Сите ние сакаме да гледаме видеа и фотографии од слатки кученца и мачиња, признајте… Сепак иако сите животни се недоливи, некои од нив се толку уникатни што од љубопитност сакаме да ги следиме како им течат животите.

Кога Ешли Норлиен го посвоила мачорот Компир таа толку не обрнувала внимание на неговиот необичен изглед, но сакала да го фотографира за социјалните мрежи, како што прави нели скоро секој сопственик на милениче. Таа сфатила дека необичните очи на Компир привлекле огромни внимание, па му направила Инстаграм профил. Сега мачорот има 30.000 следбеници и сите го споредуваат со „Мачорот во чизми“ од анимираниот филм Шрек.

Сподели на Facebook
пати видено