Возачот подзастана на страна да си ја поправи колата на брзина

На хаубата ѝ требаше малку пеглање, затоа што му го блокираше видното...

8 тајни за автомобилите кои ги знаат само искусните возачи

Без разлика дали со години возите автомобил или само што ја добивте вашата возачка дозвола има многу работи кои можеби не ги знаете за вашиот...

Колку им е лесно на крадците да украдат мобилен телефон во денешно време

Порано луѓето биле попаметни па вредните предмети како часовници и паричници си ги врзувале со синџирчиња. Веројатно наскоро сите ќе почнеме да носиме такви модни...

Кој рече дека жените не знаеле да возат?! Погледнете ја девојкава што прави!

Другарката седи до неа, само за удвојување на ефектот на дупките на патот...

Генијалец со мотор со приколка на угорница

Во приколката еден огромен канистер полн со течност, а кутрото моторче на заем душа носи...

Жената возач е спремна на сѐ, само да не ѝ дозволи на другата жена што ја удри да избега од местото на несреќата

Удри и бегај е позната финта кога се работи за сообраќајни прекршоци, но некои возачи се многу упорни да ја истераат правдата до...

Автомобилот пристигна во автопералната

Возачот сакаше да му го исперат и воздушното перниче, па мораше некако да го...

Бес на патот од возач на градски автобус

Обично возачите на автобуси имаат нерви дебели како сајли од секојдневното расправање со секакви луѓе, но сечие трпение си има...

Висок камион поминува низ тесна уличка со дрворед од едната страна

Што може да тргне...

Лудак со Ферари бега од полицијата на неверојатен начин

Е ова е вистински мајстор за...

Какво е чувството да се возиш во луксузниот Кадилак на Доналд Трамп од далечната 1987

Возилото е сега историја, а го осмислувале компанијата Кадилак и Доналд Трамп заедно. Направиле само 2 прототипа и соработката...

На мајката на 4 не ѝ треба караван за да ги пренесе сите деца

Ако цврсто се држат и моторчето ќе заврши работа...

Моторџијата реши да заштеди малку бензин и да оди со автобус

Интересна и неочекувана е реакцијата на возачот на автобусот. Да беше некој друг, ќе го исфрлеше како партал надвор...

Кога возачот брза, нема време да го чека фериботот да дојде

Проблемот е што автомобилите сѐ уште не можат да...

Полицијата откри илегална фабрика за Ламбургини и Ферари во Бразил, каде правеле идентични копии за 50.000 евра

Во светот не се фалсификуваат само скапи часовници, чанти од модни брендови и слики од познати уметници, туку и автомобили. Се разбира не зборуваме за Југо или Лада туку за...

Како жителите на Флорида се борат со летните горештини?

На прв поглед помислувате дека човекот си го пренесува агрегатот на багажникот од автомобилот, но погледнете што си монтирал на...

Како жената-возач ми покажа среден прст додека ме престигнуваше?

Госпоѓата очигледно знае што прави и како да ги казни другите учесници во...

Влечењето Лада Нива со трактор не е баш паметна идеја

Проблемот со тракторот е што нема доволно тежина за да го извлече руското железо, па физиката си го направи...

Да живееш во село и да си купиш црвен мотор е прилично лош избор

Моторџијата ќе ви покаже и зошто црвената боја е лош...

Тежок е фраерскиот живот: Новите гуми се многу фраерски, но уште повеќе непрактични

Не можеше да си излезе ни од гаражата, а камо ли да се чалами низ...

Италијанскиот паркинг личи како гробишта за автомобили, после бурата

Делови од Италија претходните неколку дена исто така ги снајде бизарно невреме, слично како во Преспа и во Грција. За големината на врнежите доволно говори оваа снимка од една...

Мало потчукнување во сообраќајот, може да направи големи проблеми

Понекогаш колку и да внимаваш во сообраќајот, ќе се најде некој невнимателен возач од другата страна и животот ќе ти го доведе во опасност. Затоа, дури и во град, секогаш...

Едно полициско возило го брка, а друго му го блокира патот, но за секој проблем има решение!

Полицајците не претпоставија дека криминалецот е толку вешт возач и дека ќе најде начин како да им...

Ако не верувавте дека во Америка пари се собираат на улица, погледнете го ова видео!

Возачите кои возеа на автопатот I-285 во Атланта едноставно не можеле да им поверуваат во нивните очи. Парите биле расфрлани на патот и сите возачи запреле за да си соберат...

Никогаш не паркирај под балконот на дилер на дрога

Ако гледаш дека кај комшијата одат „матни“ типови, тогаш паметно е да се држиш понастрана од него, а не е лошо и автомобилот да го паркираш понастрана, за секој...

Ова е снимка од вградената камера на украден полициски џип. Чекајте да дојде моментот!

Бегство од полиција во полициски автомобил не е баш паметна идеја, без разлика што на криминалците во некои холивудски филмови им...

Инстант карма за чаламот со мотор на семафор

Кога виде дека го снимаат, акциите му се кренаа до небо, за потоа да се тресне од земја, како што е...

Физичар и неговиот син прават Ламборгини со 3Д печатач и функционира исто како што изгледа

Физичар Стерлинг Бакус 3Д печати супер-автомобил со инспирација од Lamborghini Aventador во сопствениот двор. Тој и неговиот син работат на проектот речиси една и пол година. Стерлинг веќе има вложено...

Што значи да го погрешиш трепкачот, наместо десен да вклучиш лев?

Жената возач направи ненамерна грешка, која можеше и многу поскапо да ја...

Тројцата пијани другари со брз спортски автомобил ги предизвикаа полицајците

Работава е фати ме ако можеш :). Веројатно сѐ што треба да направат полицајците е да почекаат, за овие сами да се средат во некое дрво крај...

+