Топ 10 детски маски на Струмичкиот карневал 2015

Во склоп на Струмичкиот карневал, секоја година има и еден дел посветен на најмалите. Ова е наш избор од 10 најсимпатични детски маски. Автор на фотографиите е Столе Ангелов, а...

„Гозба“ – прекрасен краток анимиран филм кој штотуку освои Оскар

Филмот раскажува една убава љубовна приказна преку оброците на едно симпатично кученце. Филмот е дело на...

Првите 30 дена живот на моите 2 мали папагалчиња

Првите 30 дена живот на моите 2 мали папагалчиња

Интересен факт: 30 дена раст на папагалите е еквивалентен со 5 годишен раст кај луѓето. Ако не сте љубител на животни, после видеово ќе ги засакате. Приказната започнува со љубовната...

Хуманост на улиците на Скопје: Давање топла облека на питачите и бездомниците

Хуманост на улиците на Скопје: Давање топла облека на питачите и бездомниците

Акција на неколку млади ентузијасти, кои решија да им го разубават денот со чиста, топла облека на оние на коишто најмногу им...

Руски фотограф ја направи најсимпатичната фотосесија со верверички на сите времиња

Талентираниот руски фотограф Вадим Трунов имал блиски средби со верверички и порано, но ова е прв пат да се видат фотографии на кои верверичките си играат или се сликаат помеѓу...

Mигот кога мајката ќе го слушне биењето на срцето на нејзиниот мртов син ќе ве скрши

Речиси дваесет години по смртта на нејзиниот син, Вики Бренон ја има можноста пак да го слушне биењето на срцето на нејзиниот син, но овојпат во телото на Џенифер Лантини,...

Симпатична 3-годишна каратистка го рецитира ученичкиот завет

Шампион е малава! Како само точно ги повторува зборовите на тренерот…...

Кога диџејот ќе ти ја погоди песната

Кога диџејот ќе ти ја погоди песната

Малово клаберче ќе ви покаже како се растура на...

Вака вистинските мажи прават селфи со девојката

Браво за храброста на дечкото, а коментарите за реакцијата на девојката ви ги препуштаме...

Херој на месецот: Влезе во замрзнатата река за да си го спаси кучето

Херој на месецот: Влезе во замрзнатата река за да си го спаси кучето

Веројатно забите уште му се тресат, но не го изневери својот најдобар...

Како цвеќињата ја шират љубовта?

Одлично видео со дрон со камера кој испушта цвеќиња за да ја разгори...

Трогателна приказна за едено девојче кое ја знае вистината за својот татко

Трогателна приказна за едено девојче кое ја знае вистината за својот татко

Мојот татко е најпаметен, најзгоден, најљубезен… тој е мојот Супермен. Тато сака да сум најдобра на училиште, тато е супер, НО ТОЈ...

29 величествени фотографии од човечката раса кои (веројатно) не сте ги виделе

Овие слики ја прикажуваат прекрасната разновидност која ја има во рамките на човечката раса. Слики кои не’ потсетуваат дека живееме во свет во кој заедно живеат и среќата и тагата....

Таткото присилен да бира помеѓу сопругата и новородениот син со Даунов синдром, бидејќи нејзиното семејство „премногу се срамело“ од детето

Рузан Балјан, жената на Семјуел Форест, го родила нејзиното прво дете Лео на 21. јануари во една болница во Ерменија. Но само неколку часа по раѓањето, на таткото на новороденчето...

Мал хуман гест кој ја враќа вербата во човештвото

Бад Калдвел од Фон Ду Лак, Висконсин секојдневно вози до блискиот парк и посетува клупа, кадешто секој ден остава една маргаритка и една паричка, без оглед на тоа какво е...

Бесценетата реакција на мајката кога син и се врати после 2 години патување по светот

Бесценетата реакција на мајката кога син и се врати после 2 години патување по светот

Синот и кажал само на сестра си, а мајката воопшто не очекуваше. Реакцијата не се опишува, туку мора да се...

Беше запоставен и злоставуван со години, но тоа што потоа се случи ќе ви ги насолзи очите

Беше запоставен и злоставуван со години, но тоа што потоа се случи ќе ви ги насолзи очите

Бебето орангутан Бади имал тежок живот пред Меѓународната организација за спасување животни во Индонезија да му притекне на помош. Во текот на првата година од неговиот живот Бади бил чуван...

Верниот и неразделен пријател го теши болното момче

Детето мора да лежи и да одмара, а најдобриот другар не сака да се раздели од него ниту за момент....

И подари на сопругата патување во Лондон на многу оригинален начин

И подари на сопругата патување во Лондон на многу оригинален начин

И купил албум, па дури и со слики од интернет и го наполнил...

„Не плаши се пријателу, јас сум овде да ти го спасам животот“ и рече мачорот на рибата

„Не плаши се пријателу, јас сум овде да ти го спасам животот“ и рече мачорот на рибата

Нема поубаво нешто за мачката од една или две свежи риби кога ќе успее да дофати со шепите. Но изгледа односот мачка-риба е покомплициран отколку што мислиме. Погледнете како мачорот...

Овие деца очигледно мислат дека се животни :)

Децата природно се диви во срцето. Иако тоа може да подразбира ужасно голем напор за да ги држите понастрана од неволји и да исчистите по пустошот кој ви го направиле...

Го најдовме вистинското мало зелено гумено мече „Gummy Bear“

Го најдовме вистинското мало зелено гумено мече „Gummy Bear“

Девојчево е шампион, а има само една ипол годинка и се вика...

Како се прави хаос на патот?

Како се прави хаос на патот?

Видео упатство од возач на камион кој превезува автомобили во милионскиот руски град Уфа, главен град на автономната република...

Роденденскиот подарок за мама од нејзините тројца креативни синови

Тројцата браќа решиле да ја изненадат мајка си со подарок кој никогаш нема да го заборави. Тие следејќи го сепопопуларниот интернет тренд на рекреирање стари фотографии и направија на мајка...

Домашната атракција на малото синче

Домашната атракција на малото синче

Сериозен кандидат за татко на годината, ама во позитивна смисла. Малото се фатило како мајмунче и не се пушта...

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Видеото е снимено од камера на шлемот на еден од...

Тоа што овие бербери го сторија за бездомниците го стоплува срцето и праќа силна порака до светот

Тоа што овие бербери го сторија за бездомниците го стоплува срцето и праќа силна порака до светот

Како гледаме на бездомните околу нас и како се однесуваме кон нив во голема мера има врска со начинот на кој изгледаат. Можеби сакаме да мислиме поинаку, но сепак судиме...

Преслатки бебиња близнаци играат криенка

Преслатки бебиња близнаци играат криенка

Близнаците имаат по 9 месеци и ја откриле играта...

Најсимпатичната татко-ќерка расправија на сите времиња

Најсимпатичната татко-ќерка расправија на сите времиња

Видете ја малава, има само 15 месеци, а веќе гордо си ги бара своите права...

Кристијано Роналдо маскиран со мустаќи и перика изненади свој млад фан на улиците на Мадрид

Роналдо одел речиси незабележан, кога наеднаш почнал да жонглира со топката и го привлекол вниманието на луѓето. Ова е моментот кога ја извади...

+