, попаметно ви е забавата да ја донесете овде и да си поминете незаборавни...

Видео од експлозијата која вчера уништи 2 камиони во битолската населба „Буковски мост“

Сѐ уште не се знае дали се работи за подметнат пожар или за несреќен случај. Изгорените камиони биле...

Луди кинески моторџии претекнуваат автомобили на автопат на едно тркало

При толку голема брзина, дури и најмала грешка би била...

Руски фраер со Мерцедес „Гелендаген“ од 150.000 евра на улиците на Нижни Новгород

Мерцедес G-Class чини едно чудо пари, но ако ги немате, можете да си го надградите и точакот и пак да бидете во центарот на...

Ти треба ли помош за истовар? Не, не, сам ќе средам!

Чиста физика! Само едното тркало треба малку да се поткрене и проблемот е решен дури да...

Моторџија скротува збеснат мотор на саботната трка во Брно, Чешка

Стивен Одендал го направи потегот на сезоната во мото-трките, со овој потег на трката во Брно,...

Во меѓувреме на автопатот 666

Знае ли некој да објасни како може да се случи нешто...

Зошто моторот не пали?

Мајсторот е тука да отстрани секаков...

Погледнете ја реакцијата на камионџијата, кој заборавил да ја крене рачната и виде дека камионот тргна право кон автомобилите

Поука: Никогаш не се откажувајте, колку и да ви изгледа безнадежна...

Камионот сакаше да помине без да плати патарина, па кармата замеша прсти

Изгледа камионџијата гледаше во рампата што ја свитка, а не му текна дека од другата страна може да се случи многу поголема...

Среќа што автомобилот има влечна сила на предните тркала, па царот може да си пренесе штици колку сака

Од далеку се познава кој имал 5-ка по физика во 8-мо одделене...

Екстремно брза брканица со полицијата по улиците на Санкт Петербург

Возачот на жолтиот Голф многу гледал холивудски филмови, а очигледно и многу играл ГТА. Пред неколку дена го видовме само крајот на видеото, кој беше голем срам за...

Госпоѓата со скапиот спортски автомобил удира шамари и има летачки шешир

Видеото е снимено во Кина, а Кинезите не толерираат многу шмизли што мислат дека се им е...

Возачот имаше мала незгода и тоа баш пред полицијата, кога сакаше да се направи трезен

Барем нема потреба да го тераат да...

На моторчето му се расипало светлото, но со ваква батериска ламба, дури и Стиви Вондер може да го најде патот

Погледнете колку свети чудото....

Полицаец запира бизнисмен со BMW кој возел пребрзо затоа што имал многу важна презентација

Причината за пребрзото возење била тоа што човекот не знаел сам да си ја врзе вратоврската, па побрзал да помине од кај другарот. Другарот не бил дома, па човекот решил...

Руски возач решава проблем со пешак кој се влечка на пешачкиот премин

Возачот е малку нестрплив, а пешакот си ги знае своите права. Го решија недоразбирањето дури да...

Трпението попушта кога чекаш премногу долго во сообраќајот

Но убаво е да си ги знаеш и можностите. Да не мислиш дека возиш џип, кога возиш...

Директен судир на двајца моторџии ретко се гледа

Инцидентот се случи на автопат во Мексико, а причината беше затоа што едниот моторџија возееш во спротивна насока на автопатот, а другиот не очекуваше такво нешто и се збуни, не...

+