Со неговите неодоливи очиња и носе како копче, ова крзнено топче често го споредуваат со плишано мече, но сепак станува збор за слатко кученце кое сега е стана ѕвезда и има над 60.000 следбеници на Инстаграм. Веселиот 8-месечен Оливер е мешанче од германски Шпиц Клајн и пудлица, потекнувајќи од Осло, Норвешка.

Малото кученце го посвоија Штефен Финстад и Софи Лунд и тие велат дека кога го носат Оливер во рацете луѓето често мислат дека со себе носат плишано мече. Реално не можеме да ги обвиниме, само погледнете колку е сладок малиот Оливер:

Сподели на Facebook
пати видено