Генијалецот си направил многу јака видео игра измешана со реалноста

Како да си се смалил како во книгата Алиса во земјата на чудата. Браво за идејата и за...

Ало 192, сакам да пријавам сообраќајна несреќа!

Каде врне, па уште и ноќе, па уште и лизгав телефон, па уште и возачот разговара на...

Моторџијата прави опасен трик на едно тркало за да тестира дали кацигата му е поцврста од асфалтот

Моторџијата прави опасен трик на едно тркало за да тестира дали кацигата му е поцврста од асфалтот

Тежок е фраерскиот живот на две...

Американско селско рели е новиот екстремен спорт без правила

Ретко кое возило може да ја извози патеката по втор пат, а на возачот не му фали ни влакно од...

Возењето без патики е многу опасно!

Необична сообраќајка во која парче на остана од автомобилот, а реакцијата на возачот е многу...

Идиот со Ферари се изнервира па реши да му ги тестира сопирачките на камионот

Камионот престигна друг камион сосема правилно, но заради големината на камионот тој возеше по левата ледна 20-тина секунди. Во тоа време наишол господинот со Ferrari 599 GTB (F141) и не...

Автомеханичарски предизвик: Да запалиш мотор на Ирачки тенк 69-II (T54) кој не бил пален цели 28 години

Тенкот бил користен во Првата Голфска војна во Саудиска Арабија во 1991 година и од тогаш стоел во склад во Велика...

Со велосипед на едно тркало, низ сообраќајниот метеж

Ајде експерти да го слушнеме вашето мислење за тоа дали возачот намерно го удри...

Единствениот момент кога полицијата всушност дојде на време, НО…

Пристигна на време, но не сфати на време што се случува...

Возачот на теренско возило Тојота не се плаши од никаков предизвик

А треба… Во некои ситуации не е лошо да се користи и здравиот...

Пијаниот руски возач на брзина смисли како да се спаси од казна: Нема возачка, нема казна!

Ваква идеја може да ви дојде само со доволна доза на водка во...

Паметен дисплеј во автомобил, кој различно се гледа од возачкото и од совозачкото место

Важно е на возачот да не му се одвлекува вниманието, па тој може само да слуша, а останатите патници може и да...

Кога ќе му кажеш „ДА“ на камионџија, не очекувај сватовите да дојдат со лимузина

Наместо си лимузина или со некој скап автомобил, оваа невеста ја зедоа со камиони, се...

Возачот застанал среде пешачки премин, па пешакот му одржа смешна лекција

Добра идеја му дојде да му покаже на возачот каде всушност стои...

Уникатен Бугати стана најскапиот нов автомобил некогаш продаден, откако беше „грабнат“ од таен купувач за 18,7 милиони долари

Анонимен маж си го купил уникатното Бугати La Voiture Noire за САМО 18,7 милиони долари. Автомобилот допрва треба да го направи своето јавно деби во САД. Суперавтомобилот ќе се појави...

Господ не остава недовршена работа (црн хумор)

Како на човекот со патерицата да не му било доволно, па мораше да му го направи и...

Сватовите возат по двете ленти на патот, па си направија проблем со камионџијата

Изгледа и камионџијата не очкувал дека ќе треба нагло да кочи, па не ја ни намалил брзината. Инерцијата си го направи...

Земјоделецот си купил „ганц“ нов трактор, па реши да го отстрани изметот од кравите од дворот

Не знае баш како да го користи, но снаодлив е, а и физиката му оди од...

Реакцијата на синот на еден индиски богаташ, кога за роденден доби ново BMW, а тој сакал Јагуар

Бидејќи, како што рекол „животот му се распаѓал“, тој реши да го фрли BMW-то во реката. Ова е видеото од настанот. Таткото потоа мораше да организира спасувачка...

На жената возач ѝ се стемнило и никако да ѝ се раздени

Или до толку не сфаќа што се случило или едноставно е голем инает, па решила да се потпира само на својата...

Тесла автомобил екслодира на улица во Москва

Ова е силен шамар и за Илон Маск и за сите оние кои 100% ѝ веруваа на технологијата на...

Ако имате проблеми со паркирањето, тогаш овој изум што се монтира на автомобилот е само за вас!

Како до сега ниту еден од производителите на автомобили не се сетил на ваков начин да го искористи резервното тркало на...

Моторџијата не очекуваше дека некој будала направил ѕитче од туку среде патот… дури ни во Русија!

А баш во тој момент му текна да се чалами и го нагази до...

Дедото побрза да го фати автобусот, па за влакно ѝ избега на смртта

Ситуацијата беше таква што не знаеше на што попрво да мисли, дали да му мафта на шоферот да го почека, дали да гледа да не има некој залетан камион од...

Агресивно претекнување со елементи на чаламење на искршен селски пат, НЕ Е добра идеја!

Каде што има селски патишта, има многу селани и по некој сељак како овој. Но многу брзо зажали за своето...

Крадење автомобил за помалку од 1 минута

Стариот најнормално си ја отвори вратата од дворот, без да претпостави дека крадецот токму тој момент го...

Поефикасен начин за спречување на пребрзото возење од ова нема!

Имало и паметни полицајци. Кој го смислил ова дефинитивно не му била целта да ги казни возачите, туку да спречи...

Опасна несреќа при паркирање во катна гаража

Ова е причината зошто многу луѓе не ги сакаат катните гаражи како што ги сакаше Грујо...

Моторџијата и жената возач се скараа на патот како две јатрви (Гледајте до крај!)

Жената изгледа е поискусна во карањето со мажи отколку во возењето автомобил...

Авантурист во инвалидска количка беснее на автопат

Си нашол финта како да патува многу километри без да плати ниту денар. Само количката треба да го издржи оптеретувањето, да не му...

+