Гохан е 13 годишно момче, Колумбиец по потекло, а жител на Валенсија, Шпанија. Тој боледува од една тешка и ретка форма на рак кој ги напаѓа коските. Негова животна желба е да стане професионален фудбалер и да игра за Виљареал. Клубот Виљареал на пријателскиот, хуманитарен натпревар со Селтик му го оствари сонот на момчето и Гохан барем за кратко успеа да се почувствува како вистински професионалец, дури постигна и гол.

Сподели на Facebook
пати видено